غير مصنف

Cep telefonum neden yavaş şarj oluyor

Akıllı telefonlarda yavaş şarjın en önemli nedenleri ve bunlardan nasıl kaçınılacağı

Yavaş şarj, en yaygın ve sinir bozucu akıllı telefon sorunlarından biridir. Oturup telefonunuzun saatler içinde şarj olmasını beklemek düşünülemez. Bu sorun yeni telefonlarda görülmeyebilir. Ancak zaman geçtikçe yavaş nakliye, oluşum nedenlerini bilmeden birlikte yaşamak zorunda olduğumuz bir gerçek haline geliyor. Ama endişelenme; Bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarda yavaş şarjın en önemli nedenlerini sunacağız, Ve oluşumunu engellemenin yolları.

1. Şarj kablosu, yavaş şarj sorununun nedeni olabilir

Yavaş Şarj

Şarj kablosu, yavaş şarj sorununun ilk ve en yaygın nedenidir. Her şeyden önce aşınmış kablo, gücü düzgün iletmemesine neden olur. Aşınma nedenleri değişebilir. Sürekli bükülmenin sonucu olabilir, Veya masa ve sandalyelerle sürtünme sonucu dış kısmında kesik oluştuğu için, Ya da düşük kaliteli, kırılması kolay bir tür olabilir. Veya diğer türden bozulmalar. Ayrıca, hasar görmeye karşı en savunmasız yerler oldukları için şarj kablosunun uçlarını ve uçlarını da kontrol etmeyi unutmayın. Bu nedenle, bu hatalardan herhangi biri fark edildiğinde, kablonun derhal değiştirilmesi gerekir.

Herhangi bir arızası olmayabilir. Ancak bunun nedeni, kablonun iyi kalitede olmaması olabilir. Bu da telefona hızlı ve yeterli miktarda elektrik enerjisi iletmemesini sağlıyor. Dikkat edin, piyasada veya çevrimiçi olarak bulunan ucuz şarj kablosu seçeneklerini satın almak için; Ucuz fiyat genellikle düşük kaliteyi yansıtır. Her zaman en kaliteli ürünleri iyi garantiyle satın alın.

2. Şarj cihazı girişini kontrol edin

Şarj Kavramı. Telefonun şarj bağlantı noktasında genellikle belirli bir süre sonra küçük kir ve toz birikir. Bu kir ve tozun birçok kaynağı vardır. Ama en önemlileri pantolon cebi ve atmosferdir. Şarj portunda kir birikmesi, yavaş şarj olmasına neden olur. Kir, şarj bağlantı noktasının şarj bağlantı noktasıyla doğru şekilde iletişim kurmasını engelleyebilir. Bu, telefona ulaşmak için akımı zayıflatır. Küçük bir çubukla veya bir profesyonele götürerek temizleyebilirsiniz.

Ayrıca şunu okuyun: Akıllı telefonunuzu bilgisayar korsanlığı ve casusluktan korumanıza yardımcı olacak en önemli ipuçları

3. Telefonunuzun biraz dinlenmesine izin verin

Evet, telefonun dinlenmeye ihtiyacı var. Ama bir insan gibi yorulduğu için değil. Ancak, şarj olurken bile kullanılması, yavaş şarj sorununa neden olur. Bazı insanlar telefonlarını şarj ederken oyun oynayarak telefonun aşırı ısınmasına neden olur. Sonuçlanabilir Bataryasında hasar. Bu nedenle, daha hızlı ve daha güvenli şarj olması için telefonunuzu şarj olurken kullanmadan bırakmanızı öneririz.

Ve buna ekleyin, Wi-Fi, Web Sitesi ve Bluetooth’u kapatıp “Uçak modu” na getirebiliyorsanız, Ya da tamamen kapatın. Bu, mümkün olan en kısa sürede şarj olmasına neden olacaktır.

4. Güç kaynağı da yavaş şarj sorunu ile suçlanıyor

pil telefonunu arabada şarj edin. Bazı kişiler, telefonlarını bir bilgisayar soketinden şarj etmek gibi diğer güç kaynaklarını kullanarak telefonlarını şarj ederler. Veya bazı önde gelen telefonlarda bulunan kablosuz şarj özelliğini kullanabilirler. Ve tüm bu örnekler ve benzerleri, Elektrik enerjisi kaynağının neden olduğu durumlara örnekler. Bir telefonu hızlı bir şekilde şarj etmenin en iyi yolu, telefonu iş yerindeki veya evdeki bir elektrik şebekesi prizine doğrudan bağlı bir kablo ve şarj cihazı başlığıyla bağlamaktır.

5. Şarj cihazı kafasını kontrol edin

Havaalanı genel şarj cihazı ve akıllı telefon ile adamın elleri. Yansıması uçak. Cihazı yolculukta kullanma.

Önceki tüm nedenleri kontrol ettikten ve yavaş şarjın nedenini bulamadıktan sonra, Şarj cihazı kafasının verimli çalıştığından emin olunmalıdır. İçerisinde arıza veya hasar olabilir, Bu nedenle, benzer özelliklere sahip aynı tipte başka bir şarj cihazı kafasını deneyin, Sorunun bu olup olmadığını görmek için. Ayrıca, telefonunuzu şarj ederken şarj başlıklarını değiştirmek voltaj, watt, akım vb.’nin karışmasına neden olabilir. Bu aynı zamanda yavaş şarja da neden olur.

6. Araştırılması gereken diğer nedenler

Akıllı telefonlarda yavaş şarj sorununa neden olan başka nedenler de var. Ki bunun olmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenler:

  • Yüksek veya çok soğuk sıcaklıklar: Orta derecede ısının varlığı, telefonun hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlar. Ayrıca, ısıya duyarlılığı nedeniyle telefonun bataryasının zarar görmesini engeller.
  • Eski pil: Eski pil olması gerektiği gibi çalışmıyor. Zamanla kalitelerini kaybederler. İki yıl veya daha uzun bir süre sonra değiştirilmesi önerilir.
  • Eski versiyon telefon: Eski telefonların şarjı genellikle modern telefonlara göre daha yavaştır. Modern telefonlar yalnızca hızlı şarjı desteklemekle kalmaz, Hatta süper hızlı şarj cihazlarıyla birlikte gelirler. Belki de yeni bir telefon almanın zamanı gelmiştir.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى