غير مصنف

Instagram’da aktivite durumu ve son görülme nasıl gizlenir?

Bu yazıda, Instagram sosyal ağ uygulamasında etkinlik durumu ve görünürlük ile ilgili en önemli iki soruyu yanıtlayacağız:

Instagram’da aktivite durumunu nasıl gizlerim?

Instagram’da görünüşümü nasıl gizlerim?

Instagram’da son görülme ve hareket durumu nasıl gizlenir, belki de Instagram kullanıcılarının en sık sorduğu sorulardan biri, WhatsApp, Facebook vb. diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram da Direkt Mesajlar bölümüne “ Etkinlik Durumu ” adlı yeni bir özellik ekledi ve bu özelliği kullanarak “ Instagram’da Görünüşümü Nasıl Gizlerim? ” diye soran çokça bulduk. Arkadaşınızın en son ne zaman çevrimiçi olduğunu veya mevcut durumunu öğrenebilirsiniz.

Pek çok kullanıcı bu özelliği sever, ancak çevrimiçi durumunuzu kimseye göstermek istememenizin çeşitli kişisel nedenleri olabilir. Özellikle bu özellik Instagram profilinizde varsayılan olarak etkin olmadığı için ancak etkinleştirmek isterseniz kolayca açabilirsiniz, bu yüzden Instagram görünümünü nasıl gizleyebileceğinizi veya Instagram’ı son görülmeyi nasıl gizleyebileceğinizi görelim.

Ayrıca okuyun: Galaxy (2021) cihazları için Android 12 güncelleme bilgileri

Instagram’daki aktivite durumu özelliği nasıl çalışır?

Aktivite durumu özelliği, en son çevrimiçi olduğunuzda DM gönderdiğiniz kişileri ve şu anda Instagram’da aktif olup olmadığınızı gösterir ve durumunuz yalnızca takip ettiğiniz kişilere gösterilir, böylece biri sizi takip eder, ancak siz onları takip etmezseniz kazanırlar. durumunuzu göremez.

Bu özellik yalnızca çevrimiçi olup olmadığınızı ve uygulamaya en son ne zaman eriştiğinizi gösterir ve arkadaşlarınız beğendiğiniz veya yorum yaptığınız gönderileri görmez.

Instagram’da Active Today’in anlamı nedir?

Şimdiye kadar bu özellik yalnızca WhatsApp ve Facebook Messenger’da mevcuttu, ancak şirket, bir Instagram kullanıcısının en son ne zaman aktif olduğunu gösteren Etkinlik Durumu adlı bir özelliği kullanıma sunmaya başladığından, Instagram da kulübe katıldı.

Ayrıca Okuyun: 7 Adımda Snapchat Reklamları ve İlgi Alanları Ayarlarını Değiştirin

Aktivite durumunu açık mı yoksa kapalı mı tutmalısınız?

Bakımın bazı faydaları vardır, Bu, davetsiz misafir gibi hissetmeden arkadaşlarınızın çevrimiçi durumunu izlemenizi sağlar. Doğru zamanda komik bir mesaj göndermek istiyorsanız arkadaşınızın hemen veya kısa bir süre sonra görmesini bekleyebilirsiniz.

ve bununla, Instagram aktivite durumunu gizle, kimse bilmeden Instagram’a erişebilmenin büyük bir avantajını sunar; bu, boş zamanlarınızda doğrudan mesajlara yanıt verebileceğiniz ve uygulamayı kullanırken kimsenin sürekli takip ediyormuş gibi hissetmeyeceğiniz anlamına gelir ve tek dezavantajı, bir kez kapat Özelliği açtığınızda, başka kimsenin aktivite durumunu göremezsiniz.

Ayrıca okuyun: OnePlus Nord C ve OnePlus Nord arasındaki karşılaştırma

instagram aktivite durumunu adım adım gizle

Yeni güncelleme olan Instagram’da görünüşünüzü bu şekilde gizleyeceksiniz. Bunları sırayla izleyin:

  1. Öncelikle Instagram uygulamanızı güncelleyin ve giriş yapın.
  2. Açılır menüden, ekteki resimde gösterildiği gibi Ayarlar’a tıklayın. Sağ üst köşedeki üç dikey nokta.
  3. Aşağı kaydırın ve Gizlilik ve güvenlik ayarları altındaki Etkinlik Durumu seçeneğine tıklayın.
  4. Aktivite durumunu göster’i kapatmak için kapatmanız yeterlidir.
اخفاء الظهور في الانستقرام
instagramı gizle

şu anda, Instagram profilinizi özel olarak ziyaret edebilirsiniz ve aktivite durumunuz kimseye gösterilmez ve başkalarının son aktivitelerini görmek istiyorsanız açmanız gerekir.

Ayrıca okuyun: Galaxy S22’nin piyasaya sürülmesini beklemek için 6 neden ve sizi başka yöne çevirecek 3 neden

iPhone ve Android için Instagram’da Son Görülme Nasıl Gizlenir

Hikayeler özelliğinden bağımsız olarak, WhatsApp ve Facebook Messenger’ın ortak noktası, kullanıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren en son görülen özelliktir.

Bir Instagram kullanıcısının son görülme durumunu gösteren aktivite durumu özelliği varsayılan olarak açıktır, ancak neyse ki iPhone için Instagram’daki etkinliğimi gizleyebilmemin bir yolu var ve aynı yöntem Android’de aşağıdaki adımlara göre yapılır.:

  • Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesindeki profil resminize dokunun ve ardından sağ üst köşedeki üç noktalı menü düğmesine dokunun (iOS’ta, “Profili Düzenle” seçeneğinin yanındaki dişli çark simgesini tıklayın).

Instagram'Da Aktivite Durumu Ve Son Görülme Nasıl Gizlenir?

  • Adım 2: Profilinizde bulunan üç nokta menü butonuna tıklamanız sizi seçenekler menüsüne ve seçenekler menüsünün altına götürecektir, Ayarlar alt menüsü görünene kadar aşağı kaydırın ve bunun içinde, hemen yanında bir geçiş bulunan “Etkinlik Durumunu Göster” adlı yeni bir seçenek göreceksiniz ve Etkinlik Durumu varsayılan olarak açık olacaktır, böylece Instagram’da son görülmeyi gizlemek için sonraki geçişe tıklayın Aktivite Durumunu Göster ve bunu yapmak Aktivite durumu özelliğini kapatır, bu da Instagram’da son görülmenizin gizli kalacağı anlamına gelir.

Instagram'Da Aktivite Durumu Ve Son Görülme Nasıl Gizlenir?

  • 3. Adım: Ancak, bir Android kullanıcısıysanız, etkinlik durumu özelliğini kapatmak, Instagram’ın son görülme durumunu hemen gizlemeyecektir.Bu özelliği kapattıktan sonra, Instagram uygulamasını Son uygulamalardan kaldırın ve yeniden açın.

Instagram’da en son bu şekilde gizlenirsiniz ve Instagram Direkt Mesajlar bölümünde Instagram aktivite durumunuz görüntülenir ve yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi aktivite durumu kapatıldığında, kullanıcının en son görüldüğünü gösteren çıkartma, sonuncusu ile değiştirilir. gönderilen veya alınan mesaj.

Ayrıca Okuyun: iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 Güncellemesi SharePlay, Aşı Kartları, Hata Düzeltmeleri vb. ile İndirilebilir.

Dikkat edilmesi gereken bilgiler

Aşağıdakileri hatırlamak önemlidir:

  1. Hareket durumunu kapatarak Instagram’da son görülmenizi gizlerseniz, başkalarının sadece en son ne zaman aktif olduğunuzu görmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda en son ne zaman aktif olduklarını görmeniz de engellenir. O yüzden Instagram’da son görülmenin neden görünmediğini sormayın.
  2. Takip ettiğiniz hesapların sadece Instagram’da son görülme durumunu ve size mesaj gönderen hesapları görebilirsiniz.
  3. Bir Instagram hesabını takip etmiyorsanız ancak o hesaptan hala mesaj alıyorsanız, bu hesabın en son ne zaman görüldüğünü devre dışı bırakılmadığı sürece görebileceksiniz.

Bir kişinin mahremiyet konusunda ne kadar bağımlı olabileceği göz önüne alındığında ve Instagram kullanıyorsanız bundan bahsetmek gerekirse, muhtemelen bu yılın başlarında uygulamanın gerçekten bir zorunluluk olmayan yeni bir özellik aldığını ve yeni özelliğin kullanıcıların gönderileri görüntülemesine izin verdiğini duymuşsunuzdur. Siz veya arkadaşlarınız, profilinize Facebook Messenger’da gördüğünüze benzer küçük bir yeşil nokta ekleyerek uygulamayı kullandıktan sonra ve bunu tercih etmediğiniz ve aradığınız takdirde Instagram’ı son görülme durumunu gizle ve instagram aktivite durumunu gizle, bu makalenin ilginizi çekeceğinden emin olabilirsiniz.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى