غير مصنف

Cep telefonunuzu bilgisayar korsanlığından nasıl korursunuz

Gibi sorularınızı yanıtlayacağız:

Bir iPhone’u hacklemenin belirtileri nelerdir?

Cep telefonumun başka biri tarafından izlendiğini nasıl anlarım?

Bilgisayar korsanlığına karşı en iyi mobil koruma uygulaması nedir?

Telefonumu bilgisayar korsanlığından korumanın en iyi yolu nedir?

Akıllı telefonunuzu hacklemek, burada önemli olan evinizi çalmış gibi görünüyor Akıllı telefonunuzun yalnızca değerli eşyalarınızı saklamakla kalmayıp, davetsiz misafirlere hangi değerli eşyalarınızın sizin için en önemli olduğunu göstermesinin yollarını bulun. Bu nedenle cep telefonunu hack ve casusluktan korumak gerekir.

Her zaman cep telefonunuzda bir şey varsa, bu tanımı gereği anlamlı ve önemlidir. Bu büyük gizlilik istilası, kişisel alanınızın açık bir ihlalidir ve neyin eksik olduğunu bulmak biraz zaman alabilir. İnternet üzerinden sürekli sinyal gönderen ve alan küçük cihazlar, Her zaman bilgisayar korsanları için bir hedeftir.

iPhone hacklenebilir mi?

Basitçe evet! Diğer cep telefonları kadar kolay olmasa da. Bu, son NSO skandalı tarafından kanıtlanmıştır, Telefonunuzu ve içindekileri güvende ve emniyette tutmak için, Kişisel bilgilerinizi korumak için bir strateji geliştirmeniz gerekiyor ve konu şu olmalı : Telefonumu bilgisayar korsanlarından nasıl korurum? Sizin için ne olursa olsun , akıllı telefonunuzu bilgisayar korsanlarından ve davetsiz misafirlerden nasıl koruyacağınıza dair bazı ipuçları.

Ayrıca okuyun: Galaxy S22’nin piyasaya sürülmesini beklemek için 6 neden ve sizi başka yöne çevirecek 3 neden

iPhone korsanlığının belirtileri nelerdir? Telefonumun saldırıya uğradığını veya izlendiğini nasıl anlarım?

 • Siz farkında olmadan arka planda bilgi kaydetmenin ve göndermenin sonucu olarak mobil pil tüketiminde artış.
 • Cep telefonunun arka planda casusa gönderdiği ekstra veri, fotoğraf ve video miktarından kaynaklanan mobil veri tüketimindeki artış.
 • Cep telefonunuzdaki artan işlem yükünün bir sonucu olarak, otomatik olarak kapanan programlar veya oyunlar, hata iletilerinin görünmesi veya otomatik olarak yeniden başlatılması gibi garip şeylerin cep telefonunuzda meydana gelmesi.

Cep telefonumu bilgisayar korsanlığından nasıl korurum?

Aşağıdaki adımları izleyerek cep telefonunu akıllı telefonlarda hackleme ve casusluktan korumanın en önemli yolları:

1. İşletim sisteminizi ve uygulamalarınızı güncelleyin

uygulama şirketleri sürekli olarak uygulama güncellemeleri yapmaktadır. Birçok uygulama güncellemesi ve hata düzeltmesi, akıllı telefonunuzu veri ihlallerinden ve gözetlemeden korumaya yardımcı olan güvenlik iyileştirmeleri içerir. veya güvenlik açıklarını kapatmak, Bu, bilgisayar korsanlarının onu hacklemesini zorlaştırır.Akıllı telefonunuz, işletim sisteminiz veya kullandığınız herhangi bir uygulama için bir güncelleme duyurulduğunda, hemen yükleyin veya daha iyisi. Herkes için otomatik yüklemeyi ayarlayın.

2. Herkese açık Wi-Fi ağlarından kaçının

Herkes açık Wi-Fi kullanmanın tehlikelerinin farkında olmalıdır çünkü alışveriş merkezleri, kafeler, havaalanları veya diğer halka açık yerler için ücretsiz Wi-Fi, çevrimiçi her türlü kötülüğün açık bir merkezidir, bu nedenle yalnızca özel hücresel bağlantınızı kullanmaya çalışın. halka açık bir yerdeyken cep telefonunuzda Wi-Fi’yi açın.

Bu mümkün değilse, Ağ bağlantılarını şifreli bir bağlantı üzerinden tünelleyen bir araç olan bir VPN uygulamasını kullanmayı düşünün, ancak tüm VPN’ler eşit kalitede olmadığından VPN’yi dikkatli bir şekilde seçin ve bunu gerektiren bir akıllı saat takmıyorsanız hareket halindeyken Bluetooth’u kapatmayı düşünün.

