Nasıl

Videoyu dinlerken telefonu kullanmak için iPhone için arka planda YouTube nasıl oynatılır

YouTube’un popülaritesine ve uygulamasının geliştirilmesine rağmen, iPhone ve diğer akıllı telefonlar için YouTube’u arka planda oynatmak gibi önemli bir özellikten yoksundur. Bu, kullanıcıların YouTube’u kullanırken herhangi bir işlem yapmasını veya telefonlarında herhangi bir uygulama çalıştırmasını engeller. Bu yazıda, iOS’ta iPhone’da arka planda YouTube’un nasıl oynatılacağını tanıtacağız.

iPhone’da arka planda YouTube nasıl oynanır?

YouTube videolarını izlerken iPhone’unuzda farklı uygulamaları kullanmaktan sizi mahrum etmek, Can sıkıcı bir şey. Örneğin, işinizi tamamlamanızı veya WhatsApp veya Facebook’u takip etmenizi engelleyebilir. Ardından, YouTube videolarını izlemek veya diğer uygulamalarla meşgul olmak arasında seçim yapmanız gerekir. Çözülmesi gereken bir problemdir. Bu nedenle, YouTube’u iPhone’da arka planda kolayca oynatabilmeniz için size aşağıdaki yolları sunuyoruz:

1. nasıl iPhone için YouTube’u arka planda oynatın Harici uygulamalar olmadan

Bu yönteme, iPhone’unuzdaki Safari gibi herhangi bir tarayıcıyı kullanarak aşağıdaki adımlara göre erişebilirsiniz:

 • iPhone’unuzda Safari tarayıcısını açın.
 • YouTube’a gidin ve izlemek istediğiniz klibi seçin.
 • Ekranın üst kısmındaki arama çubuğundaki AA düğmesini tıklayın.

iPhone için YouTube'u arka planda oynatın

 • Önünüze çıkacak listeden Masaüstü Sitesi İste’yi seçin.

iPhone için YouTube'u arka planda oynatın

 • Seçtiğiniz videoyu oynatın.
 • Klibin oynamaya devam ettiğini bulmak için ana ekrana dönün.
 • Durması durumunda, örneğin Wi-Fi’yi açmak istiyormuş gibi ekranı aşağı indirerek veya bir uygulama aracılığıyla kontrol paneli üzerinden tekrar tarayıcıya girmek zorunda kalmadan çalıştırabilirsiniz. Kısayollar .

iPhone için YouTube'u arka planda oynatın

Ayrıca şunu da okuyun: AirPod’ların güvenli bir şekilde nasıl temizleneceğine dair en iyi ipuçları ve püf noktaları

2. nasıl iPhone için YouTube’u arka planda oynatın kullanarak PIP (Resim içinde Resim) piP ) sistem üzerinde iOS 14

Resim İçinde Resim (PiP), iOS 14 tarafından sağlanan gizli bir özelliktir. Kullanıcıların arka planda kolayca YouTube oynamasını sağlar.iPhone’unuzu iOS 14’e güncellediyseniz, YouTube’u iPhone için arka planda kolayca oynatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Chrome, Firefox veya Safari olsun, iPhone’unuzdaki herhangi bir tarayıcıyı açın.
 • İzlemek istediğiniz YouTube videosunu oynatın.
 • Tam ekran simgesine tıklayın.
 • Ekranın sol üst köşesindeki PiP simgesine tıklayın.
 • Video küçük bir açılır pencerede oynatılacaktır. Sola veya sağa kaydırın ve arka planda oynatılan YouTube’un keyfini çıkarın.

iPhone için YouTube'u arka planda oynatın

3. iPhone için YouTube’u arka planda oynatın Harici uygulamaları kullanma

Apple Store’da, YouTube’u iPhone’unuzda arka planda oynatmanıza ve gerçek YouTube uygulamasına gerçek bir alternatif olmanıza olanak tanıyan birçok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

· müzik

Bir uygulama olarak kabul edilir müzik YouTube uygulamasının ücretsiz sürümünde kaçırabileceği özellikler nedeniyle arka planda YouTube oynatmak için en iyi programlardan biridir. İşaretlemenizi sağlar. Favori müzik videolarınızı düzenleyin, oynatma listeleri oluşturun ve arkadaşlarınızla paylaşın. Yerleşik bir ekolayzere ek olarak, AirPlay ve diğer birçok özelliği destekleyen herhangi bir cihazda akış yapma özelliği ile.

· Tubidy FM

Bir uygulama olarak kabul edilir Tubidy FM iPhone’unuzdaki YouTube uygulamasına mükemmel bir alternatif, Çalma listeleri oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere birçok özellik sunar. Ve videoları ülkeye, türe veya eyalete veya şehre göre arama yeteneği. YouTube videolarını arka planda oynatmaya ek olarak.

YouTube artık sadece eğlenceli videolar izlemek veya eğlence amaçlı film ve dizi izlemek için bir site değil. Bunun ötesine geçerek haber, kazanç ve öğrenme kaynağı oldu. Hizmetlerinin tam kullanımını engelleyen herhangi bir sorundan kaçınmak doğaldır. Bu yüzden yazımızda, hem YouTube hem de telefon için birlikte maksimum faydayı elde etmek için iPhone’unuzda arka planda YouTube’u nasıl oynatacağınızı size sunduk.

Ayrıca okuyun: Gmail, iPhone’da varsayılan e-posta uygulaması nasıl yapılır

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button