Nasıl

iPhone ve iPad’de metinlerin istediğiniz dile çevrilmesini nasıl sağlarsınız?

iPhone ve iPad’inizin sizin için yabancı dillerdeki metni kendi dilinize çevirebileceğini biliyor muydunuz? Uluslararası bir uçuştaysanız, veya yabancı bir dil konuşan herhangi biriyle etkileşime giren, Sizinle aynı dili konuşmayan veya yazmayan insanlarla iletişim kurmak zor olacaktır. Neyse ki Apple bunu çok daha kolay hale getirdi Uygulamayı çevir Esas olarak son iPhone’larda ve iPad’lerde yüklü olarak gelir. Bu uygulama üzerinden konuşmaları çevirebildiğiniz gibi, iPhone ve iPad’deki metinleri de bu uygulama üzerinden çevirebilirsiniz.

Çeviri uygulaması, iPhone ve iPad’de metin çevirmeyi kolay ve rahat hale getirmek için ilk olarak iOS 14 ve iPadOS 14 cihazlarıyla birlikte geldi. şu anda, Apple, 11 farklı dil için gerçek zamanlı çeviriyi destekler. Dil seçenekleri, Google veya Microsoft’taki emsallerine göre çok sınırlı olsa da, Ancak, bu özelliği doğrudan cihazınıza yüklemek kolaydır. Buna ek olarak, Apple, uygulama aracılığıyla desteklenen tüm diller için çevrimdışı çeviri sunar. Ve çeviri yapmak için ses veya metin kullanabilirsiniz. Aynı yetenek, web sayfalarını çevirmek için Safari’de de mevcuttur. Ancak bugün çeviri için girilen metne odaklanacağız.

iPhone ve iPad’de metinleri nasıl çevirebileceğinize başlayalım.

iPhone ve iPad’de metin çevirmek için Çeviri nasıl kullanılır?

Bu özelliği kullanmadan önce iPhone veya iPad’inizin iOS 14 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığından emin olmanız gerekir.

  1. iPhone veya iPad’inizde Çeviri uygulamasını başlatın. Uygulamayı ana ekranınızda bulamıyorsanız, Uygulama kitaplığınızda olup olmadığını görmek için Spotlight aramasını kullanın.Simgeyi Çevir
  2. varsayılan olarak, Çeviri yapılacak dil olarak İngilizce seçilmiştir. Değiştirmek için soldaki dil seçeneğine tıklayın.iPhone ve iPad'de Metin Nasıl Çevrilir
  3. hemen şimdi, İstediğiniz dili seçin ve devam etmek için Bitti’ye tıklayın.iPhone ve iPad'de Metin Nasıl Çevrilir
  4. sonra, Çevrilen dili seçmek için, Sağdaki dil seçeneğine tıklayın. Burada gösterildiği gibi. Dili seçtikten sonra, Devam etmek için Metin Girişi alanına tıklayın.
  5. hemen şimdi, Çevrilmesi gereken cümleyi yazın ve klavyede “git” tuşuna basın.iPhone ve iPad'de Metin Nasıl Çevrilir
  6. Çevrilen metni uygulama içinde anında görebileceksiniz. Çevrilmiş metni ses olarak oynatmak için, Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Oynat simgesine dokunun.iPhone ve iPad'de metinleri çevirme

iPhone ve iPad’deki metinleri çevirmek, iOS veya iPadOS’taki Apple Çeviri uygulamasıyla çok kolay ve rahattır, Öyle değil mi?

şimdiden itibaren, Bir yabancıyla iletişimde sorun yaşadığınızda, Telefonunuzu çıkarın ve gerçek zamanlı dil çevirileri için çeviri uygulamasını açın.

seyahatleriniz sırasında, Her zaman çevrimiçi olmayı beklemeyin. Çevrimdışı çevirilerin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu özelliğe erişmek için, Uygulamadaki dil seçim menüsünden ilgili diller için altyazı indirmeniz gerekecektir.

iPhone ve iPad’deki metinleri çevirmenin yanı sıra, Apple Çeviri uygulaması, konuşmayı çevirmek için de kullanılabilir. Mikrofona konuştuğunuz dili tanıyabilir ve seçtiğiniz dile çevirebilir. Bu, yabancının iletmeye çalıştığı şeyi tam olarak kaydetmek için kullanılabildiğinden çeviriyi daha hızlı hale getirir.

Apple’ın yeni Çeviri uygulamasını iPhone’unuzda tam potansiyeliyle kullanabileceğinizi umuyoruz.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button