غير مصنف

Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme

Google Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak Android'de Fotoğrafları Gizleme

Kim kimsenin görmesini istemediği resimlere sahip değildir? her neyse, Telefonunuzdaki her şey kişiseldir ve sizin izniniz olmadan hiç kimsenin telefonunuza erişme hakkı yoktur. Fotoğrafları gizlemek ve şifre belirlemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz, Telefonunuzu sık sık başkalarıyla paylaşmanız durumunda ona erişmenizi kolaylaştırmak için. ama, Peki ya Google’ın sizi bu dertten kurtardığını söylesem? Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak Android’de fotoğrafların nasıl gizleneceğiyle ilgili makalemizde bugün öğreneceğimiz şey budur.

Google’dan Kilitli Klasör özelliği

Google, yıllık Google I/O konferansında, Google Fotoğraflar uygulaması için bilinen yeni bir özelliği duyurdu. kilitli klasör Kilitli Klasör. İçinden, Fotoğrafları yalnızca sizin erişebileceğiniz bir klasörde gizleyebilirsiniz, Ve diğer fotoğraf görüntüleme uygulamalarından bile erişilemez. Ayrıca, bu klasör bir PIN veya parmak izi ve yüz tanıma gibi diğer biyometrik kimlik bilgileriyle korunmaktadır. Kilitli klasör özelliği, görüntülere erişimi kısıtlayıp gizlese de, Ve bu iyi bir şey, Ancak bu klasördeki fotoğraflar bulutla senkronize edilmez (Google Fotoğraflar’da senkronize ettiyseniz). Bu özellik, dosyaları yerel olarak kaydetmeye bağlıdır.

Bu teoride iyi bir şey. Ancak, cihazınız bir arızadan etkilenirse sizi bu fotoğrafları kaybetmeye karşı savunmasız hale getirir. Ayrıca buradaki olumsuz nokta, oldukça öldürücü olabilen, Bu özellik yalnızca Pixel cihazlarda mevcuttur (bu makalenin yazıldığı sırada). Açıkçası, bu şaşırtıcı değil. Google, özellik ve özellikler açısından her zaman cihazlarına öncelik verir. umutsuzluğa kapılma, Google böyle aptalca bir hareket yapmazdı, Kayıp dedim Bu yıl herkese açık olacak (endişelenmeyin Aşağıda başka bir yöntem var için Tüm telefonlar için fotoğrafları Android’de gizleyin ).

Kilitli Klasörü Kullanarak Android’de Fotoğrafları Gizleme

Başlangıç, “Yalnızca üzerinde mevcut olduğu için” bir Pixel cihazınız olmalıdır, Lütfen en son sürümünü yükleyin. Google Fotoğraflar uygulaması Google özelliklerinin bunları almak için uygulamanın kendisini güncellemesi gerekmediği varsayılmaktadır, ancak bu özelliği görmemeniz durumunda uygulamayı güncellemeniz önerilir. Bir türlü güncellenemedi. Saniye, “Her neyse” özelliğini uygulamak istediğiniz fotoğrafların yedeğini almayı unutmayın. Daha önce de söylediğimiz gibi, Bu özellik, kullanılan fotoğrafların buluta senkronize edilmesini engeller. Fotoğrafları buluta yedeklemek için Google Fotoğraflar’a güveniyorsanız, Senin için hoş olmazdı. Google Fotoğraflar’ı güncelledikten sonra, git kütüphane Kütüphane> Araçlar Araçlar, bir mülk bulmalısın kilitli klasör Kilitli Klasör o tarafta, Bastırın. Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme sonraki pencereden, Seçmek Kilitli klasörü ayarlama Kilitli Klasörü Ayarla. Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme Kilitli klasörü ayarlamak için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekecektir. Ayrıca, yoksa bir ekran kilidi ayarlamanız da istenebilir. Kurulum tamamlandıktan sonra, Ekranda “Burada Henüz Bir Şey Yok” mesajını görmelisiniz. Bu taraftan. Yolculuğumuz, Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak Android’de fotoğrafları gizlemekle başlar. Ayrıca okuyun: Android için En İyi 5 Hızlı ve Güvenli VPN Uygulaması

Kilitli klasöre fotoğraf ekleyin

hemen şimdi, Kilitli klasörü kurduktan sonra, “Kimsenin görmesini istemediğimiz” fotoğrafları sizin açınızdan o klasöre taşımamız gerekiyor. Bu adımda herhangi bir komplikasyon yoktur, Belki tanıdık bulacaksınız, Aradaki fark, onu halkın gözünden tamamen gizlemenizdir.

  1. Google Fotoğraflar’ı açın.
  2. Gizlemek istediğiniz fotoğrafları üzerlerine uzun basarak seçin. Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme
  3. bitirdikten sonra, Noktalı menüye tıklayın.
  4. Aralarından seçim yapın Kilitli klasöre taşı Kilitli Klasöre Taşı.
  5. Aktarımı onaylamak için bir bildirim açılır, Tıklamak Aktar Hareket Doğrulamak için.

hemen şimdi, Görüntüleri aktardıktan sonra, Kimseye görünmeyecek, Diğer uygulamalarda da görünmeyecektir. Ve en önemlisi, Ona yalnızca geçiş kimlik bilgileriyle erişebileceğinizi (PIN kodu, Parmak izi, vb).

Google Dosya Yöneticisini Kullanarak Android’de Fotoğrafları Gizleme (Alternatif Yöntem)

Dürüst olmak gerekirse, yalnızca Google Pixel telefonlarında değil, tüm telefonlarda Android’de fotoğrafları gizlemenin bir yolu olmadan sizi bu şekilde hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Android’de fotoğrafları gizlemeye yönelik bu yöntem, Dosya Yöneticisi uygulaması kullanılarak Google tarafından da sağlanmaktadır. Ham bir Android kullanıcısıysanız (veya zaten bir gereklilik değilse), bu kullanımdan kaldırılmış, ilkel, marjinalleştirilmiş uygulamayı görebilirsiniz. ki kimse bakmaz. Bazıları için faydalı olsa da, Hepsi kişisel zevkler. Ancak kilitli bir klasörün aynı özelliğini dolambaçlı bir şekilde sunabilir. Güvenli Klasör olarak bilinir.

İndirilebilir: Android (Övgü olarak verilen) iyi şansla, İşlem, Google Fotoğraflar’daki kilitli bir klasörle aynıdır. Yani arayüzde çok aramayacaksınız, Ve ayarlarda bütün gün ortalığı karıştırmayacaksın. Sadece istediğiniz resmi seçin “ve buna alternatif bir galeri olarak güvenebilirsiniz”, üzerine uzun basın, Ardından noktalı menüye dokunun ve Güvenli klasöre taşı Güvenli Klasöre Taşı. Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme Ardından uygulama sizden “ilk defa olduğu için” klasörü için bir şifre belirlemenizi isteyecektir, İstediğiniz numarayı girin, Ardından fotoğraf(lar) güvenli klasöre taşınacaktır. Güvenli klasöre uygulamanın ana sayfasından erişebilirsiniz. ne yazık ki, Güvenli Klasörün ekran görüntüsünü alamazsınız, Google Fotoğraflar’daki kilitli klasörle aynı olduğunu düşünüyorum. Buradaki fark, fotoğraf, video, müzik depolayabilmenizdir. Ve aklınıza gelebilecek her tür dosya ve ücretsiz. Ve en önemlisi, O da Google’dan. Android Telefonlarda Fotoğraflar Nasıl Gizleme Bununla, Android’de fotoğrafları nasıl gizleyeceğinizi ve Kilitli Klasör özelliği, gereksinimleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık. ve nasıl kullanılacağı, Size aynı sonucu veren alternatiflerin yanı sıra. Senkronize edemeyeceğiniz veya diğer uygulamalarda görüntüleyemeyeceğiniz için yedek alamazsınız.

Ayrıca okuyun: DuckDuckGo arama motorunu kullanarak Windows ve Android’de Apple Haritalar nasıl kullanılır?

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى