غير مصنف

Android İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Android için profesyonel bir fotoğrafçılık yazılımı arıyorsanız, doğru yere geldiniz, çünkü tüm telefonlar zaten varsayılan bir mobil kamera uygulamasıyla donatılmıştır, ancak üçüncü taraf uygulamalardan bazılarını alma şansınız yüksektir. Varsayılan kamera uygulamalarının sağlayamadığı ekstra özellikler, size Harici fotoğrafçılık programlarını mümkün olan en iyi şekilde kullanmanıza izin verecek ve akıllı telefonunuzun kamerasının tüm özelliklerini çıkaracak, bu nedenle size en iyi fotoğrafçılık programları hakkında bir rapor sunacağız. Profesyonel bir fotoğrafçıya ihtiyaç duymadan mobil kamera ile profesyonel fotoğraflar elde etmenizi sağlayan 2022 yılı için Android Google Play Store’da.

Şu anda, Samsung, Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi tüm Android telefon üreticileri, her yıl piyasaya sürdükleri tüm telefon serileri için iyi bir kamera sağlamaya tüm odaklarını koyuyorlar ve bu da şu anlama geliyor: ekonomi sınıfı telefonlar, telefonunuzda profesyonel değilse kesinlikle bir kameranız var, açık En azından çok iyi, ancak çekim sırasında kameranın tüm özelliklerini çıkarabilen profesyonel bir fotoğrafçılık programından yoksun, ancak mağazada birçok seçenek mevcut, hangi mobil kamera programının sizin için en iyisi olduğu konusunda kafanızın karışacağı ve tereddüt etmeniz bekleniyor, ancak hangisini seçeceğiniz konusunda kafa karıştırmanıza gerek yok Bu listeden bir program ideal bir seçimdir ve profesyonel fotoğrafçılık meraklılarının veya fotoğrafçılık dünyasında yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu etkileyici bir dizi özellik sağlayacaktır.

Android İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Listesi

برنامج Adobe Lightroom و Photoshop Camera

1. Adobe Lightroom ve Photoshop Kamera

Adobe programları sadece görüntüleri ücretsiz olarak düzenleme ve değiştirme özelliklerini içermekle kalmaz, aynı zamanda yapay zeka tekniklerine dayanan profesyonel fotoğrafçılığın avantajlarını ve yeteneklerini sunar, harika selfie’ler çekebilir veya yemek masasını güzelleştirebilir ve yemeklerin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. ilginç veya gökyüzünün rengini değiştirebilir ve istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz Fotoğraflarda, fotoğrafı çekmeden önce ekleyebileceğiniz birçok filtre ve efekt vardır, ancak Adobe uygulamalarının sizin için zor işleri yapmasına izin vermek mümkündür, tek yapmanız gereken kamerayı olay yerine doğrultmak ve herhangi bir uygulama sahnenin ortam aydınlatmasına göre fotoğrafa uygun efektleri eklemeye özen gösterecek.

Adobe uygulamalarının tek dezavantajı, tüm akıllı telefonlarla uyumlu olmamasıdır, ne yazık ki şirketin neden uygulamalarını bazı telefonlar için değil, diğerleri için kullanıma sunmaya karar verdiğini bilmiyoruz, ancak olumlu tarafta, telefonunuzun bu uygulamaları destekler, profesyonel fotoğraflar çekebileceğinizden emin olun Yüksek kalitededir ve varsayılan kamera uygulamasına tekrar ihtiyacınız olmayacaktır.

برنامج Adobe Lightroom

Zamanlayıcı modu, flaş ışığını kontrol etme ve en boy oranlarını değiştirme yeteneği, sahnenin aydınlatmasını otomatik olarak iyileştiren olağanüstü Yüz Işığı özelliği ve sahneye bulanık bir arka plan eklemenize ve odaklanmanıza yardımcı olan Bokeh modu vardır. resmin ortasındaki konu, kısacası yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar için More than Adobe uygulamalarına ihtiyacınız olmayacak.

برنامج Camera Mx

2. Kamera MX’i

Camera MX, fotoğraflarınızı geliştirmek ve geliştirmek ve yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için kullanmanızı önerdiğimiz profesyonel bir mobil kamera yazılımıdır ve en iyi yanı, uygulama geçiş dahil farklı çekim modları içerdiğinden uygulamanın %100 ücretsiz olmasıdır. ön ve arka kamera arasında, gece, gündüz veya kar çekim modu ve daha bir çok diğer modlar arasında 16:9 video çekebilme özelliği de bulunuyor, telefonun kamerası bu oranları desteklemese bile 20 farklı efektle uğraşacak ve bu efektlerin her biri önceden ayarlanmıştır ve onu benzersiz ve diğer efektlerden farklı kılan farklı düzeylere sahiptir.

Camera MX uygulaması tarafından desteklenen harika bir özellik, fotoğraf çekmeden önce efektlerin sonuçlarını gerçek zamanlı olarak önizleme yeteneğidir.En iyi sonucu elde etmek için düşük bile olsa.

Uygulama harika, ancak tek zayıf noktası çekim için ses açma veya azaltma düğmelerini özelleştiremeyecek veya kullanamayacaksınız, ne yazık ki böyle bir özelliğin böyle profesyonel bir uygulamada olmasını diliyorum, ancak Sonunda, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebileceksiniz ve fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde geliştirmenize ve güzelleştirmenize yardımcı olacak bol miktarda filtre ve efektle uğraşacaksınız.

برنامج Cymera

3. Cymera

Cymera, piyasaya çıkar çıkmaz Google Play Store’da büyük bir patlamaya neden oldu. Bu normaldir. Ücretsizdir ve beraberinde çok sayıda ve benzersiz fotoğraf ve düzenleme özellikleri taşır. Bu uygulamanın fikri, herhangi bir şeyi yapmaktır. Fotoğraf dünyasında amatör veya acemi fotoğrafçı profesyonel gibi görünür ve bu, hazırlanan farklı fotoğraf modları sayesinde, ister fotoğraf çekmeden önce ister sonra olsun, tatmin edici sonuçlar elde etmek için gerekli sonuçları önceden ayarlamanız gerekecektir. Uygulamanın ana arayüzünü anlayabilmeniz için kolay bir öğrenme eğrisi ile uğraşacaksınız ve oradan kolayca yakalama ve görüntüleme buton ekranına gidebilirsiniz.

خصائص برنامج Cymera

El fenerini etkinleştirmenize ve arka ve ön kamera arasında modlar arasında geçiş yapmanıza izin veren birçok kontrol vardır ve konuyu yakınlaştırma veya uzaklaştırma seviyesini ayarlamak kolaydır, bir zamanlayıcı kullanarak normal çekimleri içeren çekim modları vardır, bir stabilizasyon modu veya sarsıntı önleme modu dediğimiz, hepsinin avantajları var Çekim yaparken ihtiyaç duyacağınız harika, uygulama harika, ancak aynı anda bir kamera uygulaması ve bir editör arıyorsanız, biz Cymera’da yerleşik editör çok mütevazı olduğu için başka bir yere bakmanızı tavsiye ederiz.

برنامج Google Camera

4. Google Kamera

Google Kamera uygulaması, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmek için harika bir fotoğraf programıdır ve uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran en iyi şey, fotoğraflarınızın bir DSLR ile çekilmiş gibi görünmesini sağlayan profesyonel çekim modlarıdır. çekim modları arasında panorama modu ve ortam ışığı modu da bulunur.Fotoğrafçılık modlarını kullanmak için doğru zamanın ne olduğunu bilmediğiniz için zor hissedeceksiniz, modların geri kalanı normal kamera modu, video çekim modu ve lens odak modu, lens odak modu, tıpkı diğer uygulamalardaki Bokeh modunda olduğu gibi size bulanık bir arka plan ekleme ve görüntünün ortasındaki nesneye odaklanma yeteneği verir.

خصائص برنامج Google Camera

Google Kamera uygulamasının dezavantajları arasında size telefonun hafızasında yer alan depolama yerini seçme özgürlüğü vermemesi, ancak telefonunuzun galeri uygulamasında da resimler bulabilmenizdir.ISO seviyesini veya beyazı ayarlayamazsınız. denge, filtre yok ve optik stabilizasyon gibi profesyonel özellikler yok, ancak temel işlevden bahsediyoruz Varsayılan kamera uygulamasına çok benzer, bu da çekimi değiştirebileceğiniz için yeni başlayanlar için kullanımı kolay olduğu anlamına gelir ana arayüzün sol kısmından istediğiniz zaman modları ve büyük bir kadran şeklinde bir buton ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma imkanı vardır ve altta flaş, pozlama seviyesi ve geçiş gibi hızlı kontroller için ayarlar vardır. Arka kameradan ön selfie kamerasına.

برنامج Snap Camera Hdr

5. Snap Kamera HDR

Telefonunuzdaki varsayılan kamera uygulamasını değiştirmek istiyorsanız, Android 4.2 çalıştıranlarda bile “neredeyse” tüm eski akıllı telefonlarda çalışan Snap Camera HDR, başlamak için harika bir örnektir. HDR modu dahil ayarlara gitmek için Yakala düğmesi, flaş modu, beyaz dengesi, pozlama, kontrast oranları ve doygunluk. Seri çekim modu, birincil ve ön kamera arasında geçiş yapma, panorama modu, otomatik odaklama, zamanlayıcı ve daha gelişmiş ayarlar gibi çekim alt ayarları vardır.

Neyse ki uygulamada görüntüleri kırpmanıza, döndürmenize veya çevirmenize izin veren harika bir düzenleyici var ve bu düzenlemeleri telefonun belleğinde tuttuğunuz herhangi bir görüntüye uygulayabilirsiniz.Ne yazık ki ISO’yu ayarlama gibi bir özellik yok. Ayrıca, uygulama ücretsiz değil, ancak fiyatı çok ucuz. 1,99 ABD Doları. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak birçok kısıtlama ile en önemlisi telefonun uçak modunda olması gerektiğidir.

برنامج Hedgecam 2

6. HedgeCam 2

HedgeCam 2, Google Play Store’da normal çekim modu, arka plan bulanıklığı, zamanlayıcı, beyaz dengesi modu, HDR ve ISO modunu içeren çekim modlarından başlayarak çekim yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikleri içeren yeni bir profesyonel fotoğrafçılık uygulamasıdır. özel bir DRO modu var Görüntü içindeki bazı belirli alanlarda aydınlatmayı geliştirmek için dinamik aralığı optimize ederek, video çekimi için ekran çözünürlüğünü, kontrast oranlarını, bit hızını ve kare sayısını da ayarlayabilirsiniz.

خصائص برنامج Hedgecam 2

Kişisel görüşüme göre bu uygulamanın tek dezavantajı, zor olması ve fotoğrafın özellikleri hakkında büyük deneyim ve ön bilgi gerektirmesidir, bu nedenle fotoğrafçılık profesyonelleri arasındaysanız ve her şeyi manuel olarak ayarlamak istiyorsanız, bu uygulama tam size göre, ancak yüksek kaliteli görüntüler, önceden ayarlanmış efektler ve sonuçları Önizleme yeteneği istiyorsanız Fotoğraf çekmeden önce, daha önce sunduğumuz diğer seçenekleri göz önünde bulundurmak en iyisidir.

برنامج Open Camera

7. Kamerayı Açın

Open Camera, modern telefonların donanımından mükemmel bir şekilde yararlanabilen uygulamalardan biridir, ancak size karşı dürüst olmak gerekirse, bu uygulamanın tek dezavantajının, kullanımının zor olması ve kullanmaya alışmak uzun zaman alabilir ve çok, çok sayıda menü vardır, bu da ilk başta kafanızı karıştırabilir, ancak olumlu yönden bu menüler, deneyimli bir fotoğrafçının profesyonel olmak için ihtiyaç duyacağı tüm ayarları içerir. ve yüksek kaliteli fotoğraflar.

خصائص برنامج Open Camera

Aynı zamanda otomatik ayara da güvenmek mümkündür ancak bu uygulama her şeyi manuel olarak ayarlamayı tercih edenler için özel olarak tasarlanmıştır.Çekim modları arasında normal çekim modu, beyaz dengesi modu, flaş modu, pozlama modu, ISO modu ve herhangi bir resim çekmeden önce efektler ekleyebilirsiniz.

Sesli komutlarla uzaktan çekim yapma yeteneği gibi birçok profesyonel özellik vardır ve çekim için ses düğmelerini özelleştirebilir veya ana kullanıcı arayüzündeki ayarları yapabilirsiniz ve hepsinden iyisi, sonuçları almadan önce önizleyebilirsiniz. resim, zaten profesyonel ve ayırt edici bir kamera uygulamasıdır, ancak biraz deneyim gerektirir.

برنامج Pixtica

8. Piknik

Pixtica, profesyonel çeşitlilikte farklı çekim modları ve kapsamlı bir fotoğraf ve video düzenleyici ile gelişmiş bir çekim uygulamasıdır. Pixtica uygulamasındaki çekim modları, size otomatik olarak yüksek kaliteli çekimler yapma imkanı veren bir otomatik çekim modu veya manuel mod içerir. Bu, ISO seviyelerini ve renk dengesini ayarlamanıza olanak tanır Beyaz ve zamanlayıcıda ayrıca gün boyunca çekim etkinlikleri için Hızlandırılmış çekim modu, Ağır Çekim modu ve ışık seviyesini ayarlayan dinamik bir aralık olan HDR modu bulunur. otomatik olarak görüntü ve portre çekim modu da vardır, arka planı bulanık olarak fotoğraf çekmenizi sağlayan bir moddur.

خصائص برنامج Pixtica

Fotoğraf ve video düzenleyiciye gelince, birçok efekt ekleme, profesyonel filtreler, çıkartmalar, animasyonlar, görüntüleri GIF’lere dönüştürme yeteneği ve sonunda bir QR Kod tarayıcı var.Uygulama basit ve kolaydır. JPEG veya RAW formatında Yüksek kaliteli fotoğraflar elde etmenize yardımcı olan üst düzey bir araç seti kullanır ve içerir.

Ancak uygulamanın tek dezavantajı, incelemelerini Google Play Store’a ekleyen çoğu kullanıcı ile flaşlı fotoğrafçılık modunda bir sorun var gibi görünüyor, ancak bu tür sorunların uygulamaya gelecek güncellemelerde çözülmesi bekleniyor.

برنامج Procam X

9. ProCam X

Şahsen ben ProCam X’i diğer birçok fotoğrafçılık uygulamasına göre tercih ediyorum ve bunun nedeni tüm ayarları ve kontrolleri çekim düğmesinin hemen üzerinde parmaklarınızın ucunda vermesi, böylece çekim modları arasında geçiş yapmanız kolaylaşıyor, bir zamanlayıcı modu var, ISO, flaş kontrolü ve HDR modu Uygulama kelimenin tam anlamıyla harika ancak tek dezavantajı, yalnızca ücretli bir uygulama olması ve ücretsiz deneme sürümü olmaması.

خصائص برنامج Procam X

Ayrıca uygulama yeni başlayanlar için kafa karışıklığına ve kafa karışıklığına neden olabilecek çok fazla ayar içeriyor ancak olumlu yanı kullanmaya alıştıktan ve tüm ayarları anladıktan sonra profesyonel bir kamera uygulaması olduğunu keşfedeceksiniz. Bu, fotoğrafçılık sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gelişmiş ayarları sağlar. Beyaz dengesi, fotoğraflara çekilmeden önce efektler ekleme, titreme önleme modu, otomatik odaklama modu ve yüksek kaliteli fotoğraf ve video çekme yeteneği.

برنامج Saycheese

10. SayPeynir

SayCheese tamamen yeni ve ücretsiz bir Android kamera uygulamasıdır, profesyonel bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz ancak fotoğrafçılığa yeni başlayanlar veya arkadaşları ve ailesiyle yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek isteyenler için bu uygulama mutlu anları yakalamak için harika. Bu uygulamanın ayırt edici özelliği, daha önce hiçbir kamera uygulamasında karşılaşmadığımız benzersiz ve istisnai bir özellik olan Bluetooth üzerinden başka bir telefon üzerinden uzaktan fotoğraf çekme desteğidir.

Bu özellik, zamanlayıcıyı ayarlayacağınız ve ikinci telefonunuzda birincil vizörün gördüğü her şeyi göreceğiniz için arkadaşlarınızla fotoğraflarda birlikte olmanızı ve tam istediğiniz gibi yüksek kaliteli fotoğraflar elde etmenizi sağlamak içindir.

Ayrıca bir flaş modu ve arka ve ön kamera arasında bir geçiş modu var, ne yazık ki efektler ve filtreler gibi gelişmiş özellikler yok, beyaz dengesi ayarlanamıyor ve yerleşik bir düzenleyici içermiyor ancak bu normal çünkü uygulama henüz yolculuğunun başında ve aynı zamanda basit ve kullanımı çok kolay.

Hala Android için en iyi kamera ve fotoğrafçılık uygulamalarını mı arıyorsunuz ve önceki tüm uygulamalarda amacınızı bulamadınız mı? Bu durumda, size tek bir uygulama değil, gerçekten uygun şekilde adlandırılmış sihirli Magic ViewFinder setini, fotoğraf çekerken veya fotoğraf çekerken yüksek kalitede ve ayrıntılı olarak net görüntüler elde etmenize yardımcı olacak büyülü uygulamaları sunmama izin verin. ister gündüz, ister gece ve düşük ışıkta çekim yapıyor olun, video çekiyorsunuz.

Kısacası, amiral gemisi veya orta sınıf telefonlar gibi üst düzey kameralı bir akıllı telefonunuz varsa ve varsayılan kamera yazılımının bu işi yapmaya uygun olmadığını düşünüyorsanız, Magic ViewFinder uygulamalarından hiçbirinin görüntüyü simüle etmeye çalışmadığını keşfedeceksiniz. Canon, Nikon, Red, Sony ve diğerleri gibi önde gelen fotoğraf markalarından daha önce geliştirilen dijital kameraların sağladığı aynı fotoğrafçılık deneyimi, kişisel olarak ve deneyimlerime dayanarak odak uzaklığı teknolojisi ve ön çekim ile nesneleri bulma fikrini gerçekten seviyorum, ancak hepsinden iyisi, 2 doları aşmayan uygulamaların fiyatlandırmasıdır ve bu, bir dizi ücretli ayrıcalığa ihtiyacınız olması durumunda.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى