İncelemeler

Kindle Paperwhite ve Kindle Oasis’in Karşılaştırılması

Amazon en son sürümünü tanıttı Kindle Paperwhite (2021) eylülde , Ancak şirketin en son e-okuyucusu ile nasıl karşılaştırılır, Kindle Vahası (2019) ? Best Shopping sites in India 

Kindle Paperwhite ve Kindle Oasis’in Karşılaştırılması

Kindle Oasis, Amazon’un en pahalı e-okuyucusu iken, Paperwhite, normal Kindle ve Oasis arasında kalan orta sınıf bir seçenektir.

Yeni Paperwhite ile Paperwhite 2018’i zaten karşılaştırdık, Ancak yeni orta sınıf tablet, mevcut Oasis ile nasıl karşılaştırılır?

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

Yeni Kindle Paperwhite, reklamlarla 129,99 £ veya reklamsız 139,99 £’dan başlar. Ayrıca 179,99 £’a mal olan bir İmza Sürümü ve 139,99 £’a satılan bir Çocuk Sürümü de vardır. Paperwhite 27 Ekim’den itibaren satışa sunulacak. İmza Sürümü 10 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Bu arada , Kindle Oasis, reklamsız 229,99 £ ‘dan başlayan fiyatlarla Amazon’un e-okuyucu hattının başında. Yazı tipi en son 2019’da güncellendi. Bu, Oasis yerine standart Paperwhite’ı seçerek 90 £ tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.

Tasarım ve teşhir

Kindle Paperwhite basit görünümlü bir e-okuyucudur. Kenarlar ince ve kavisli olup bu nesil ile kenarlar kesilmiştir, Kindle logosu hala ekranın altındaki en büyük çerçeve üzerinde mevcut olmasına rağmen. Ayrıca fiziksel düğmeler yoktur, yani sayfayı çevirmek için dokunmatik ekranı kullanmanız gerekecek, E-okuyucu IPX8’e kadar su geçirmezdir.

Paperwhite’ın ön tarafında, düşük ışıkta kolay okuma için 17 LED’li 6,8 inç, 300 ppi parlamayan E-Mürekkep ekran bulunur. Amazon ayrıca Kindle Oasis’te piyasaya sürülen sıcak bir aydınlatma özelliği ekledi. Bu da ekranın geceleri okunmasını daha rahat hale getiriyor.

Öte yandan , Kindle Oasis, tüm iç mekanı paketleyen tek taraflı bir kama tasarımına sahiptir. Ekranın çoğunluğunu barındıran daha ince yüzün yanı sıra, Bu da sağ tarafı buradaki en tıknaz lastik yapar. Oasis biraz sıradışı görünse de, Cihazı tek elle tutmayı kolay ve doğal hale getirmek için çok düşünüldüğü açıktır.

Ellerinizle okumayı tercih ederseniz, cihazın daha az dengeli hissetmesini sağlamak için bir kılıf da alabilirsiniz.

Oasis, sayfaları çevirmek için fiziksel düğmelere sahiptir, Paperwhite’da bulunmayan, Paperwhite ile aynı IPX8 su geçirmezlik derecesi ile birlikte.

Oasis, 25 LED’li biraz daha büyük 7 inç, 300 dpi parlamayan E-Mürekkep ekrana sahip. Bu da onları Paperwhite’ın 17 ampulünden daha parlak yapıyor. Oasis, 2021 Paperwhite’da bulunan Sıcak Aydınlatma özelliğini de içeriyor.

Özellikler ve Özellikler

Hem Oasis hem de Paperwhite aynı yazılımı çalıştırır ve Amazon içeriği için ücretsiz bulut depolama ile birlikte gelir.

Kindle Oasis, 8GB ve 32GB modellerinde gelir. Paperwhite’a gelince, Alacağınız depolama alanı miktarı, seçtiğiniz sürüme bağlı olacaktır. Önceki Paperwhite’ın aksine, Paperwhite 2021, yalnızca bir depolama seçeneğiyle geliyor – 8GB. Biraz daha fazla (ancak Oasis için daha az) ödemeye hazırsanız, Paperwhite Signature Edition’ı 32 GB depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Cihazda yalnızca kitap okursanız bu pek bir fark yaratmaz. Ancak sesli kitap hayranıysanız, 32GB modeldeki ekstra alan muhtemelen kullanışlı olacaktır.

Kindle Oasis’in 4G modeli de mevcuttur; bu, kendinizi sık sık Wi-Fi bağlantısı olmadan mahsur bulursanız ve okumak için yeni kitaplara ihtiyaç duyarsanız size yardımcı olacaktır. ve bununla , Bu sesli kitaplarla çalışmaz, Yani bu farkında olmanız gereken bir şey.

Hiçbir e-okuyucunun kulaklık jakı yoktur, Ancak her ikisi de Bluetooth desteği ile gelir, böylece kablosuz kulaklıklarla dinleyebilirsiniz.

Kindle Paperwhite ayrıca bir kapak, Amazon Kids Plus’a bir yıllık abonelik, Vocabulary Builder uygulamaları ve Word Wise içeren bir Çocuk Sürümü ile gelir. Çocuklarınız için bir e-okuyucu arıyorsanız, Bu en iyi seçenek olabilir.

Pil ömrü

Amazon, pilini ve şarj portunu yeni Paperwhite ile güncelledi, Bu, pil ömrü söz konusu olduğunda en ucuz e-okuyucuyu Oasis’in çok üstüne çıkarır.

Oasis, günde 30 dakikalık okumaya dayalı 6 haftalık pil ömrü sağlar, Paperwhite aynı senaryoda 10 hafta sürebilir.

Oasis’i mikro USB kullanarak şarj etmek 3 saat sürer, Amazon, USB-C’ye geçerek şarj bağlantı noktasına yeni Paperwhite ile bir güncelleme verdi. USB-C bağlantı noktası, e-okuyucuyu yalnızca 2,5 saatte tam olarak şarj edebilir, Ama aynı zamanda daha yaygın bir kablo türüdür, Bu nedenle, telefonunuz veya dizüstü bilgisayarınız şarj için zaten USB-C kullanıyorsa, birkaç farklı şarj cihazı arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Paperwhite Signature Edition aynı zamanda herhangi bir Qi şarj pedi kullanarak kablosuz şarjdan da yararlanıyor – henüz Oasis’e gelmemiş bir şey.

erken karar

Kindle Paperwhite 2021 ile, Amazon, daha önce Oasis serisine özel olan bir dizi özelliği Paperwhite’a kadar getirdi. Bu, sıcak bir aydınlatma özelliği ve daha fazla LED ışığı içerir. Paperwhite hala Oasis’ten daha az LED’e sahip olmasına rağmen.

Paperwhite, daha uzun pil ömrü, yeni bir USB-C bağlantı noktası ve Paperwhite Signature Edition’da kablosuz şarj dahil olmak üzere bazı önemli pil güncellemelerini de beraberinde getirdi – hepsi henüz Oasis’te mevcut değil.

Vahanın ana avantajları, daha konforlu tasarımıdır. Daha büyük, daha parlak ekran ve fiziksel sayfa çevirme düğmeleri. Oasis, 4G modelinde de mevcuttur.

ve bununla , Paperwhite çok uygun fiyatlı, Bu, bankayı kırmayacak harika özelliklere sahip bir e-okuyucu istiyorsanız, onu en iyi seçiminiz yapar.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button