Nasıl

Android telefonlarda çalışmayan hücresel ağ nasıl düzeltilir?

Telefon görüşmeleri akıllı telefonların ruhudur ve bunun için yapılmıştır.Bu telefonlar ne kadar gelişmiş ve çoklu işlev ve özellikleri olursa olsun, Telefon görüşmeleri yapmak, genel olarak telefon sistemini ve özel olarak akıllı telefonları inşa etmenin temel taşıdır. Hücresel şebekenin çalışmaması gibi herhangi bir aksaklık, iletişimimizi ve hayatımızın birçok yönünün bağlı olduğu önemli işlerimizi durdurmak için yeterlidir, bu nedenle bu endişe verici sorunu çözmek için tüm onarımların yapılması gerekiyordu.

Hücresel ağın Android telefonlarda çalışmasını durdurmak için çözümler

Bazı basit adımları izleyerek cihazınızda takılı kalan hücresel ağı düzeltebilirsiniz:

hücresel ağ durduruldu
 • Cihazın birçok teknik sorununu çözecek bir ilk adım olarak cihazınızı yeniden başlatın, çünkü bu sadece telefonun daha iyi performans göstermesini sağlar, Telefon yeniden başlatıldığında, RAM’deki her şey temizlenir, daha önce çalışan uygulamaların tüm parçaları kaldırılır ve şu anda açık olan tüm uygulamalar durdurulur, bu da işletim sisteminin performansını artırır ve hücresel şebeke de dahil olmak üzere yaygın uygulama sorunlarını giderir durdu durdu Çalışma.
 • Uçak modunun kapalı olduğunu doğrulayın, Uçuş modunu etkinleştirmek hücresel ağ ile iletişimi durdurduğundan ve bu basit bir prosedür olduğundan, Tek yapmanız gereken, Uçak Moduna giden bir kısayolun bulunduğu durum çubuğuna gitmek.
 • Durum çubuğunda sinyal gücüne bakarak telefonunuzda bir şebekenin mevcut olduğundan emin olun, bunun nedeni zayıf sinyal gücü olabilir. Ayrıca daha güçlü bir sinyal aramak için bulunduğunuz yerden hareket edebilirsiniz, Sorun bölgenizdeki kulelerde olabilir.
 • Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Mobil ağlar > Ağ operatörleri > Otomatik ağ arama seçeneğine giderek ağ otomasyonunu kontrol edin.
hücresel ağ durduruldu
 • Cihazınız farklı bir ağa bağlı olabileceğinden, hücresel ağ bağlantısını kaybetmenize neden olabileceğinden, cep telefonunuzdaki ağı manuel olarak seçin. Bu, Ayarlar > Ağ ve İnternet Ayarları > Mobil Ağ > Gelişmiş Seçenekler > Ağ’a giderek yapılır. SIM’inizin kayıtlı olduğu servis sağlayıcıyı manuel olarak seçin.
 • Veri dolaşımını etkinleştirin bu özellik, farklı bir bölgeye seyahat ederken mobil veriyi kullanmanızı sağlar, yüksek mobil ücret olasılığı nedeniyle cep telefonunuz dolaşım sırasında hücresel şebekeyi devre dışı bırakabilir, Bu nedenle, mobil veriyi etkinleştirmek, operatörünüzün, ses ve mesajlaşma servislerinizin avantajlarından yararlanmanızı sağlayacaktır, Ve veri dolaşımını etkinleştirmek, bu özelliği açmak için Ayarlar > Ağ ve İnternet > Mobil ağ > Dolaşımı etkinleştir seçeneğine giderek yapılır.

Ayrıca okuyun: İndirme bağlantısı olan Android ve iPhone akıllı telefonlar için Opera Mini tarayıcısının özellikleri

 • SIM kartı çıkarın ve hücresel şebekenin temeli olduğu için tekrar telefona takın, İçindeki herhangi bir boyut veya kararsızlık sorunu, telefonu güç düğmesinden kapatarak, ardından SIM kartı yavaşça çıkararak, ardından yerine geri koyarak ve cihazı yeniden başlatarak hücresel şebekenin askıya alınmasına neden olabilir. tekrar.
 • Test menüsü, cihaz ayarlarınızda karmaşık değişiklikler yapmanızı sağlayan gizli bir özellik olduğundan, radyo sinyali sorununu çözmek için gizli Android test menüsünü kullanın. Test menüsündeki radyo sinyali ayarlarını değiştirerek, cihazınız *#*#4636#*#* tuşladıktan sonra “Test Menüsü”ne ve ardından telefon bilgilerine basarak mümkün olan en yakın ağa bağlanacaktır. Ardından Ping Testini çalıştırın, ardından PRL GSM Auto’yu seçin, ardından telsizi kapatın. Ardından yeniden başlatın.
 • Telefonun işletim sistemini güncelleyin, çünkü bu güncellemeler, Ayarlar’a, ardından Cihaz Hakkında’ya, ardından Sistem Güncelleme’ye ve ardından güncellemeleri kontrol ederek telefonunuzun sinyalinin alımını artıran sistem sorunlarını düzeltir.
 • Pili değiştirin, zarar görebilir ve telefonun ürettiği ısı miktarı nedeniyle sürekli ısındığı için telefonunuzda hücresel şebeke sorununa neden olabilir.
 • Ayarlar > Geri yükle ve ayarlar > Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine giderek fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. Bu adım, mobil bağlantısını bozan bir kusuru olabileceğinden, cihazın maruz kaldığı teknik sorunların çoğunu çözer. Bu süreçte tüm verilerinizi kaybedersiniz, Bu adımı yapmadan önce bir yedekleme yapın.
 • Hücresel ağı çözme girişimlerinizin tümü Android cihazınızda çalışmayı durdurduysa, başarısız olduysa, Bir profesyonel tarafından hata düzeltmesi için cihazınızı servis merkezine götürmenin zamanı geldi.
hücresel ağ durduruldu

Çözümlerimizin hücresel ağınızı ve mobil cihazlarınızı tekrar rayına oturtacağını umuyoruz. Telefon görüşmesi yapmayı unutmanın birçok ciddi sonucu vardır. Bir çağrı bir hayat kurtarabilir ve yapılabilecek en önemli şeydir.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda fabrika ayarlarını geri yükleme sürecinin tanımı, artıları ve eksileri

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button