Nasıl

Skype’ın Android Telefonlarda Çalışmamasını Düzeltmenin 7 Yolu

Android telefonunuzdaki Skype uygulaması çalışmadığı için iş yerinde bir arkadaşınızla veya ekibinizle iletişim kurmakta sorun yaşadınız mı? Pekala, başına bu gelen bir tek ben değilim. Skype Mobile da dahil olmak üzere herhangi bir uygulamada sorunlar ortaya çıkabilir. Bugünkü yazımızda bu sorunlardan bahsedeceğiz. Ve Skype uygulamasının Android telefonlarda sorunsuz çalışma sorununu çözmenin en iyi yedi yolunu sunuyoruz.

1. Cihazınızın ağ bağlantısını kontrol edin

Sorunu çözmenin ilk yolu, internet bağlantınızı mobil veri veya Wi-Fi üzerinden kontrol etmek mi? İki bağlantı yöntemi arasında geçiş yapmayı denemelisiniz. t Skype, Wi-Fi ile değil de mobil verilerle çalışıyorsa, Yönlendiricinizin gerçekten veri aktarıp aktarmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, sorunun yalnızca Skype’ta mı yoksa sistem genelinde mi oluştuğunu görmek için Wi-Fi ağıyla başka bir uygulama kullanmayı deneyebilirsiniz. Yalnızca Skype’taysa, Hatayı denemek ve gidermek için sonraki yönteme gidin.

2. Telefonu yeniden başlatın

Akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak gibi basit bir prosedür, Skype’ın Android’de de çalışmaması da dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm sorunları çözebilir. Güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden Başlat’ı seçin. Şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Skype’ı başlatın.

Skype uygulaması Android'de çalışmıyor

3. Skype’ı kapatın

    Skype uygulaması Android'de çalışmıyor

Skype’ı tamamen durdurmak, uygulamanın açılmasını veya düzgün çalışmasını engelleyen herhangi bir sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemi uygulamak için, Telefonunuzda Ayarlar menüsünü başlatın, “Uygulamalar ve bildirimler”e ve ardından Uygulama bilgilerine, ardından Skype’a gidin ve Zorla durdur simgesine dokunun. Devam etmek için Tamam’ı tıklayın. hemen şimdi, Uygulamayı yeniden başlatın ve şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. İşe yaramazsa, bir sonraki yönteme geçin.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda bildirimlerin gösterilmemesi sorununa çözümler

4. Önbelleği temizle

    Skype uygulaması Android'de çalışmıyor

Skype’ın kullanımı sırasında biriktirdiği (aşırı) geçici dosyaların boyutu da çalışmamasına neden olabilir. Bu geçici dosyaların temizlenmesi (uygulama önbelleği de denir), işleri normale döndürmeye yardımcı olabilir. Bu, uygulama verilerini (şifreler, kaydedilmiş dosyalar, vb.) ancak yalnızca uygulama düzeltilecektir.

Cihazın sistem ayarları menüsüne gidin ve Uygulamalar’a ve oradan bildirimlere gidin, ardından Uygulama bilgisi > Skype depolama ve önbellek > Önbelleği temizle seçeneğine dokunun. Şimdi çalışıp çalışmadığını görmek için Skype’ı çalıştırın.

5. Skype uygulamasını güncelleyin

Bir uygulamanın eski bir sürümünü Android akıllı telefonunuzda çalıştırmak, uygulamanın bazı işlevlerinin çalışmamasına neden olabilir. Bazı durumlarda, uygulama hiç çalışmayacaktır. Bu Skype için de geçerlidir. Skype’ın Android’de çalışmaması sorunuyla karşı karşıyaysanız, cihazınızda en son sürümün yüklü olduğundan emin olun. Skype uygulamasının en son sürümünü indirmek için bunu şu adresten yapmak tercih edilir: Resmi Google Play Store .

6. Gerekli uygulama izinlerini etkinleştirin

    Skype uygulaması Android'de çalışmıyor

Çoğu uygulamanın düzgün çalışması, Cihazınızdaki bazı donanım ve yazılım bileşenlerine erişmeniz gerekir. örnek, Skype, görüntülü arama yapmak için telefonunuzun kamerasına ve mikrofonuna erişim isteyebilir. Kişinize bir dosya göndermek istiyorsanız, uygulama telefonunuzun depolama alanına erişim de isteyebilir.

Skype’ın Android’de çalışmaması sorunuyla karşı karşıyaysanız, uygulamanın cihazınızdaki bazı önemli izinlere erişimini reddetmiş olabilirsiniz. Skype’ın bu bileşenlere ve programlara erişmesine izin verdiğinizi doğrulamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz: Android Ayarları menüsünü başlatın ve Uygulamalar ve bildirimler > Skype uygulaması > Uygulama bilgisi > İzinler’e gidin.

7. Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin

Yukarıdaki adımların tümüne rağmen sorun çözülmezse, Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi düşünmelisiniz. Ve bunu yapmak için, Aşağıdaki adımları izleyin: Skype simgesine uzun dokunun ve ardından Uygulama bilgisi simgesine dokunun. sonra, Kaldır simgesine tıklayın. Uygulamayı kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve Mağaza’ya gidin Google Oyun yeniden yüklemek için. Şimdi, Skype’ın Android’de tamamen çalışmaması sorunuyla karşı karşıya olup olmadığınızı görmek için uygulamayı çalıştırın.

Bu nedenle, bugünün makalesinde, Skype’ın Android’de çalışmamasını düzeltmenin yollarını tartıştık.

Ayrıca okuyun: Android Telefonlarda Çalışmayan Kişiler için En İyi 6 Düzeltme

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button