غير مصنف

Android telefonlarda çevrimiçi veri kullanımı nasıl azaltılır

Android telefonlarda veri tüketimini azaltmak, insanların aradığı şeylerden biridir. Bugün hiç kimsenin pek çok görevi yerine getirmek için ağa erişmesi gerekmiyor, Ancak kullanıcılar cep telefonlarında veri tüketmek zorunda kalabilir ve bu da onlara ek ücretler getirebilir. Bu nedenle kendilerine mümkün olan en düşük maliyetle internet kullanımını sağlamanın yollarını arayabilirler ama bu nasıl yapılır?

Bu yazımızda, Android telefon kullanıcılarının internete bağlıyken Android telefonlarda veri tüketimini azaltmak için izleyebilecekleri bazı prosedürlere değineceğiz.

1. Uygulamaların arka planda verileri kullanmasını önleyin

Telefonda veri modu etkinleştirildiğinde birçok uygulama varsayılan olarak çalışır, Bu uygulamalar hakkında bilgi almak ve varsayılan ayarları değiştirmek için, Başlamak Ayarlar Daha sonra Veri kullanımı Buradan, uygulamaları ve her birinin aylık mobil veri kullanım miktarını görebileceksiniz.

Veri Kullanımı

Ve herhangi bir uygulamaya girebilir ve seçeneği etkinleştirebilirsiniz. Arkaplan verilerini sınırla Bu, internete bağlıyken veri tüketmesini önlemek içindir.

Android Telefonlarda Çevrimiçi Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır

Birçok yeni Android telefonda. özelliği desteklenir Veri Tasarrufu Arka planda çalışan uygulamalar tarafından kullanılan Android telefonlarda veri tüketimini azaltmak için kullanıcının otomatik olarak ve tek yapması gereken bu modu etkinleştirmektir.

Başlayarak Ayarlar sonra bir seçim Ağ ve internet Ardından seçeneği etkinleştirinVeri Tasarrufu boşalmak durumda Açık, böylece kullanıcı, Uygulamalar seçeneğinden bu seçenekle sınırlı olmayan veya bu seçenekten hariç tutulan uygulamaları ekleyebilir. Sınırsız Uygulamalar Kullanıcının internete bağlıyken normal olarak yapmak istediği şeydir.

Android Telefonlarda Çevrimiçi Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır

2. Otomatik senkronizasyonu devre dışı bırakın

Birçok uygulama kişileri otomatik olarak senkronize eder, aynı hesaba bağlı tüm cihazlarda kullanıcı hesaplarındaki şifreler ve birçok veri, Bu, internete bağlıyken telefonda çok fazla veri tüketimine yol açar.

Android telefonlarda veri tüketimini azaltmak için, senkronizasyonlarını devre dışı bırakarak ve diğer uygulamaları hariç tutarak istediğiniz uygulamaları seçmelisiniz, gitmeli Ayarlar Burada mevcut tüm uygulamalar için kullanıcının hesaplarını görmek ve kullanıcının ihtiyacına göre her uygulama için senkronizasyon seçeneğini ayrı ayrı kontrol etmek mümkündür, Diğer cihazlarda bir seçenek girmeniz gerekebilir Hesaplar.

Veri Kullanımı

3. Google Play’deki uygulamaların otomatik güncellemesini devre dışı bırakın

Varsayılan olarak Google Play Store, kullanıcıların telefonlarına yüklenen uygulamalar için güncellemeler sağlar. Bu nedenle, Android telefonlarda veri tüketimini azaltmak için telefon verileriyle otomatik güncelleme özelliğinin devre dışı bırakılması gereklidir ve bu, hesabınıza giderek yapılır. Google Oyun Ve profil resmine tıklayın ve ardından Ayarlar.

Veri Kullanımı

gitmelisin Genel Sonunda Uygulamaları otomatik güncelle Güncellemeleri gerçekleştirmek için seçenekleri şu şekilde değiştirin: Kablosuz internet Sadece.

Android Telefonlarda Veri Tüketimini Azaltın

4. Tarayıcı ayarlarını değiştirin

İnternet tarayıcısı, birçok sitenin tarama işlemleri nedeniyle genel olarak telefon veri hacmini en çok tüketen uygulamadır, bu nedenle biraz kontrol yaparak Android telefonlardaki veri tüketimi kolayca azaltılacaktır.

İtibaren Ayarlar Daha sonra Basit mod.

Şimdi etkinleştir Basit mod Veri kullanım oranını tarayıcı tipine veya cep telefonu tipine göre değişen belirli yüzdelere indirmek için, Ziyaret edilen çeşitli web sitelerinde kullanıma sunulan verilerin kişiselleştirilmiş bir listesini alacaksınız.

5. Yardımcı uygulamaları kullanarak telefondaki veri tüketimini azaltın

Kullanıcılara veri tüketimlerinin miktarını kontrol etme ve böylece telefonları İnternet’e bağlıyken Android telefonlarda veri tüketimini azaltma yeteneği vermek için özel olarak tasarlanmış bir dizi uygulama mevcuttur. Bu, telefonlarına yüklenen uygulamaların internet kullanımına ilişkin izinlerini yöneterek yapılır.

Bu uygulamalar arasında bahsettiğimiz NetGuard Mobil veri kullanırken daha fazla veri tüketen bazı uygulamalar veya oyunlar için İnternet’i engellemek için kullanımı kolaydır.

Veri tüketimini azaltmaya yardımcı olan ek ipuçlarından biri, telefonlarda aşağıdaki gibi hafif uygulamalar kullanmaktır: Facebook Lite Ve bağlantı durumundan emin olun Kablosuz internet Favori programlarınızı ve videolarınızı indirmek istediğinizde.

Yukarıda bahsedilen adımlarla, kullanıcılar artık cep telefonlarındaki veri tüketimini azaltabilir ve internette daha fazla konfor ve güvenle ve aynı zamanda daha ekonomik bir şekilde gezinmenin keyfini çıkarabilirler.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى