Son Haberler

İOS iPhone’larda Firefox tarayıcısında bulabileceğiniz en iyi ipuçları ve özellikler

Bugün iOS iPhone’larda Firefox’taki en iyi ipuçları ve özellikler hakkında konuşacağız. Firefox’un iPhone tarayıcısı, kullanıcıya çevrimiçiyken çok benzersiz bir tarama deneyimi sunan çeşitli özelliklere ve işlevlere sahiptir. Kullanıcıya güvenlik, koruma ve gizlilik sunar, Ayrıca iPhone için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Diğer tarayıcıların aksine, Firefox iPhone tarayıcısı size başka bir tarayıcıdan elde ettiğiniz hızın iki katını verecektir, Telefonunuz ayrıca sayfaları ziyaret etmenize ve sekmeler arasında kolayca ve cihazınızla herhangi bir yavaşlık veya sorun yaşamadan gezinmenize yardımcı olan iPhone’a güçlü bir performans sunar. Kullanıcılar her zaman verilerini ve gizliliklerini korurken web sitelerini güvenli bir şekilde ziyaret etmelerine yardımcı olacak tarayıcılar ararlar, Firefox’un iPhone tarayıcısının sağladığı şey budur, sitelerin web etkinliklerinizi izlemesini engeller ve rahatsız edici reklamları engelleyerek ve önünüzde görünmelerini engelleyerek harika bir çevrimiçi deneyim elde eder. Anonim ve gizli herhangi bir web sitesine erişmek için gizli taramanın yanı sıra.

Bu makale ile iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısında en önemli ipuçlarını ve özellikleri sunacağız.

1. Hızlı arama motorları

iOS için Firefox, herhangi bir arama motoruna çok daha fazlasını verir ve varsayılan hale getirir (firefox ayarlarını arayın). Böylece Google’ı veya başka bir arama motorlarını kullanarak kolayca arama yapabilirsiniz.

2. Gece modu, iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçlarından ve özelliklerden biridir

Telefonlarımızda gece modunu kullanmak, gözü rahatlattığı için birçok kişi tarafından favori haline geldi. En yeni lid ekranlara sahip iPhone iOS telefonlar söz konusu olduğunda, koyu pikseller pil ömrünü korumaya yardımcı olur. Ancak, iOS Safari tarayıcısı bu özelliğe sahip değildir, Bu nedenle, gece modunu tercih eden çoğu iPhone ve iPad kullanıcısı için büyük bir sorundur.

Ve böylece firefox tarayıcı kolaylıkla bu sorunu çözmek için geliyor, Ortam ışığı seviyeleri çok düştüğünde karanlık temanın kendi kendine başlamasını sağlamak için Otomatik seçeneğini (ekranın içinde Ayarlar altında bulunur) kullanabilirsiniz.

iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçları ve özellikler

3. Özel ana sayfa ve yeni sekmeler

iOS’taki çoğu büyük web tarayıcısı, İster safari ister krom, Özelleştirilebilir bir ana sayfası yoktur. Ancak Firefox tarayıcısında durum farklıdır, tarayıcı ayarları panelindeki Ana sayfa seçeneğine tıklayarak, Ana sayfanızı, yer imlerinizi veya geçmişinizi ayarlayabilirsiniz.

iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçları ve özellikler

4. Kalıcı Özel Mod

Firefox, tarama aktivitelerinizi kaydetmeden göz atmak için istediğiniz zaman açabileceğiniz özel bir özel moda sahiptir. Ancak tarayıcınızı kapatıp yeniden başlattığınızda her zaman normale döner. Ancak özel modda kalmak istiyorsanız, Ayarlar panelindeki özel sekme anahtarını kapatmanız yeterlidir, Normal moda dönmeyi seçmediğiniz sürece özel modda kalacaksınız.

Ayrıca okuyun: iPhone’larda Ağı Güçlendirmek İçin Atılacak En İyi Adımlar

5. Sekmeleri yeniden sıralayın

Firefox içinde açık onlarca sekmeniz varsa, bunları sekme tuşunda düzenleme şansına sahip olabilirsiniz, Taşımak için kaydırmanız yeterlidir. Aynı masaüstünde olduğu gibi iPad versiyonunda da sekmeleri yeniden düzenleyebilirsiniz, Bir sekmeyi tıklayıp basılı tutun ve şerit sekmesinde istediğiniz yere sürükleyin.

6. Güvenli oturum açma

Siz etrafta değilken birinin kayıtlı oturum açma bilgilerinize (kullanıcı adları ve şifreler) erişmesinden mi endişeleniyorsunuz? Firefox için ekstra bir güvenlik katmanı sağlamak için bir parola oluşturun veya Touch ID’yi etkinleştirin Bu özellik, tanınmış iPhone’larda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçlarından ve özelliklerden biridir.

Firefox ayarlarından, (Dokunma Kimliği ve Parola) öğesine tıklayın, Ve kolayca bir şifre oluşturabilirsiniz. Daha da fazla güvenlik eklemek için Touch ID’yi Kullan’ın yanındaki anahtarı tıklamanız yeterlidir.

iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçları ve özellikler

7. Özel verilerinizi reklamverenlere vermemek

Firefox’un güvenlik özelliklerinden biri, tarayıcınıza uygun reklamları yerleştirerek sizi hedeflemek için reklam verenlerin özel verilerinize erişmesini engellemesidir. Gelişmiş izleme korumasının kullanılması nedeniyle. Böylece Firefox tarayıcısı size izleme olmadan göz atma olanağı verir.

8. Firefox’u telefonunuzla başka bir cihaz arasında senkronize edin

Tarayıcı üzerinden e-posta ile giriş yaparak, akıllı telefonda bulunan uygulama ile tablet veya kişisel bilgisayar gibi diğer herhangi bir cihaz arasında senkronizasyon yapabilirsiniz, Tarayıcı üzerinden bir video izliyor olsanız bile tüm tarama ve geçmiş geçmişinizi bulacaksınız, diğer cihazda tamamlayabilirsiniz.

9. Reklam engelleme özelliği

Firefox’ta gezinmek, en ufak bir dikkatiniz dağılmadan size benzersiz bir deneyim sunar. Açılır pencereler açarak veya rahatsız edici reklamlar göstererek bir makale okurken rahatsız edilmemeniz için reklam engelleyici ve engelleme özelliği sağladığı için.

Böylece iPhone telefonlarda Firefox tarayıcısındaki en önemli ipuçlarını ve özellikleri sağladık, Tek yapmanız gereken denemek ve harika özelliklerinden daha fazlasını keşfetmek.

Ayrıca okuyun: Android ve iPhone’da Uzun veya Hareketli Ekran Görüntüleri Almak için En İyi 6 Uygulama

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button