Uygulamalar

Huawei telefon severler için…sizi Google uygulamalarından uzak tutacak en önemli alternatifler

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki siyasi çatışmaların kurbanı oldu; Bu durum ABD’nin yaptırım uygulamasına yol açtı. Bu yaptırımlar, Google’ı yazılım paketlerinin Huawei tarafından üretilen Android telefonlara yüklenmesini engellemeye zorladı. Bununla ilgili sorun, bu programların, insanların her zaman kullanmaya alışık olduğu Android telefonların önemli bir parçası olmasıdır. Ve o gittiğinde, onsuz ne yapacaklarını bilmiyorlardı.

Yani, yeni bir Huawei telefon almak istiyorsanız, Özellikle Huawei telefonların çok gelişmiş teknolojileri olduğu için, Google uygulamalarını Huawei telefonlarda yasaklamak, bu benzersiz deneyimin keyfini çıkarmanızı engellememelidir. Bu nedenle, Huawei telefonlar için deneyiminizi eksilmeden tamamlayacak en iyi çözümleri size sunacağız.

Huawei telefonlarda Google Play Store’a alternatif

Huawei telefonlarda Google uygulamaları

Herhangi bir telefonda olması gereken ilk ve en önemli şey App Store’dur. Bu, telefon sahibinin görevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu uygulamaları indirmesine izin verir. