غير مصنف

İşte en iyi dizüstü bilgisayarı almak için 8 ipucu

Yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak ister misiniz?

Piyasada büyük ölçüde mevcut olan ve şekil, yetenek ve hatta fiyatlar açısından farklılık gösteren birçok dizüstü bilgisayar türü vardır, bu da kullanıcıları bu cihazların en iyi türünü nasıl elde edecekleri ve aynı zamanda çok büyük meblağlar ödemeyecekleri konusunda şaşkına çevirir.

Akıllı telefonların kullanıcı sayısı açısından en popüler olmasına rağmen Ancak, araştırma makaleleri veya iş veya büyük hacimli oyunlar için makaleler yazmak gibi bir dizüstü bilgisayar dışında en iyi şekilde tamamlanamayan birçok çalışma vardır. Piyasada birçok şekil ve boyutta dizüstü bilgisayarın bulunduğu alan, bu nedenle size bu konuda en iyi hizmeti sağlamak için satın alırken en iyi dizüstü bilgisayar türlerini elde etmek için güvenebileceğiniz en önemli standartları ve ipuçlarını sunuyoruz.

Hızlı ipuçları: Bu paragrafta, temel olarak dizüstü bilgisayarınızı alırken güvenebileceğiniz en önemli ipuçlarını küçük noktalarda göstereceğiz, çünkü bu kriterler dizüstü bilgisayar kullanımını kullanıcı için daha iyi hale getiren en önemli noktalar arasında kabul edilir:

 • 12,5 – 14 inç arası ekranlar en iyisidir ve kullanıcı için büyük rahatlık olarak kabul edilir.
 • Küçük boyutlu dizüstü bilgisayar ekranlarının çocukların kullanımı için en iyisi olduğu, yetişkinlerin ise daha büyük ekranları tercih ettiği söylenebilir.

İşte En Iyi Dizüstü Bilgisayarı Almak Için 8 Ipucu

Bir dizüstü bilgisayara 600 dolardan fazla harcamaya hazırsanız, şu noktalara güvenebilirsiniz:

 • Core i5 işlemci.
 • Ekranın çözünürlüğü 1920 x 1080 pikseldir.
 • Geleneksel sabit disk HHD’si yerine SSD kullanılması.
 • Özellikle evden uzakta işlerin yurt dışında tamamlanması durumunda, 8 saatten fazla çalışan bir dizüstü bilgisayar piline güvenmek.

1 – En iyi işletim sistemi nedir?

Bu sorunun yanıtlanması için sabit kriterler olmamasına rağmen, aşağıdaki paragrafları izleyerek Mac, Windows ve Chrome sistemlerinin her birinin güçlü ve zayıf yönlerine odaklanmak mümkündür.

Windows 10:

Sistem, dünya çapında birçok kullanıcıyla ilgilenme açısından en esnek olarak kabul edilir ve Mac veya Chrome gibi diğer sistemlerden en çok kullanılanı olarak kabul edilir ve bir Windows dizüstü bilgisayar edinmenin malzeme maliyetinin istikrarsızlığına rağmen, fiyatlarının 150 dolardan binlerce dolara başladığı söylenebilir. Bu sistemdeki özelliklerden biri dokunmatik ekran ve çift grafik desteğidir.Windows 10 Microsoft’un en yeni sistemidir.Windows’un değiştirilmiş ve en son sürümüdür. 7 ve 8. Sistem ayrıca Cortana özelliği ile kullanıcıların sorularını yanıtlamayı da destekler. SIstem ayrıca laptop kalemi ile arama yaparak mail e-postalarında arama yapma özelliğini de destekler.

İşte En Iyi Dizüstü Bilgisayarı Almak Için 8 Ipucu

Apple Mac Yüksek Sierra:

MacBook’lar cihazları için en son işletim sistemi tarafından yalnızca Apple macOS adı verilen bir sistemle desteklenir.İşletim sistemi benzer ve Windows 10’un özelliklerinin çoğuna sahiptir, ancak Cortana’ya güvenmemek, ancak Cortana’ya güvenmek gibi bazı farklılıklar vardır. cevaplar ve sesli komutların uygulanması için kişisel asistan Siri ve işlemler Apple Pay (ödeme özelliği) ile yapılabilir ve telefonların ve Apple saatlerinin dizüstü bilgisayar üzerinden senkronize edilmesini destekler ve işletim sistemi bu özelliği desteklemiyor Mac’ten henüz dokunmayı destekleyen bir ekran olmadığı için tüm sürümlerde dokunmatik ekran sayısı.

Chrome OS:

Chromebook cihazlarının avantajlarından biri, Samsung Chromebook 3 almak gibi yüksek maliyetli olmamasıdır Chrome sistemi en güvenli ve basit sistemlerden biridir, ancak gerçekleştirdiği işlemler yukarıdaki önceki iki türe göre daha sınırlıdır, sistem arayüz Windows’a çok benziyor ve sistem için ana tarayıcının Google Chrome olduğu ancak şu anda kullanıcılar için web uygulamalarını düzgün kullanmadığı Chrome işletim sisteminde not ediliyor, Chrome artık Android uygulamalarını sorunsuz çalıştırabiliyor ve Bu sistem dizüstü bilgisayar için büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlar ve sohbet etmenin ve sosyal sitelerde gezinmenin ebeveynler ve okullarda tercih edilen tür olarak kabul edildiği yerlerin favorisi olarak kabul edilir.

2 – 2 x 1 almak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz:

Mevcut birçok dizüstü bilgisayar türü, normal masaüstü modu veya tablet modu arasında geçiş yapma özelliğini destekleyen 2’si 1 arada karma cihazlar olarak kabul edilir.Esnek, ekran stilini değiştirmek için 360 derece bükülebilir.

İşte En Iyi Dizüstü Bilgisayarı Almak Için 8 Ipucu

3- Doğru boyutu seçin:

Kullanıcı dizüstü bilgisayarı satın almadan ve cihazlar için piyasadaki teknik özelliklere ve fiyatlara odaklanmadan önce, dizüstü bilgisayar genellikle boyuta göre sınıflandırıldığından, odak noktası dizüstü bilgisayarın boyut noktası olmalıdır, örneğin:

 • 11:12 inç, 1 kg’dan 1,5 kg’a kadar olan tüm mevcut dizüstü bilgisayarlar arasında en ince ve en ince olarak kabul edilir.
 • 13:14 inç ideal ağırlık olarak kabul edilir ve kullanıcıya kolaylık açısından daha fazla özgürlük ve kontrol sağlar.
 • Özellikle 2 kilogramdan az ise.
 • 15 inç en sık kullanılan ağırlıktır ve bu cihazların ağırlıkları genellikle 2,2 ila 3 kilograma ulaşır ve bu tip büyük ekran arayanlar için tercih edilen tiptir.
 • 17:18 inç Her gün laptopunu masasına koyanların tercihi olan bu tip, yüksek kaliteli ve üst düzey oyunları güvenle oynamanızı sağlayan güçlü bir işlemci sunar.

4 – Dokunmatik yüzeyi ve tuşları kontrol edin:

Bu nokta, kullanıcıların laptop alırken dikkat ettikleri en önemli noktalardan biridir. Bir seferde birden fazla iş yapmak istiyorsanız, burada dokunarak ve odaklanarak en iyi sonucu veren klavyeye dikkat etmelisiniz. Her zaman ile 1:2 mm arasında değişen bir mesafe ile basıldığında tuşların alçalması ve tuşların bir kısmı ile aralarındaki mesafeye odaklanmalısınız. Cihazdaki touchpad üzerinde laptop satın alırken dikkat edilmelidir. Avuç içi veya önkol hareket ettirilirken en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için sabit yanıt vermeyen bir dokunmatik yüzey kullanılması tercih edildiğinden, baskıya veya yazmaya karşı sürekli bir yanıt sağlar.

5- Pil ömrüne odaklanmayı ihmal etmeyin:

Dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, güçlü ve uzun ömürlü pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayar almaya dikkat etmektir, çünkü çoğu kişinin cihazı eve yakın bir yere yerleştirmeyi düşündüğü veya ofis elektrik prizinin yanında laptop için şarj işlemini gerçekleştirmek için, ancak 7 saat kesintisiz çalışma kabiliyetine sahip bir laptop olması yüksek derecede dayanıklılık ile iyi bir şey, özellikle alırsanız iyi bir şeydir. Pil ömrünün belirlenmesinde 8 saatten fazla pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayar idealdir.Kullanıcıların tamamen dizüstü bilgisayar üreticisinin sözlerine güvenmeleri tavsiye edilmez. kaynaklar.

6 – Bütçenize en uygun dizüstü bilgisayarı alın:

Halihazırda sadece 200$ ve altında bir fiyata laptop alınabiliyor.Finansal kapasitenizin fazla olması durumunda hem işletim hem de güçlü performans açısından daha iyi bir sistem elde edebileceksiniz ve size en iyi laptopu göstereceğiz. Maddi gücünüz kapsamında elde edilebilecekler: 150:200 dolar (veya ülkenizin para birimindeki karşılığı), asıl amacı tarama olan Google işletim sistemine bağlı bir Chromebook dizüstü bilgisayardır ve küçük depolama alanı içerdikleri için biraz zayıf Windows sistemleri bu fiyata elde edilebilir. Birimlere güvenebilirsiniz ve çocukların kendileriyle bu tür ilişkilere sahip olduklarına güvenebilirsiniz. 350: 600 dolar, bu miktarla 4 ila 8 GB belleğe sahip bir dizüstü bilgisayar ve 500 GB alana sahip bir sabit disk satın alabilirsiniz. Bu tür dizüstü bilgisayarların özellikleri oldukça iyidir.

600: 900 dolar 600 dolardan fazla paranız varsa, kompozisyonunda metal şekiller içeren en iyi şekilli tasarımların yanı sıra yüksek çözünürlüklü ekrana ve SSD sabit disklere bağlı olan ekranlara odaklanabilirsiniz. 900 doları aşan bu cihazların kalitesi önceki modellere göre en iyi ve en güçlüdür ve her zaman yüksek ekran çözünürlüğüne ve daha hızlı işlemcilere sahiptirler.1000’den daha düşük bir fiyata bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz.Eğer yoksa Dell dizüstü bilgisayar gibi dokunmatik ekranı destekleyen bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyorsanız, dizüstü bilgisayarın fiyatı üst düzey oyun sistemlerini desteklemesi durumunda 1500 veya 2000 dolardan 3000 dolara kadar çıkabiliyor.

7- Dizüstü bilgisayar şirketine odaklanın:

Alanında saygın ve tanınmış bir firmadan laptop almak, bu firmanın ün ve itibarının doğal bir ürünü olacaktır ve geliştirilen firmanın teknik desteği, dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Geçen yıl Apple, teknik destek için en iyi hizmet açısından ilk sırada yer aldı, ardından, desteğin farklı şirketler için en fazla sayıda müşteriyi ve şirketlerin kullanıcılarını çekmede ticari rehber olduğu Acer ve Lenovo’nun ardından geldi.

İşte En Iyi Dizüstü Bilgisayarı Almak Için 8 Ipucu

8- İdeal kullanıcı özellikleri:

Amatör dizüstü bilgisayar kullanıcılarının, en iyi işlemci veya sabit disk biçimini ve cihaz için rastgele belleği belirleme gibi şeyleri karıştırması mümkündür, bu nedenle size daha fazla açıklama sunuyoruz:

CPU: İşlemcinin cihazınızın performansı üzerinde en büyük etkiye sahip olduğu bilgisayarın beyni olarak adlandırabiliriz, ancak bu esas olarak kullanıcı tarafından yapılan işe bağlıdır, çünkü düşük maliyetli türün olması mümkündür. gerekli işleri yapmak için yeterlidir.

Intel Core i5: Kullanıcı fiyat ve performans açısından dengeli bir dizüstü bilgisayar almayı hedefliyorsa kendisine bu tip bir tavsiyede bulunabiliriz, çünkü U harfi ile biten ve çok popüler olan işlemcilere ağırlık verilmesi tercih edilir, Daha az güce sahip olan Y harfi ile bitenlerden farklı olarak.

Intel Core i7: En üstte bulunan, K veya HQ harfi ile biten, en yüksek elektrik hızını kullanan ve grafik işlemcisi ile birlikte sorunları durmadan oyunların hızlı bir şekilde çalıştırılmasına yardımcı olan bir önceki türden daha yüksektir.

Intel Core i3: Bu tipin performansı Core i5’e göre daha düşük olduğu için Core i3 yerine Core i5 alma imkanı varsa kullanıcıya tercih ediyoruz.

AMD Ryzen Mobile: Ağırlıklı olarak Core i5 ve Core i7 ile rekabet edebilmek için üretilmiş, piyasada yeni bir seridir.

AMD A, FX veya E Serisi: En ucuz dizüstü bilgisayarda en çok bulunanıdır ve bu türü üreten şirket, İnternet tarama ve medya kullanımı açısından bu tür en iyi olarak kabul edildiğinden, CPU yerine APU olarak adlandırır.

Intel Pentium / Celeron: Maliyeti yaklaşık 300 dolar ve bu yonga dizüstü bilgisayar için en yavaş performansı sağlıyor, ancak amaç internette gezinmekse de güvenilir, bu nedenle hedefiniz bir şeyse bu türü almanızı önermiyoruz. web sitelerine göz atmak ve basit kullanım dışında.

Intel Xeon: 3D video düzenleme ve mühendislik çalışmalarını büyük bir doğrulukla sağlayan pahalı ama güçlü ve oldukça etkili işlemcilerdir, ancak bu türün dezavantajlarından biri, hafif boyutlu veya uzun pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayarın olmamasıdır.

RAM: 250$’a mal olan bazı laptop türleri sadece 2 GB RAM’e sahiptir ancak ideal boyut 4 GB’dir. RAM 8 GB’lık bir alanla kullanılabilir, bazıları ise 16 GB RAM kullanabilir ve bu durum abartılı olur. bazıları gerekli işleri yapmadığı için.

Sabit disk: İşlemcinizin hızından daha önemli sayılabilecek dizüstü bilgisayarın depolama sürücüsüdür ve sabit disk alanına bağımlılık kişisel kullanıcıların kullanımına bağlıdır. Bunun yerine SSD tipine güvenilebilir. Dizüstü bilgisayarınızın sahip olduğu üç katını elde etmenize yardımcı olan geleneksel sabit disk HHD’nin yanı sıra büyük hızın keyfini çıkarın.

Görüntüleme yöntemi: Ne kadar çok piksel olursa, ekranın görüntüleme yeteneğinin o kadar büyük olduğu bilinmelidir ve bu, görüntünün daha net ve daha doğru bir şekilde görünmesine yardımcı olur.İdealdir ve 1920 x 1080 piksele odaklanmanızı öneririz. Dizüstü bilgisayarınızı satın alırken bundan daha büyük boyutları olmasına rağmen, çok fazla güç tükettiği için pil ömrü için tehlikeli kabul edilir.

Dokunmatik ekran: Artık parmakla dokunma ve çalıştırma özelliğini destekleyen pek çok dizüstü bilgisayar türü bulunuyor ve birçoğu bu özelliği dizüstü bilgisayarlarda tercih etse de bu özelliğin pil ömrünü ortalama bir ila üç saat arasında azalttığını belirtmek gerekir.

Grafik işlemcisi: Kullanıcı bilgisayar oyunlarının büyük bir hayranı değilse ve mühendislik veya diğer 3D grafikler tasarlamaya çalışıyorsa, dizüstü bilgisayarında bir grafik işlemcisinin varlığını onaylamasına gerek yoktur AMD veya Nvidia’dan ayrı grafikler.

DVD/Blu-ray Sürücüler: Optik sürücülerle birlikte gelen birçok dizüstü bilgisayar vardır ve bunun nedeni şu anda programların ve filmlerin tümünün indirme işlemleri için mevcut olmasıdır, ancak bunları kullanmanız gerekiyorsa, kolayca harici bir sürücü alabilirsiniz. USB üzerinden bağlanan, yaklaşık 20 $ ‘lık bir maliyetle.

Kaynak

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى