Son Haberler

iOS BETA’yı yükleyerek en son iOS güncellemesini herkesten önce deneyin

biz insanlar, Doğal olarak, Her şeyde mükemmelliği ve ayrıcalığı seviyoruz. Bunların arasında, resmi olarak piyasaya sürülmeden önce işletim sisteminin en son sürümüne sahip olmanız, İster teknoloji meraklısı olun, ister bu yeni sistemin neler içerdiğini analiz etmek isteyin, ister sadece kalabalığın arasından sıyrılmak isteyin. Bu makalede, İOS’un deneme sürümünü iPhone’a nasıl kuracağınızı size açıklayacağız.

iOS’un deneme sürümünü yükleyin: Sebepler ve motifler

Bazı kişiler, mevcut sürümde bulunmayan yeni özellikler içerdiğinden iOS’un deneme sürümlerini (BETA sürümü olarak da bilinir) yüklemeyi tercih eder. örnek, iOS 15 tanıtıyor, Yazının yazıldığı sırada yayınlanması bekleniyor. Bazı artırılmış gerçeklik AR teknolojilerinin eklenmesiyle Haritalar uygulamasında şehirlerin 3B görünümünü sağlama gibi yeni özellikler, FaceTime için ses izolasyonunu ve surround sesi destekler, Öğelerin çoğu, mevcut versiyondan farklı bir estetik parlaklık sağlamak için yeniden tasarlandı. Yaklaşan tüm iOS 15 özelliklerine göz atabilirsiniz. elma web sitesi resmi.

başlattığımız gibi, Deneme sürümlerine gelenler genel olarak iki tiptir. Birincisi, işletim sisteminin o yeni sürümünün öğelerini kontrol eden kişidir, Çoğunlukla bir teknoloji eleştirmeni veya sadece bir teknoloji aşığı, Apple geliştiricilerine geri bildirimde bulunabilmesi ve uygulama geliştirme sürecini kolaylaştırabilmesi için işletim ortamını test eder. İkincisi, en yeni şeyi kimin aradığı, Teknik tarafa bakmadan, yalnızca Apple’a olan sevgisiyle motive olabilir.

herhalde, Apple, kullanıcılarına mümkün olduğu kadar çok görüş toplayabilmesi için yeni sistemine erişme fırsatı veriyor, İster halktan ister geliştiricilerden olsun, Sistemi geliştirmek ve mümkün olan en iyi görüntüde yapmak için.

Ayrıca okuyun: iPhone ve iPad’de konuşma nasıl çevrilir

iOS’un deneme sürümü nasıl yüklenir

başlangıç Deneme denemelerinin genellikle kullanıcının sorumluluğunda olduğunu belirtmek isteriz. Deneme sürümleri eksik kopyalardır. normal şekilde, Telefonun kullanımını tamamen kararsız hale getiren bazı teknik hatalar var. Ayrıca, iOS’un deneme sürümünü yüklemek veya önceki sürüme geri dönmek, telefonda depolanan verilerin kaybolmasına neden olabilir, Bu nedenle, bu deneye başlamadan önce dosyalarınızı iCloud’a veya elinizdeki herhangi bir depolama ortamına senkronize ettiğinizden ve yedeklediğinizden emin olun.

1. Uyumluluğu sağlayın

iOS15, Bu makaleyi yazarken, iOS işletim sisteminin en son sürümüdür. iOS 14 çalıştıran tüm telefonlar, iOS 15 beta’ya veya “çıktığı gibi” resmi sürümüne yükseltilebilir, hangisi sonraki:

 • iPhone 12 kopyası
 • iPhone 11’i kopyalayın
 • iPhone XS ve XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 ve 8 Artı
 • iPhone 7 ve 7 Artı
 • iPhone SE
 • iPhone 6s ve 6s Artı

Aşağıdaki cihazlara ek olarak:

 • iPod Touch (7. nesil)
 • iPad Pro’yu kopyalayın
 • iPad Hava 2, 3, 4
 • iPad 5, 6, 7, 8
 • iPad Mini 4, 5

2. Yedekleme yapın

Cihazınızın güncellemeyi alabildiğinden emin olduktan sonra, Kurulum işleminden önce yedek almalısınız. Denemeyi geri alır ve iOS 14’e geri dönerseniz, Veri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden Big Sur ile Mac’inizle yedekleme yapmanız önerilir.

 1. iPhone’u Mac’e bağlayın.
 2. Alt araç çubuğunda bulunan Dosya Yöneticisi Bulucu’yu açın.
 3. Dosya yöneticisinin yan menüsünde cihazınızın adına tıklayın.

  İOS'un deneme sürümü iPhone'a nasıl yüklenir

 4. düğmesine tıklayın güven Güven Bir iPhone’u Mac’e ilk kez bağlıyorsanız, Daha sonra devam etmek için şifreyi girmeniz gerekecektir.
 5. Tüm Verileri Yedekle seçeneğine tıklayın.[iPhone/iPad/iPod touch] Bilgisayarınızdaki tüm verileri yedekleyin[iPhone/iPad/iPod touch] bu Mac’e, Hangisini Genel sekmesinin Yedekleme bölümünde bulacaksınız.

  İOS'un deneme sürümü iPhone'a nasıl yüklenir

 6. Seçebilirsiniz Yerel yedeklemeyi şifreleyin Yerel Yedeklemeyi Şifrele Yedeklemeyi şifreli hale getirmek için, Ancak, seçeneği devre dışı bırakmak en iyisidir.
 7. aynı sekmeden, Tıklamak şimdi kopyala Şimdi yedekle Yedekleme işlemini başlatmak için

Böylece, telefonunuzun dosya ve verilerinin bir yedek kopyasına sahip olursunuz, Bir düğmeye basarak yedeklemelerinizi yönetebilirsiniz Yedekleme yönetimi Yedeklemeyi Yönet .

3. Apple’ın beta programına kaydolun

İOS'un deneme sürümü iPhone'a nasıl yüklenir

Apple, sistemlerinin beta sürümleriyle ilgili kendi programına sahiptir. Apple Beta Yazılım Programıdır. Buradaki vurgu, yalnızca iOS’un deneme sürümünü edinemeyeceksiniz, Ancak tüm Apple cihazlarının deneme sürümüne ilk elden erişim, watchOS ve tvOS dahil. Bu programa kayıt olmak ücretsiz ve herkese açıktır.

 1. açık Apple beta yazılım programı sayfası Safari tarayıcısı üzerinden erişmeniz önerilir.
 2. düğmeye tıklayın kayıt olmak Kayıt olmak Ve hesabınıza giriş yapın.
 3. Beta programına ilk kez katılıyorsanız, Programın şartlarını ve koşullarını kabul etmeniz gerekecektir.
 4. Giriş yaptıktan sonra, Herkese açık betalar için bir rehber olan bir sayfa göreceksiniz, iOS’a tıklayın.
 5. Tıklamak Başlat Başlamak , sonra seç cihaz kaydı iOS senin iOS Cihazınızı Kaydedin .

Bu şekilde programa kayıt oluyorsunuz. Geriye kalan tek şey kurulum sorunudur.

4. iOS’un deneme sürümünü yükleyin

Programa katıldıktan sonra, Aşağıdaki adımları yapmanız gerekecek:

 1. Cihazı kaydettikten sonra, Sayfayı aşağı kaydırın ve öğesine dokunun. Ayarları indir Profili İndir .
 2. Tıklamak Olanak vermek İzin vermek Ayarların indirilmesine izin vermek için açılır bildirimden.
 3. Bir uygulama açın Ayarlar Ayarlar ve bas Yüklenen ayarlar Profil İndirildi , Bunu Apple hesap bilgilerinizin altında bulacaksınız.
 4. Tıklamak Tesisler Düzenlemek sağ üst.
 5. şifreyi gir, sonra basın Tesisler Düzenlemek Yeniden.
 6. Tıklamak tamamlandı Tamamlandı .
 7. git Ayarlar Ayarlar> Genel Genel> sistem güncellemesi Yazılım güncellemesi , sonra seç İndirin ve kurun.
 8. Güncelleme indirildikten sonra, Tıklamak ŞİMDİ KUR Şimdi kur .

Yani telefonunuzda iOS’un deneme sürümü yüklü. Yükleme işlemine başlamak için önce telefonun yeniden başlatılmasını beklemeniz gerekir.

5. Geri yükleme kopyasını kullanarak iOS deneme sürümünü yükleyin

iOS’un beta sürümünü yüklemek için kullanılabilecek başka bir yöntem daha var, Android’de olduğu gibi resmi ROM olan Restore Images’ın kullanılmasıdır.

 1. Geri yükleme kopyasını şuradan indirin: Bu sayfa .
 2. açık yönetici Dosyalar Bulucu balıktan, Ve iPhone’u bağlayın.
 3. Yan menüden cihazınızı seçin.
 4. küfür ederken Özet Özet , düğmeye tıklayın Seçenek klavyede ve .düğmesini basılı tutun Güncellemeleri kontrol et Güncellemeleri kontrol ediniz .
 5. İndirdiğiniz geri yükleme kopyasını seçin ve açmak Açık yükleme işlemini başlatmak için.

Deneme sürümünü yükledikten sonra, iPhone’unuz yeniden başlayacak ve kurulumu tamamlamak için bir ağ bağlantısı gerekecek.

Bununla, iOS’un deneme sürümünü iPhone’a yükleme yöntemini tam ve ayrıntılı olarak ele aldık, Ayrıca iOS 16 ve üzeri sürümlerde bu makaleye daha sonra sizin için referans olarak güvenebilirsiniz. Ve avantajlı bir başlangıç aradığınıza göre, TestFlight’ı kullanmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu, iOS yazılımının ve uygulamalarının deneme sürümlerine yayınlanmadan önce erişmenizi sağlar.

Ayrıca Okuyun: iCloud Anahtar Zincirini Kullanarak Hacklenmiş iPhone Parolalarını Nasıl Bulunur ve Değiştirilir

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button