Ayrıca okuyun: Apple Watch 6 ve Galaxy Watch 4 arasındaki farklar

3. Akıllı telefonunuzu kilitleyin

Cihazınıza girmek için her zaman dört veya altı basamaklı bir parola kullanın. Parolalar çok uygun olmayabilir, ancak içinizin rahat etmesi, akıllı telefonunuz cebinizden düşerse, onu ilk alacak kişinin bunu yapamayacağını belirtir. e-postanızdan, kişilerinizden, fotoğraflarınızdan ve banka bilgilerinizden hayat hikayenizi alın.

Rakamlar ve harflerden oluşan daha uzun bir parola belirlemeyi düşünün Parmak izlerini ve yüz kimliğini taramak, sayıların girilmesine hızlı ve kolay alternatiflerdir ve bu sırada kişisel bilgileri içeren uygulamaların da parolaların arkasında kilitlendiğinden emin olun.

4. İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanın (iki adımlı doğrulama)

Çoğu insanın tahammül edemediği bir diğer tatsız güvenlik önlemi, fazladan bir adım gerektirdiği için nefret edilen 2 Adımlı Doğrulama’dır (2FA). Telefonunuzu almayı veya yakınlarda izlemeyi unutmak ama şifreleri sevmek gerçekten acıtıyor, Birinin şifrenizi ele geçirmesi durumunda ekstra bir koruma katmanı sağlayarak bir amaca hizmet ederler.

5. İstenmeyen e-posta ve kimlik avı dolandırıcılığına karşı dikkatli olun

Bilgisayar korsanlarının telefonunuza girip bilgilerinize erişmek için kullandığı en kolay yollardan biri e-posta gelen kutunuzdur. Kimlik avı dolandırıcılıkları, promosyon e-postalarındaki bağlantılara tıklamaktan, şüpheli ekleri açmaktan veya uygulamayı tetiklemekten kaçınmak için hesaplarınıza erişim sağlamanız için sizi kandırmak için tasarlanmıştır. e-posta yoluyla talep edilen güncellemeler ve spam e-postalar yoluyla finansal hesaplara erişmeye çalışmamak, Bunun yerine, doğrudan finans kuruluşunun web sitesine gidin ve uygun bir kullanıcı adı ve şifre ile oturum açın.

Ayrıca okuyun: Müzik çalmak için Apple Watch’ta Spotify nasıl kullanılır

6. Yerleşik cihaz korumalarını kullanın

Saçmalıktan “akıllı telefonlar” olarak adlandırılmadılar, Ve telefonunuz kaybolursa veya çalınırsa, Cihaz takip hizmetlerini kullanarak hasarı kontrol altına alabilirsiniz, Android’de iPhone’umu Bul ve Cihazımı Bul gibi, kayıp telefonunuzu bir harita üzerinde bulabilen, Bazı durumlarda, Otomatik olarak silin Bu servisler, kaybettiğiniz bir cihazı geçici olarak bulmanıza yardımcı olmak için telefonunuzu çaldırabilir ve ayrıca, belirli sayıda hatalı parola denemesinden sonra telefonun tüm bilgileri silmesini ayarlayabilirsiniz.

7. Casus olmayan kodları kullanma (mobil hack kodları)

Aynı casus yazılıma karşı koruma kodları, bilgisayar korsanlığı için kullanılır:

 1. İlk kod (*#06#), şüpheli bir uygulamayı indirdikten veya bilinmeyen bir mesajda aldığınız bir bağlantıyı açtıktan sonra cep telefonu casusluğuna karşı savunmasız olduğunuzdan şüpheleniyorsanız tüm casusluk yöntemlerini durdurur.
 2. İkinci kod (*#62#): Size gelen aramalar için bir aktarma işlemi olup olmadığını ve aramaların kendilerine aktarılıp aktarılmadığını size gösterir.
 3. Üçüncü kod (*#21#): Bu kod ile telefonunuzun dışında başka bir cihaza veri veya mesaj gönderilip gönderilmediğini görebilirsiniz.

İPhone için bilgisayar korsanlığına karşı en iyi koruma programı nedir?

İPhone için böyle bir program yok çünkü esas olarak uygulamalar açısından korunuyor ve boşlukları böyle bir uygulama olmadan iPhone’larda temelde kapatılıyor. Böylece Apple iPhone sahiplerinin buna ihtiyacı olmayacak.

Telefonunuzu bilgisayar korsanlığı ve casusluktan korumak için hızlı ipuçları

Telefonumu hackerlardan nasıl korurum? Tüm benzer sorular, yukarıda belirtilenlerle ve aşağıdaki hızlı ipuçlarını izleyerek yanıtlanabilir:

 1. Kilitliyken Siri’ye İzin Ver’i kapatın, Ayarlar’a gidin Siri ve Ara Kilitlendiğinde Siri’ye İzin Ver’i Kapat Geçmişte iPhone’daki bazı hatalar, herkesin ekran kilidini atlamasına ve Siri’yi kullanarak iki işleve erişmesine izin verdi.
 2. Bulut depolama uygulamalarınızı parolayla koruyun Buna Google Drive, Google Dokümanlar, iCloud vb. uygulamalar dahildir. Bu nedenle, iCloud hesabınızı nasıl koruyacağınız ve Google Drive ile belgeleri nasıl koruyacağınız hakkında daha fazla bilgi için bu kaynaklara göz atın.
 3. Akıllı Kilit Açma özelliğini kapatın Bazı mobil cihazlarda, “güvenli” bir yerde (ev, iş, vb.) veya akıllı saatiniz yakındaysa ancak bu çok risklidir çünkü saldırganlar yakındaysa kilit ekranı kimlik doğrulamasını atlayabilir.
 4. Bir parola, önemli dosyaları, klasörleri ve uygulamaları fazladan bir güvenlik katmanı almaktan korur; bunun için Klasör Kilidi (hem Android hem de iPhone için kullanılabilir) gibi uygulamaları kullanın.
 5. Jailbreak yapmaktan kaçının Jailbreak, bazı yazılımları kullanarak varsayılan cihaz ayarlarında yetkisiz değişiklikler yapmak ve kişilerin kilidini açmak için telefonlarını jailbreak yapmak (servis sağlayıcılarını değiştirmek), veya yasaklanmış veya korsan uygulamaların kullanılması, veya görünümü özelleştirin, Veya ek ücret ödemeden tethering hizmetini (hot point) etkinleştirin, ancak telefonunuzu jailbreak yaptığınızda yalnızca cihaz garantisini geçersiz kılmakla kalmaz, aynı zamanda telefonun güvenlik durumunu da zayıflatırsınız ve bilgisayar korsanları kolayca kötü amaçlı uygulamalar bulaştırabilir ve jailbroken mobilden gizli verileri çalabilir.
 6. Bilgisayar korsanları, verileri kesmek ve cihazınıza girmek için şarj bağlantı noktalarını hackleyebileceğinden (bu, meyve suyu krikosu olarak bilinir) halka açık şarj bağlantı noktalarını kullanmaktan kaçının.

Kimse bilgisayar korsanlarının kötü amaçlı uygulama yüklediği veya akıllı telefonlardan veri çaldığı senaryoyu hayal etmekten hoşlanmaz, ancak mobil cihazlarda yapılan hileli işlemlerde %680’lik bir artış olduğunda, kimsenin mobil sahtekarlığa karşı bağışık olmadığı gerçeğini inkar etmeyeceğiz. bilgisayar korsanlığı oranını azaltabileceğiniz bilgiler ve Cep telefonunu iyi ve yüksek oranda bilgisayar korsanlığı ve casusluktan koruyun.

WhatsApp’ı bilgisayar korsanlığından nasıl korurum?

Wastepe, WhatsApp’ı korsanlıktan korumak için seçenekleri etkinleştirdi, bu da onu hacklemeyi çok ama çok zorlaştırıyor, Aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp hesabınızı koruyabilirsiniz:

 1. WhatsApp uygulamasını açın ve menü düğmesine basın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Hesap bölümüne gidin
 4. 2 Adımlı Doğrulamayı tıklayın
 5. Etkinleştir düğmesine basın
 6. Ardından, iyi bir şekilde ezberlemeniz gereken 6 haneli bir PIN kodu gireceksiniz.
 7. Kodu onayladıktan sonra, unutmanız durumunda bu kodu almak için e-posta adresinizi ekleyeceksiniz. 2 adımlı doğrulama korumasını etkinleştirdiniz

Cep Telefonunuzu Bilgisayar Korsanlığından Nasıl Korursunuz

Cep Telefonunuzu Bilgisayar Korsanlığından Nasıl Korursunuz

Cep Telefonunuzu Bilgisayar Korsanlığından Nasıl Korursunuz

Bunlar, WhatsApp uygulamasını korumanın yanı sıra, telefonunuzu bilgisayar korsanlığı ve casusluktan korumanın tüm yollarıydı. Umarım bu makaleyi beğenmişsinizdir.

Ayrıca okuyun: Garmin Venu 2 ve Garmin Venu 2S: Hangi fitness takipçisi en iyisidir?

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى