Nasıl

Yavaş Android telefon sorununu çözmenin 5 yolu

Hiç sistem yavaşlaması ile karşılaştınız mı? Android ?. Bu yazıda, yavaş Android telefon sorununu çözmenin yollarını sunuyoruz.

Bu gibi durumlar sinir bozucu olabilir, Özellikle telefonunuzu işle ilgili konular, aramalar veya dosyaları yönetmek gibi önemli şeyler için kullanıyorsanız. Bunun bazı olası nedenleri: Bunlar donanım veya yazılım sorunları olabilir.

Yeni bir telefon satın almak herkes için olmadığından, Yavaş telefon sorununu çözmenin ve performansını daha hızlı hale getirmenin beş yolunun bir listesi.

Yavaş Android telefon sorununu çözmenin 5 yolu

Önbelleğe alınmış verileri temizle

Telefonda yaptığınız her görev bir iz bırakır. Bunların hepsi RAM’de önbellek olarak birikir. Onlardan kurtulmak, hızınızı tekrar artırmanıza yardımcı olabilir. Diğer uygulamalar ve görevler daha hızlı açılabilmeleri için iz bırakırlar, ve bununla, Bu, daha sonra gerçekleştirmek istediğiniz görevler için yer kaplar ve RAM’i azaltır.

Yavaş bir telefon sorununu çözmenin en önemli yollarından biri, önbelleği aşağıdaki gibi temizlemektir:

Ayarlara git> Depolamak> önbellek. Önbellek seçeneğine tıklayın, Cihaz size soracak, Önbellek bölümünü silmek istiyorsanız, Onayla veya Evet’i tıklayın.

Ayrıca okuyun: Gönderilmemiş Mesaj Hatasını Düzeltmenin En İyi 6 Yolu Android

Animasyonu devre dışı bırak

Animasyonlar ve geçişler göze iyi geliyor, Ancak telefon, kullanıcı arayüzünün düzgün görünmesi için çok fazla kaynağa ihtiyaç duyar.

Animasyonları kapatmak, kullanıcı arayüzünün çok daha iyi görünmesini sağlar. Aynı zamanda, biraz işlem gücü sağlar.

Yavaş telefon sorununu çözmenin yollarından biri, animasyonu şu şekilde devre dışı bırakmaktır:

Ayarlar’a gidin > Telefon hakkında > Geliştirici seçeneklerinin etkinleştirildiğini belirten bir açılır pencere görene kadar Yapı Numarası’na dokunun. > Ana ayarlar sayfasına dön > Geliştirici Seçeneklerini Aç > animasyon ölçeği > Animasyonu kapatın. Geliştiriciler seçeneklerinde geçiş animasyonu ölçeğini ve Animatör süre ölçeğini kapatın.

Bloatware ve kullanılmayan uygulamaları kaldırın

Akıllı telefonlar, sizin için yararlı olmayabilecek birçok bloatware içerir. Dahası, Artık kullanmadığınız bazı uygulamaları da yüklemiş olabilirsiniz. Bu uygulamaların tümü telefonunuzun içinde yer kaplar. Önbellek efektlerine sahiptir ve ekran alanı da kaplar. Bu, cihazınızı yavaşlatır.

Bunu düzeltmenin ve yavaş telefon sorununu çözmenin yollarından biri, İstenmeyen uygulamaları arayarak ve kaldırarak cihazınızı temiz bir şekilde silin.

Chrome’da Veri Tasarrufu’nu açın

Hazırlamak Krom güçlü web tarayıcısı, Ve kullanılacak en iyi tarayıcılardan biri. İyileştirmeler açısından, Piyasada bulunan diğer birkaç seçenek kadar güçlü değiller. Çoğu telefona önceden yüklenmiş olarak geldiğinden ve Google ekosistemine ne kadar iyi entegre olduğumuzdan, Çoğumuz tarayıcı değiştirmeyeceğiz.

Performansı artırmak için yapabileceğiniz basit çözümlerden biri, Chrome’da veri tasarrufu modunu açmaktır. Bu da her şeyi yaklaşık yüzde 30 ila 50 arasında sıkıştırıyor. Böylece daha az yer kaplar ve kullanım sırasında telefonun hızını arttırır.

Veri kaydetme modunu açmak için, Chrome’u açmanız gerekiyor, Ardından sağ üst köşedeki hamburger simgesine tıklayın, ve Ayarlar’a tıklayarak, Veri tasarrufu seçeneğini açın ve açın.

Canlı duvar kağıtları kullanmayın

Canlı veya hareketli arka planlar harika ve çekici görünüyor, Ancak çalışması için birçok CPU döngüsü gerekir. Bu, telefonun CPU’sunu ve pilini zorlar. Bu, cihazı daha yavaş ve daha az verimli hale getirir.

Yavaş telefon sorununu çözmenin yollarından biri, Gücünden tasarruf etmek ve daha hızlı hale getirmek için telefonun duvar kağıdı olarak statik bir görüntü ayarlamak.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button