Nasıl

Android Telefonlarda Çalışmayan Kişiler için En İyi 6 Düzeltme

Kendinizi Android akıllı telefonunuzdaki kişileri yedekleyemeyebilirsiniz. Genelde doğru yapmadığın içindir. Bugünün makalesi sayesinde, Kişiler yedekleme Android telefonlarda çalışmadığında yapabileceğiniz altı düzeltmede size yol göstereceğiz.

En İyi 6 Düzeltme, Kişiler Yedeklemesinin Android Telefonlarda Çalışmamasına Neden Oluyor

1. İnternet bağlantısını kontrol edin

Android akıllı telefon verilerinizi yedeklemeye çalıştığınızda, Tüm yedekleme seçenekleri kapalıysa ve “Yedekleme bekleniyor” mesajı görüntüleniyorsa, Telefonunuzdaki internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. İnternete Wi-Fi ile bağlıysanız, Ağın sınırlı bir bağlantı göstermediğini doğrulayın.

Ayrıca yönlendiricinin verileri doğru şekilde gönderip göndermediğini de kontrol etmeniz gerekir. Yönlendiricinizi yeniden başlatabilir ve WiFi sinyal gücünü artırabilirsiniz. İnternet bağlantısı düzgün çalışıyorsa, Ancak Android akıllı telefonunuz hala kişilerinizi yedeklemiyor, veya cihazınızın diğer verileri, Bir sonraki çözüme geçiyorum.

2. Pil Tasarrufunu Devre Dışı Bırakın

Android telefonlarda kişileri yedeklememek

Android cihazınızda etkinleştirildiğinde pil tasarrufu seçeneği, veri senkronizasyonu gibi bazı arka plan işlemlerini kısıtlar. Cihazınız kişilerin yedeğini almıyorsa, Pil tasarrufu özelliğini kapatmalısınız. Bildirim panelini açmak için aşağı kaydırabilir ve özelliği devre dışı bırakmak için Pil Tasarrufu’na dokunabilirsiniz. başka bir şekilde, Ayarlar > Pil > Pil tasarrufu bölümüne gidin ve Şimdi Kapat düğmesini tıklayın.

3. Cihazınızı yeniden başlatın

Android telefonlarda kişileri yedeklememek

Cihazınızı kapatıp tekrar açmak, işletim sistemini yeniden başlatmanıza ve muhtemelen kişilerin Android telefonlarda yedeklenmemesine neden olan herhangi bir hatayı düzeltmenize yardımcı olacaktır. Cihazınızdaki Güç/Kilit düğmesini 2-3 saniye basılı tutun ve Yeniden Başlat’ı seçin.

Telefonunuz yeniden başladığında kişiler yedekleme işlemini yeniden oluşturun ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda reklamlardan kurtulmanın pratik yolları

4. Bağlantı senkronizasyonunu etkinleştirin

Android telefonlarda kişileri yedeklememek

Android telefon sahiplerinin çoğu kendi Google hesabı üzerine kurulur. Google hesabı, Google Drive ile senkronize etmek istediğiniz belirli verileri seçmenize olanak tanır, Kişiler, takvim, fotoğraflar vb. Android sistemi kişilerin yedeğini almıyorsa, Cihazınızın Google hesap ayarlarında kişi senkronizasyonunun etkinleştirildiğini kontrol etmeli ve sağlamalısınız, Bunu yapmak için şu talimatları izleyin:

 1. Android Ayarları menüsüne gidin ve Hesaplar’ı seçin.
 2. Cihazınıza bağlı Google hesabını seçin.
 3. Hesabı Senkronize Et’i seçin.
 4. Kişiler’in etkinleştirildiğini doğrulayın. Etkinleştirilmemişse, Kişi senkronizasyonunu etkinleştirmek için üzerine tıklayın.

Hemen “Şimdi senkronize et..” mesajını görmelisiniz. Birkaç saniye veya dakika bekleyin (cihazınızda kaç kişi olduğuna bağlı olarak) ve ardından Android sistemi kişilerinizin yedeklemesini tamamlamalıdır.

5. Otomatik senkronizasyon özelliğini devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin

Otomatik kişi eşitleme özelliğini etkinleştirirseniz, Ancak yine de kişileri yedeklememe sorunu olmaya devam ediyor, Ardından bu özelliği devre dışı bırakmanız ve tekrar etkinleştirmeniz gerekir. Bu onları güncelleyecek ve Android cihazınızın kişileri anında yedeklemesini sağlayacaktır. Bunu yapmak için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Android Ayarları menüsünü başlatın ve Google’ı seçin.
 2. 2. Hesap Hizmetleri’ni seçin.
 3. Kişileri Senkronize Et’e dokunun.
 4. Cihaz kişilerini yedekle ve senkronize et altında Ayarları yönet’i seçin.
 5. “Cihaz kişilerini otomatik olarak yedekle ve senkronize et” seçeneğini açın.
 6. sonra, Bağlı bir Google hesabı seçin veya yeni bir hesap eklemek için “Başka bir hesap ekle”yi tıklayın.

6. Google Kişiler uygulamasını yeniden etkinleştirin

Google Contacts Sync, Android cihazlarda kişi senkronizasyonunu ve yedekleme hizmetlerini destekler. Android’iniz kişilerinizi yedeklemediyse, Google Contacts Sync’i devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek, sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 1. Android ayarları menüsünü açın ve “Uygulamalar ve bildirimler”i seçin.
 2. Ardından Tüm Uygulamaları Görüntüle’yi seçin.
 3. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
 4. Sistem uygulamalarını göster’i tıklayın.
 5. Uygulamanın bilgi sayfasının en altına gidin ve “Google Contacts Sync”i seçin.
 6. Uygulamayı devre dışı bırak’a tıklayın.
 7. Google Contacts Sync uygulamasını yeniden başlatmak için Etkinleştir’e dokunun (Not: Lütfen bu adımdan sonra arka plan veri kullanımına sınırsız erişimi olduğundan emin olun).
 8. “Mobil veri ve Wi-Fi”yi seçin.
 9. Şimdi Arka Plan Verilerinin açık olduğundan emin olun.
 10. “Sınırsız veri kullanımı” seçeneğine geçin.
 11. Veri tasarrufu modunu etkinleştirseniz bile Google Contacts Sync uygulamasının çalıştığından ve kişilerinizi yedeklediğinden emin olun.

Bu nedenle, bugünün makalesinde, Android’de kişileri yedeklememe sorunu için en iyi altı düzeltmeyi sunacağız.

Ayrıca Okuyun: Android Telefonlarda Metin Mesajlarını Yedeklemenin Yolları

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button