غير مصنف

Android’de Chrome VPN nasıl kullanılır

Veri 21. şirketlerin ve kurumların sanatsal olduğu yerlerde, Ve bazen hükümetler bile, izleme veya pazarlama amacıyla bu verilerin toplanmasında. Ve verileriniz önemli olduğu için, Onları ulaşabileceğin ellerden uzak tutmalısın. VPN, site bağlantısının veri korunması ve gizliliğinin temellerinden biridir, Bu makalede, Android’de Chrome tarayıcısıyla VPN’in nasıl kullanılacağını açıklayacağız.

VPN nasıl çalışır?

başlangıç VPN’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir, Ve merak etme, VPN’in ne olduğunu öğrenmek için akademik bir çalışma yapmanıza gerek yok, Bilmek istediğin her şey o paragrafta.

VPN, Sanal Özel Ağ’ın kısaltmasıdır, Bunlar, IP Adresi, Konum vb.

VPN aşağıdaki gibi çalışır: Bir kullanıcı olarak, uygulamayı veya aracı (her neyse) indirir ve ülkeyi seçersiniz (İngiltere olsun), Uygulama sizi şirketin İngiltere sanal ağına veya size sağlayan VPN hizmetine bağlar, Bir kere aradın mı, Siteler ve hizmetler (google diyelim) sizi İngiltere’den olarak tanıyacak ve belirli bir numaraya sahip bir IP adresine sahip olacak, Vesaire.

VPN’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını tanıdık sonra, Artık Chrome’un Android tarayıcısında VPN’i nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazırsınız.

Android için Chrome tarayıcısında VPN nasıl kullanılır?

Masaüstü sürümünün aksine, Chrome’un Android tarayıcısında VPN kullanmanın doğrudan bir yolu yoktur. Masaüstü sürümünde, İstediğiniz eklentiyi chrome store üzerinden indirirsiniz, Tabii ki uygulama kullanmaktan başka bir şey değil. Ancak bu, Chrome tarayıcısıyla VPN kullanma olasılığını ortadan kaldırmaz, Bugün Android için Chrome tarayıcısıyla VPN kullanmanın iki yolunu sunacağız.

İlk yöntem: VPN uygulamasını kullanma

Bu şekilde, UFO VPN uygulamasına güveneceğiz, Şahsen her şeyde güvendiğim bir şey.

 • Ücretsiz ve kullanımı kolay.
 • Dünya çapında 50’den fazla ülke sunar, 15 ücretsiz olarak mevcuttur (Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Almanya dahil, Japonya.
 • PUBG Mobile ve League of Legends gibi özel oyun ağları: Vahşi Yarık.
 • VoIP kullanan mesajlaşma uygulamalarıyla kullanılabilir.
 • Netflix hayranıysanız, Yüksek hızlarda özel ağlar vardır.
 • Engellenen sitelere ağdan veya hizmet sağlayıcısından erişmek için kullanabilirsiniz.
 • Tüm cihazlarda kullanılabilir.

Hizmete abone olabilir ve aylık 11,99 $ karşılığında tüm avantajları elde edebilirsiniz.

indirin: Android (ücretsiz sürüm) | Android (ücretli sürüm) | iOS | Mac | Windows

İndirdikten sonra, VPN’i kurmanın zamanı geldi.

 1. Uygulamayı açın.
 2. Bağlantıya bağlan düğmesinin altında site kutusunu bulacaksınız, Bastırın.

  Android'De Chrome Vpn Nasıl KullanılırAndroid'De Chrome Vpn Nasıl Kullanılır

 3. Seninle birlikte başka bir pencere açacak. İstediğiniz ülkeyi seçin (Almanya’yı seçeceğim).
 4. Kullanılabilir ağların bir açılan listesi görünecektir (Berlin, Frankfurt), Herhangi birini seçin.

  Android'De Chrome Vpn Nasıl KullanılırAndroid'De Chrome Vpn Nasıl KullanılırAndroid'De Chrome Vpn Nasıl Kullanılır

 5. sonra Ana listeye geri döneceksiniz. Uygulama ağa bağlanmaya hazır olacaktır. Sadece bağlan’a tıklayın.
 6. Ayarlar Uygulamaları ayarları ve Uygulamalar > Bildirimler uygulama bilgileri bilgilerine gidin ve Google > > Chrome’u seçin.
 7. Zorunlu bir Force Stop durdurun ve önbellek geçici dosyalarını tarayın.
 8. Ardından Chrome’whatismyip.com açın ve VPN’in çalıştığından emin olmak için bu işe koyulun. Seçtiğiniz konumu görmeniz gerekir (yani bu durumda Almanya). Bildirim çubuğunda Wi-Fi ağının yanında bir anahtar etiketi bulmanız gerekir.

  Android'De Chrome Vpn Nasıl Kullanılır

Gördüğünüz gibi, IP adresi ve konumu da değişebilir. Sitenin yanlış okunmasına ve beni Almanya yerine Finlandiya’ya kaydettirmiş olmasına bakılmaksızın, Önemli olan fikrin gelmiş olması.

Yöntem 2: Android’de Chrome uzantılarını kullanma

Chrome uzantıları Android’e yüklenememese de, Ancak, işe yarayabilecek bir çözüm vardır, Chromium tabanlı bir tarayıcının kullanılmasıdır.

Bildiğiniz gibi, Chrome tarayıcısı Chromium’a dayanmaktadır. Chrome tarayıcısının açık kaynaklı sürümüdür, Ondan Microsoft Edge ve Vivdi gibi tarayıcılar ortaya çıktı. Bu şekildeki avantajı, Chrome uzantılarını Android’de kullanabilebilesiniz (ve bizim durumumuzda burada VPN), Ama yine de, Tüm eklemeler bu şekilde çalışmaya hazır değildir. Böylece sizinle ve diğer hayırla çalışan uygulamalar bulacaksınız.

Bu yöntem belirli tarayıcılarla da çalışır, Belki de en ünlüleri Kiwi ve Yandex’tir. İhtiyacınız olan tek şey bunlardan birini yüklemek ve geliştirici modunu etkinleştirmektir. Ve dediğimiz gibi, Bu yöntem garanti edilmez, ancak gerçekleştirilir. Ayrıca Chrome’dan ayrılmayı ve daha iyi bir alternatif aramayı düşünüyorsanız, Onlardan birine bakabilirsin.

VPN kullanmayı öğrendikten sonra, Artık izlenme veya verilerinizi çalma konusunda endişelenmeden sitelere göz atmaya hazırsınız. VPN’i ülkenizde bulunmayan öğelere (örneğin uygulamalar) erişim gibi başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Android oyuncuları için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca, makalede belirtilen uygulamalardan herhangi birinin kullanılmasının bir gereklilik olmadığı unutulmamalıdır, Özel bir uygulama kullanıyorsanız ve güveniyorsanız, sorun değil, Tüm yöntemler VPN’e yol açar.

Daha fazla güvenlik için, Ayrıca, akıllı telefonunuzu bilgisayar korsanlığından ve casusluktan korumanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızı görmenizi öneririz.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى