Nasıl

iPhone ve iPad’de Safari’de herhangi bir videoyu nasıl hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz?

Bu özelliği desteklemeyen web sitelerinde video oynatmayı hızlandırmak veya yavaşlatmak gibi iPhone ve iPad’de video hızını ayarlamak ister misiniz? iPhone veya iPad’inizde web’de gezinmek için Safari’yi kullandığınız sürece, Video oynatma hızını beğeninize göre ayarlamak için kullanabileceğiniz harika bir alternatif kısayol çözümü var.

YouTube gibi popüler video platformları, kullanıcıların video oynatma hızını oynatıcının kendisinden kolayca değiştirmesine olanak tanır. ne yazık ki, Pek çok web sitesi bu özelliği desteklememektedir ve Safari’de izlediğiniz tüm videoların hızını değiştiremeyeceğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Neyse ki, Apple, bu sorunu çözen Kısayollar adlı kendi geliştirdiği resmi bir uygulamayı tanıttı. iPhone veya iPad’inize yükleyebilir ve Safari tarayıcısındaki hemen hemen tüm videoları hızlandırmak veya yavaşlatmak için kullanabilirsiniz.

Kısayollar uygulaması, iPhone ve iPad’de video hızını ayarlama dahil, iOS/ıpados’ta yerel olarak bulunmayan özellikleri getirmek için gerçekten kullanışlıdır. Burada, Safari’deki herhangi bir videoyu hızlandırmak veya yavaşlatmak için Kısayollar uygulamasının nasıl kullanılacağına bir göz atacağız.

Safari tarayıcısı aracılığıyla iPhone ve iPad’de video hızını ayarlayın

iPhone ve iPad’de video hızını nasıl ayarlayacağını bilmeyenler için, Cihazda bir Kısayollar uygulaması olmalıdır. Ve iOS ve iPadOS’in en son sürümlerini çalıştıran cihazlarda önceden yüklenmiş olarak gelirken, Ancak, iPhone veya iPad’in önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, yapabilirsiniz App Store’dan indirin .

İndirme işlemi bittiğinde, Sadece şu adımları izleyin:

  1. iPhone veya iPad’inizde Kısayollar uygulamasını açın.

iPhone ve iPad'de video hızını ayarlayın

  1. Açılışta Kısayollarım bölümüne yönlendirileceksiniz. Kısayollara göz atmak için alt menüden “Galeri”ye gidin.
  2. Burada, En üstte görünen kartları sağa kaydırın ve “Sayfa Kısayollarını Paylaş”ı seçin. Onun yerine, Arama çubuğunu kullanabilir ve “video hızını değiştir” yazarak kısayolu bulabilirsiniz.
  3. JavaScript Kısayolları menüsü altında “Video Hızını Değiştir” kısayolunu bulabileceksiniz. Devam etmek için üzerine tıklayın.
  4. hemen şimdi, Kısayolu yüklemek ve Kısayollarım bölümüne eklemek için “Kısayol Ekle”ye tıklamanız yeterlidir.
  5. hemen şimdi, Cihazınızda Safari’yi açın, İzlemek istediğiniz videoyu içeren web sayfasına gidin. Ve oynamaya başlayın. Oynatıcıyı tam ekranda açmayın. iOS Paylaşım Sayfasını getirmek için alttaki Safari menüsünden Paylaş simgesine dokunun.
  6. Sonuna kadar aşağı kaydırın ve kısayolu kullanmaya başlamak için “Video Hızını Değiştir”i seçin.
  7. Video oynatma hızını seçebileceğiniz açılır pencereyi göreceksiniz. Bir sonraki adıma geçmek için tercih ettiğiniz hızı seçin.
  8. hemen şimdi, Safari, göz atmakta olduğunuz belirli web sitesine erişmek için kısayol izni vermenizi isteyecektir. “İzin Ver”e basın ve gitmeye hazırsınız.

Bu kadar. Video hızlı bir şekilde oynatılmaya devam edecektir. Böylece iPhone ve iPad’de video hızını dilediğiniz gibi ayarlamayı başardınız.

Videoyu maksimum 2 kata kadar hızlandırabileceğinizi unutmayın, Ancak bu özel kısayolla yalnızca 0,8x’e kadar yavaşlatabilirsiniz. karşılaştırıldığında, YouTube oynatıcı, videoları 0.25x’e kadar yavaşlatmanıza olanak tanır.

Bu kısayolu benzersiz kılan şey, onu iOS paylaşım sayfasından başlatabilmenizdir. Kısayollar uygulamasını hiç açmanıza gerek yok, Diğer birçok kısayol eyleminin aksine. bundan sonra, Üçüncü taraf bir çözümden ziyade yerel olarak iOS’ta yerleşik olarak bulunan bir özellik gibi geliyor.

Kısayollar uygulamasının Galeri bölümü, diğer birçok yararlı kısayola da ev sahipliği yapar. örnek, Toplu resimlerinizden GIF oluşturmak için Seri Çekimi GIF’e Dönüştür kısayolunu yükleyebilirsiniz. Sergi dışında, Ayrıca, cihazınıza güvenilmeyen kısayolların yüklenmesine izin verdiğiniz sürece, kullanıcı tarafından oluşturulan diğer yüzlerce kısayola da erişebilirsiniz. Kısayollar uygulaması çok kullanışlıdır, Bu yüzden onunla yapabileceğiniz bazı harika hileleri kaçırmayın.

iPhone veya iPad’inizde Safari’de video oynatmayı hızlandırmak veya yavaşlatmak mı istiyorsunuz? iPhone ve iPad’de video hızını kolayca ayarlamanıza yardımcı olan bu güzel kısayol hakkında ne düşünüyorsunuz? Kişisel deneyimlerinizi bizimle paylaşın ve değerli yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakmaktan çekinmeyin.

Ayrıca şunu da okuyun: AirPod’ların güvenli bir şekilde nasıl temizleneceğine dair en iyi ipuçları ve püf noktaları

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button