Nasıl

Watch uygulamasını kullanarak Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla nasıl eşleştirirsiniz?

Apple Watch ve iPhone birbirleriyle eşleşmek için buradalar. Her cihazın diğer cihazın özelliklerini tamamlaması amaçlanmıştır. Birbirinizi tamamlamak için Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla nasıl eşleştireceğinizi öğrenmeniz gerekecek. İster Apple Watch Series 6, ister yeni Apple Watch SE, ister Apple Watch Series 5, Series 4 veya daha eski bir modeliniz olsun, yöntem aynıdır.

Apple Watch satın almadan önce uyumluluğu kontrol edin

Bir Apple Watch’u iPhone ile nasıl eşleştireceğinizi öğrenmeden önce yapmanız gereken ilk şey: Satın almayı düşündüğünüz Apple Watch’ın iPhone’unuzla uyumlu olduğundan emin olmak içindir.

İşte tam olarak hangi Apple Watch ve iPhone modelleriyle uyumlu olduğunu gösteren bir liste:

  • Apple Watch Birinci Nesil – iOS 8.2 veya üstünü çalıştıran iPhone 5 veya üzeri.
  • Apple Watch Series 1 ve 2 – iOS 11 veya sonraki sürümlere sahip iPhone 5 veya sonraki modeller.
  • Apple Watch Series 3 – iOS 14 veya üstü ile iPhone 6s veya üstü.
  • Apple Watch Series 4 – iOS 12 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone 6 ve sonraki sürümleri.
  • Apple Watch Series 5 – iOS 13 veya sonraki bir sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yenisi.
  • Apple Watch SE – iOS 14 veya üstü ile iPhone 6s veya üstü.
  • Apple Watch Series 6 – iOS 14 veya üstü ile iPhone 6s veya üstü.

Apple Watch ile iPhone nasıl eşleştirilir

Apple Watch’un iPhone ile nasıl eşleştirileceğini açıklamadan önce, Hem Apple Watch’unuzun hem de iPhone’unuzun ilgili işletim sistemlerinin en son sürümünü çalıştırdığından emin olun.

Ayrıca, Telefonunuzda Bluetooth’un açık olduğundan emin olun, Çünkü asıl temas noktası burasıdır. nihayet, Saatinizin ve telefonunuzun tam şarjlı olduğundan emin olun, Veya eşleştirme sırasında şarj etmek için bağlayın. Eşleştirme adımları iOS 13, WatchOS 6, iOS 14 ve WatchOS 7’de hemen hemen aynıdır.

Apple Watch’ın herhangi bir sürümü WatchOS 7’yi çalıştırabilir. Herhangi bir iPhone 6S veya sonraki sürümlerle eşleştirilebilir. iOS 14. iPhone ve Apple Watch Kurulum Yardımcıları, Apple Watch’unuzu eşleştirmenize ve kurmanıza yardımcı olmak için birlikte çalışır.

1. Saati bileğinizde tutarak başlayın, Ardından, Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi (Dijital Taç’ın altındaki düğme) basılı tutun.

2. iPhone’u Apple Watch’un yanına getirin ve iPhone’unuzdaki hoş geldiniz eşleştirme ekranında Devam’a dokunun.

3. Burada işler kolay. Öyle değil mi? sadece açmalısın Apple Watch uygulaması iPhone’unuzda Yeni Saat Eşleştir’i seçin.

4. Yapılması istendiğinde, Apple Watch’u vizöre getirmek için iPhone’unuzu saatin üzerine yerleştirin ve eşleştirmeyi başlat düğmesine basın. Bu, cihazları birbirine bağlar, Bağlantıyı doğrulamak için bir uyarı görünür.

5. Saatinizi bir yedekten geri yüklemeye veya daha önce bu cihazla ilişkilendirilmiş bir saatiniz varsa saatinizi yeni bir saat olarak ayarlamaya davet eden bir açılır pencere görebilirsiniz.

saatinizi bir yedekten geri yükleyin

6. Saati takacağınız bileğe (sol veya sağ) ve tercih edilen tepe konumuna (yukarı veya aşağı) basın.

7. Hüküm ve koşulları kabul edin ve Apple ile veri paylaşmak isteyip istemediğinize karar verin.

8. Bir şifre oluşturun. Apple Pay’i kullanmak istiyorsanız bir parola ayarlamanız gerekir.

9. Saatinizin otomatik mi yoksa manuel olarak mı güncelleneceğine karar verin, Ayrıca SOS ve düşme algılama seçeneğinin etkinleştirilip etkinleştirilmemesi gerektiği. Sağlık uygulamanız 65 yaşında veya daha büyük olduğunuzu tespit ederse, düşme algılama işlevi varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

10. Tüm uygulamaları bir kerede yüklemeyi seçebilir veya daha sonra istediğinizi seçebilirsiniz. Bireysel uygulamalar daha sonra kolayca silinebilir.

11. Kurulumun iki cihazı eşitlemeyi bitirmesi için birkaç dakika bekledikten sonra, Karşılama ekranı alacaksınız.

12. Apple Watch’unuzda bu özellik varsa, hücresel servisi şimdi veya daha sonra iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulaması aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz. Cep telefonu kapsama alanı her yerde erişilebilir olmasa da, iPhone’unuz ve Apple Watch’ınız aynı hücresel servis sağlayıcı tarafından kurulmalı ve kullanılmalıdır.

Ayrıca okuyun: Apple Watch’u iPhone ile kolayca ve basit adımlarla nasıl eşleştirebilirsiniz?

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button