Nasıl

Telefonu uzun süre saklamanın 3 yolu

Telefon uzun süre nasıl saklanır Telefonu her yıl değiştirme veya yükseltme fikrinden hoşlanabilir ve bunun için düzenli bir bütçe yapabilirsiniz. Ancak telefonunu saklamayı ve ona zarar veren her şeyden korumayı tercih edenlerdenseniz bu yazı tam size göre. bazı adımlar var Telefon uzun süre nasıl saklanır Herhangi bir telefonun ömrünü uzatmak için, Hepsi kolay adımlar.

Telefonu uzun süre saklamak için 3 adım

Telefon güncellemelerini atlamayın. Bu önemli

Telefon güncellemelerini atlamayın
Telefon uzun süre nasıl saklanır

Telefonunuzun olabildiğince hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için, İşletim sistemini ve üçüncü taraf uygulamalarını piyasaya çıkar çıkmaz güncellemek önemlidir. Bu güncellemeler uzun sürmüyor, Ve faydaları çok büyük olabilir: Hata düzeltmeleri ve güvenlik sorunlarından, cihazınızın daha sorunsuz ve daha hızlı çalışması için yeni özellikler getiren ve genel performansı artıran değişikliklere kadar.

Hem Android hem de iPhone otomatik güncellemeler sunar uygulamalar için , hangi otomatik olarak etkinleştirilmelidir. Play Store’u açarak Android telefonunuzu kontrol edebilirsiniz, ve ekranın sol tarafındaki menüyü çıkarın, Ayarlar üzerine dokunun ve Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

iPhone’unuz varsa, Ayarlara git iTunes & App Store’a gidin ve Uygulama Güncellemeleri seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Android telefonunuzda sistem güncellemelerini almak için, Ayarlar uygulamasını açıp bir güncelleme arayarak güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Veya telefonunuzun bir güncellemenin beklemede olduğu konusunda sizi uyarmasını bekleyebilirsiniz, Ardından talimatları izleyin.

Google, Android güvenlik güncellemelerini her ayın ilk günü yayınlar. Bu nedenle, ay ortasında telefonunuzda güncelleme olup olmadığını kontrol etmek iyi bir alışkanlıktır.

iPhone sahipleri için, Telefonunuzun yeni güncellemeleri otomatik olarak yüklemesine izin verme seçeneğiniz vardır. endişelenme , Telefonunuz güncellemeleri göründükten dakikalar sonra indirip yüklemeyecektir. Onun yerine , Telefonunuz güncellemeyi çıktıktan bir veya iki gün sonra indirecek ve ardından bir sonraki gece şarj olduğunda kurulumu planlayacaktır.

Bir güncelleme yüklemek veya otomatik güncellemeleri açmak için: Ayarlara git> Yıl> yazılımı yükseltin. Bir güncelleme varsa, Yüklemek için talimatları izleyin. değilse, Açmak veya kapatmak için Otomatik Güncellemeler’i tıklayın.

Yavaş bir telefonu canlandırmak için gereksiz uygulamaları silmek önemlidir

Kullanmadığınız uygulamaları silin
Kullanmadığınız uygulamaları silin

adımların Telefon uzun süre nasıl saklanır, Telefonun sınırlı miktarda depolama ve hafızaya sahip olması, Bu nedenle kullanılmayan uygulama sayısını minimumda tutmak çok önemlidir. Telefonunuzdan düzenli olarak kullanmadığınız uygulamaları silmek, depolama alanını boşaltır ve uygulamaların arka planda çalışmasını engeller. Değerli kaynakları kullanın ve telefonunuzun gerçekten olduğundan daha yavaş ve ömrünün sonuna daha yakın görünmesini sağlayın.

Uygulama çekmecesini veya ana ekranı gözden geçirin ve yüklediğiniz tüm uygulamaları herhangi bir nedenle bir noktada kaldırın, ancak asla kullanmayın.

Hazırlamak Uygulamaları sil itibaren iPhone Çok kolay – titremeye başlayana kadar uzun basın, Ardından, kaldırmak istediğiniz uygulamada X’i tıklayın. Kullanıcılar tarafından kullanılabilir Android Bazı ek seçenekler ancak benzer bir yaklaşım benimseyebilirler: uzun basma, Ardından uygulama bilgilerine erişin ve ardından kaldırmayı seçin.

Şimdi “ başlıklı bir aylık takvim girişi ayarlayın. Uygulamaları sil Kullanılmayan”, kendinize bunu düzenli olarak yapmanızı hatırlatmak için.

Ekranı ve bağlantı noktalarını temiz tutun

Telefon uzun süre nasıl saklanır
Akıllı telefon temizleme

Yağ ve kir dolu bir telefon kullanmak hiçbirimizin istediği bir şey değil. Ama temiz, parlak bir telefonla, Bu hepimizin iyi hisedebileceği bir şey, Özellikle de çalışma şekline toz ve kir girmediği anlamına geliyorsa.

Bir pod kullansanız bile, Ara sıra birkaç dakika sürer Herhangi bir kiri temizlemek için Şarj portunda, mikrofon alanında, hoparlör ızgarasında ve kulaklık jakında, Açıklıklar derinse veya açılar çoksa. Fırça oraya gitmek ve her şeyi çıkarmak için kullanılabilir.

Bunlar en önemli 3 adımdı Telefon uzun süre nasıl saklanır Elbette cep telefonunuzu korumanın ve daha uzun süre yanınızda kalmasını sağlamanın başka yolları da var.

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى