Nasıl

WhatsApp Bildirimlerinin iPhone ve Android’de Çalışmamasıyla İlgili En İyi 9 Düzeltme

WhatsApp, dünyanın en önemli ve en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Kişisel ve mesleki hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu nedenle, Uygulamanın durması veya bildirimlerinin aniden iPhone ve Android telefonlarda çalışmayı durdurması can sıkıcıdır.

Ve bu sorunu çözmenin önemi için, iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmayan WhatsApp bildirimleri sorunu için en iyi düzeltmeleri bu makale aracılığıyla inceleyeceğiz.

1. WhatsApp uygulamasını güncelleyin تطبيق

WhatsApp bildirimlerinin çalışmaması sorunu, uygulamanızın telefonunuza eski sürümü yüklü olduğu için ortaya çıkabilir. Bu yüzden uygulama sayfasına gidin Uygulama mağazası veya Google Oyun (cihazınızın türüne bağlı olarak) Ve uygulamayı en son sürüme güncelleyin.

2. iPhone ve Android’de bildirimleri açın

Uygulama için gerekli bildirim iznini reddetmiş olabilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuzdaki bildirim iznini her zaman kontrol etmeniz ve kapalıysa açmanız önerilir. Bildirim iznini etkinleştirebilir ve WhatsApp bildirimlerinin çalışmaması sorununu aşağıdaki adımlarla çözebilirsiniz:

iPhone’da, Uygulamayı açın ve Ayarlar’a, ardından Bildirimler’e gidin ve mesajlar için Bildirimler’i açın. Veya telefonda Ayarlar uygulamasını açıp Bildirimler’e gidebilir ve ardından Bildirimlere izin ver seçeneğini açabilirsiniz.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

android’de, Sadece uygulama simgesine uzun tıklayın ve bilgileri açın, Ardından Bildirimleri yönet’e gidin ve Bildirimlere izin ver seçeneğini açın.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

3. Android’de uygulama bildirim kanalını yönetin

Android 8.0 Oreo sürümünün duyurulmasıyla birlikte, Google, Android için bildirim kanallarını duyurdu. Uygulama arama işlevini gerçekleştirir, Bu, farklı türdeki uygulama bildirimlerini parçalarına ayırmanıza ve onlar için ton ve titreşim düzenini özelleştirmenize olanak tanır.

Uygulama adımları aşağıdaki gibidir, “WhatsApp” uygulama simgesine uzun basın ve uygulama bilgisine gidin. Bildirimleri Yönet’i ve ardından Diğer’i açın. Orada sohbet geçmişinizi yedeklemek için bildirim kanalları bulacaksınız, uygulama uyarıları için önemli çağrı uyarıları, Ve dahası. Android telefonunuzda çalışmıyor WhatsApp bildirimleri sorununu çözmek için tüm seçeneklerin açık olduğundan emin olun.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

4. Arka plan verilerinin kullanılmasına izin verin

Bildirimi sorunsuz bir şekilde almak ve WhatsApp bildirimlerinin çalışmaması sorununu çözmek için WhatsApp uygulamasının arka planda düzgün çalışmasına izin vermelisiniz.

iPhone kullanıcıları için, Uygulama ayarlarına gidin ve Arka plan uygulamaları yenileme seçeneğini açın.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

Android kullanıcılarına gelince, Uygulama bilgilerini açmak için uygulama simgesine uzun basın. mobil veri ve wifi’ye git, Ardından Arka plan verileri seçeneğine gidin, WhatsApp’ı seçin ve uygulamanın arka plan verilerinizi kullanmasına izin verin.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

Ayrıca okuyun: SIM kartsız eski cep telefonumdan nasıl faydalanırım?

5. iPhone verilerinin WhatsApp için kullanılmasına izin verin

iOS, Ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını kısıtlamanıza olanak tanır. Bu seçenek WhatsApp için etkinleştirilmişse, Mobil veri kullanılırken WhatsApp bildirimlerinin iPhone’da çalışmaması sorunu ortaya çıkabilir. Sorunu çözmek için iPhone’da Ayarlar’ı açın ve WhatsApp uygulamasına gidin ve uygulama için mobil verileri etkinleştirin.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

6. Rahatsız Etmeyin’i kapatın

iPhone veya Android’de yanlışlıkla Rahatsız Etmeyin’i açarsanız, WhatsApp’tan ve hatta diğer uygulamalardan herhangi bir bildirim alamayabilirsiniz.

iPhone’da bu özelliği kapatmak için, Alttan yukarı kaydırın ve Kontrol Merkezi’ni açın. Ardından Ayarlar’dan Rahatsız Etmeyin modunu kapatın.

WhatsApp bildirimleri iPhone ve Android akıllı telefonlarda çalışmıyor.

Android işletim sisteminde, bildirim panelini açın, Rahatsız Etmeyin anahtarını Kapalı konumuna getirin.

7. Pil tasarrufunu kapatın

Pil tasarrufu özelliğini kullanarak, Diğer özellikler bazen engel olabilir. Arka planda belirli uygulamaların işlevselliğini sınırlayabilir. Düşük güç modunu kullanırken, İPhone veya Android’de çalışmayan WhatsApp bildirimleri sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

iPhone’unuzda pil tasarrufu modunu kapatmak için telefon ayarlarınızı açın, Pil’i seçin ve Düşük Güç Modu’nu kapatın.

Android işletim sistemine gelince, Ayarlar’ı açın, Pil’i seçin ve pil tasarrufu modunu kapatın.

8. WhatsApp’ta kullanıcıların ve grupların sesini açın

Uygulamada bazı can sıkıcı kullanıcıları ve grupları sesize alabilirsiniz. Ama bu gibi durumlarda, Onlardan herhangi bir mesaj bildirimi alamayabilirsiniz. Onlardan tekrar bildirim almaya başlamak için, Bu kullanıcıların veya grupların sesini açmalısınız.

9. Wi-Fi bağlantısını yeniden başlatın

Bir WiFi ağına bağlı olsanız da, Ancak, İnternet hizmeti kapalı olabilir. Bu yüzden iPhone veya Android telefonunuzda WiFi’yi kapatın, Ve bunun iPhone ve Android telefonlarda çalışmayan WhatsApp bildirimlerini çözmeye yardımcı olup olmadığını görmek için hücresel ağınıza geçin.

Bu nedenle, bu makale aracılığıyla, iPhone ve Android’de WhatsApp bildirimlerinin çalışmaması sorunu için en iyi 9 düzeltmeyi sunduk.

Ayrıca okuyun: İnsanlar neden kullanılmış bir iPhone satın almaya güveniyor da kullanılmış bir Android satın almıyor?

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button