Nasıl

Yeniden başlatmadan iOS’ta Wi-Fi’yi bir kez ve herkes için kapatma

iOS’ta Wi-Fi’ı otomatik olarak kapatın. Apple, iPhone ve iPad’deki iOS 7’deki yeni hızlı listenin bir parçası olarak iOS kontrol merkezi bölümünü ekledi, Ekranı yukarı kaydırabileceğiniz ve çeşitli hizmetleri kapatabileceğiniz (kapatabileceğiniz veya kapatabileceğiniz), Bu hizmetlerden biri Wi-Fi’dir. Kontrol merkezi, iPhone’unuzdaki Wi-Fi yönetimini ve diğer bağlantı seçeneklerini hızlı ve kolay hale getirir, Ancak çoğu insan tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyor.

Ancak Wi-Fi’yi kontrol merkezinden kapattığınızda, bir süre sonra otomatik olarak yeniden başlatılır ve bunun olmasını istemeyen insanlara rahatsızlık vermez. Bu nedenle, bu makaleyle, otomatik olarak işe dönmeden iOS’ta Wi-Fi’yi bir kez ve herkes için nasıl kapatacağımızı soracağız.

Kontrol merkezi nasıl çalışır?

iOS'ta Wi-Fi'ı kapatma

Kontrol merkezi kolay erişilebilir bir liste olarak tasarlanmıştır, Wi-Fi, Bluetooth, flaş aydınlatma ve kapalı gibi çeşitli hizmetler arasından ekrandaki herhangi bir yerden seçim yapabilirsiniz. Wi-Fi’yi kontrol merkezinden kapatmak, akıllı telefonunuzu yalnızca yaklaşık bir gün boyunca bağlı Wi-Fi ağından ayırır. Wi-fi’yi kapatmadığı yerde, hala çalışıyor. Bunu ayarlardan kontrol edebilirsiniz. 24 saat sonra, Cihazınız otomatik olarak tekrar Wi-Fi’ye bağlanır.

Bu mesaj, kapatmak için kontrol merkezini kullanırken “Wi-Fi’yi yarına kadar bağlantısını kesin” olarak gözlemlenebilir. Bu nedenle iPhone’unuz kontrol merkezinden kapalı olmasına rağmen kaydedilen Wi-Fi’ye yeniden bağlanır.

Ve Apple’ın kontrol merkezini yukarıda belirtilen şekilde tasarlamasının nedeni, Wi-Fi, sadece İnternet’e bağlanmaktan ve web’de gezinmekten daha fazla etkinlik için kullanılır. AirDrop, AirPlay, Apple Watch, Mobile Hotspot) ve diğer bağlı hizmetler gibi seçenekleri kullanmak için Wi-Fi ve Bluetooth gereklidir. Wi-Fi’nin tamamen kapatılsa bu hizmetlerden biri devre dışı bırakılır.

Ayrıca okuyun: Android’den iPhone’a Veri Aktarımı için En İyi 4 Uygulama

iOS’ta Wi-Fi’yi ilk ve son kez kapatma

iOS’ta Wi-Fi’yi kesin olarak kapatmak istiyorsanız, Wi-Fi Ayarları’na gidin ve > seçeneği değiştirin. Diğer Wi-Fi tabanlı özellikler çalışmayı durduracaktır. Wi-Fi ve kaydedilen ağın otomatik olarak açılacağı belirtilmelidir, Yani iPhone’unuzu yeniden başlatırsanız.

iOS'ta Wi-Fi'ı kapatma

iOS’ta Wi-Fi’yi ilk ve son kez kapatmak için Wi-Fi’yi unutun

Wi-fi’yi kapatmanın bir yolu, Ağı Unut seçeneğiyle iPhone’unuzun Wi-Fi’ye otomatik olarak yeniden bağlanmadığından emin olun. Bunu yapmak için aşağıdakileri izleyin:

  • >Wi-fi ayarlarını açın ve şu anda bağlandığınız ağın adını seçin.
  • Bu ağı unutmak ve sorduğunuzda onaylamak için seçeneğe tıklayın.

iOS’ta Wi-Fi’yi ilk ve son kez kapatmak için uçak modunu etkinleştirmenizi neden önermiyoruz?

İOS’ta Wi-Fi’yi bir kez ve herkes için kapatmak için uçak modunun kullanılması önerilmez, çünkü mobil, GPS, Bluetooth ve mobil veriler gibi diğer tüm ağ bağlantısı seçeneklerini de kapatır.

Bu yazıda, iOS’taki wi-fi’nin otomatik olarak nasıl kapanıp kapanıp kontrol merkezinin rolünü gözden geçirdik.

Ayrıca okuyun: iOS iPhone’larda Firefox tarayıcısında bulabileceğiniz en iyi ipuçları ve özellikler

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى