Uygulamalar

Telefon ekranının parlaklığını Android’de izin verilen minimum değerin altına düşürmek için 5 uygulama

Günümüzde aşırı cep telefonu kullanımı insan gözünün yorulmasının bilinen bir nedeni haline geldi. Bunun nedeni, çoğu cep telefonu sahibinin tüm günlük işlerini ve etkinliklerini tamamlamak için telefonlarını kullanırken uzun zaman harcamasıdır. Bu da cep telefonlarının ekranlarından yayılan radyasyon nedeniyle gözlerinde yorgunluğa neden oluyor.

Zararlı ışınların olumsuz etkilerini azaltmak için özellikle gece telefonlarını kullananlar için telefon ekran parlaklığını azaltacak önlem arayışları oldukça önemli hale geldi.

Bugün, telefon ekranının parlaklığını minimumun altına düşürmeye yardımcı olacak bir dizi uygulama sunacağız. Bu, kullanıcıların telefonlarındaki tüm işlerini istedikleri zaman tam bir güvenlik ve güvenle bu uygulamaların yardımıyla tamamlayabilmeleri içindir:

1. Ekran Filtresi

Ekran parlaklığını azaltın

Web sitelerinde gezinirken veya telefonlarda çeşitli işler yaparken rahat ve güvenli kullanım sağlamak için ekran parlaklığını azaltarak veya aydınlatmayı azaltarak zararlı ışınları filtrelemek ve kullanıcılar üzerindeki etkilerini önlemek için kullanılan en iyi uygulamalardan biridir.

Bu uygulama, parlaklığı telefonların izin verdiği minimum yüzdeye düşürür, Ayrıca özellikle geceleri telefon kullanıcıları için göz yorgunluğuna neden olan mavi rengi telefon ekranından filtreler.

Kullanımı çok basit, tüm işlerinizi verimli bir şekilde yapabilmek için tek yapmanız gereken ekranın parlaklığına göre size uygun yüzdeyi seçmek, Uygulamanın kullanımı aynı zamanda telefonun pil şarjını da etkiler, bu da telefon kullanımından daha uzun süre tasarruf sağlar.

Telefonlar için uygulamayı indirin Android .

2. Lüks hafif

Ekran parlaklığını azaltın

Ayrıca telefon ekranının parlaklığını varsayılan olarak izin verilen minimum değerden düşürmeye yardımcı olan uygulamalardan biridir, Kullanıcıların telefonları belirli zamanlarda veya farklı durumlarda (örneğin sinemada veya arabada) kullanma durumuyla orantılı olarak özellikle geceleri kullanım için.

Basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve pili daha uzun süre şarjlı tutarak telefonun çalışma süresini uzatır.

Telefonlar için uygulamayı indirin Android .

3. Gece Ekranı

Ekran parlaklığını azaltın

Ekrandan yayılan mavi rengi filtrelerken telefon ekranının parlaklığını büyük ölçüde azaltan uygulamalardan biridir, tüm kullanıcıların gözlerini yoran, Otomatik çalıştırma özelliğine ek olarak, uygulamayı kapatırken olduğu gibi yeniden varsayılan hale getirme yeteneği ile kullanımı kolay ve basit bir arayüze sahiptir.

Küçük boyutuna rağmen, özellikle geceleri telefonlarında gezinirken kullanıcılar için rahat bir pozisyon sağlamada çok etkili olduğu düşünülmektedir.

Telefonlar için uygulamayı indirin Android .

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda Kilit Ekranını özelleştirmek için ipuçları.

4. Alacakaranlık

Ekran parlaklığını azaltın

Herhangi bir kullanıcı için uygun zamanlamanın yanı sıra ekran renklerini ve parlaklığını otomatik olarak ayarlayan en kolay uygulamalardan biridir, Her kullanıcının zaman ve zaman ölçeğine göre gece mavi rengin etkisini azaltırken gündüz kırmızı rengin etkisini azaltır, Hangi uygulama yüklendikten sonra belirlenir.

Ek olarak, strese karşı daha fazla göz koruması sağlamak ve uygulama tarafından kullanıcılara sağlanan çeşitli efekt ve filtrelerin önizlemesini yapmak için zararlı ışınların etkisini azaltmak için özellikler kullanıcıya uyacak şekilde değiştirilebilir.

Telefonlar için uygulamayı indirin Android .

5. Velis Oto

Ekran parlaklığını azaltın

Kullanıcının uygun ekran aydınlatma modlarını özelleştirmesi için ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri güvence altına alarak, telefon ekranının parlaklığını azaltma ve özelleştirme kolaylığını sağlayan uygulamalardan biridir, Genel olarak telefondaki tüm işlemler için veya ekran parlaklığında yapılan ayarlardan etkilenmeyen bir uygulama listesi hariç.

Uygulama, ek premium ayarlarla ücretsiz ve ücretli bir sürümde mevcuttur.

Telefonlar için uygulamayı indirin Android .

Tüm kullanıcıların tüm aktivitelerini ve işlerini yaparken telefon ekranlarının parlaklığını azaltabilmek için kullanabilecekleri en fazla uygulamayı yukarıda belirttik, Bu onların göz sağlığı için ve her zaman için güvenlidir.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button