Nasıl

Mozilla Firefox’ta resimler yüklenmiyor – Nasıl düzeltilir?

Mozilla Firefox’un her zaman bazı sorunları vardır ve en yaygın sorun, tarayıcının resim yüklememesidir. Bu sorunun yalnızca JPG, PNG ve GIF formatları için geçerli olduğu ve MPG, WMV ve AVI video formatlarıyla ilgili olmadığı belirtilmelidir. Bu talimatlar, Mozilla Firefox’ta resimler yüklenmezse ne yapmanız gerektiğini gösterir.

Mozilla Firefox’ta resimler yüklenmezse ne yapmalı?

Çerezler ve önbellek

Önce tüm “önbellek” ve “çerez” dosyalarını silmeyi denemelisiniz. Bunu yapmak için:

Mozilla Firefox’u başlatın, Ekranın sağ tarafındaki ana menü düğmesine tıklayın, Ardından “Geçmiş” i seçin.

Şimdi Yakın Geçmişi Temizle’ye tıklamanız ve açılır listeden Tümünü seçmeniz gerekiyor. “Ayrıntılar” üzerine tıklayın ve Önbellek’in yanındaki kutuyu işaretleyin, Kurabiye. Ardından, açık pencerenin altındaki “Şimdi Tara” yı tıklayın.

Web sitesi ayarları

Firefox’ta belirli bir siteden görüntüler yoksa, Aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Bir web sitesi açın (görüntülerin gösterilmediği yer) ve “Siteyi Tanımla”ya (adres çubuğunun solundaki “Dünya” simgesi) tıklayın. Küçük oka ve ardından “Daha fazlasını oku”ya tıklayın.
  • “İzinler” bölümünde, Fotoğraf Yükle’ye ilerleyin ve İzin Ver’i seçin.
  • Ardından, sayfa hakkında bilgi içeren pencereyi kapatabilirsiniz.

diğer sebepler

Mozilla Firefox bu iki yöntemi denedikten sonra hala resim yükleyemiyorsa, Diğer sebepleri kontrol etmelisin الأسباب> Görüntüleri göremediğiniz web sitesi düzgün çalışmayabilir veya zorluklar ortaya çıkabilir. bu problemi çözmek için , Tüm ayarları sıfırlamanız gerekiyor

“hakkında” yazmanız gerekir: adres çubuğunda “config” ve Enter’a basın. bunu yaptıktan sonra, “Bu, garantinizi geçersiz kılabilir” diyen bir mesaj alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Dikkatli olacağım, Sana söz veriyorum”. listede, browser.display.use_document_colors adlı seçeneği arayın. Doğru olarak ayarlanmalıdır. değilse, “Sıfırla” seçeneğini seçmeniz gerekecek.

Mozilla Firefox herhangi bir resim yüklemediğinde ne yapacağımızı bulduk. Artık resimler tüm favori sitelerinizde doğru şekilde görüntülenmelidir.

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى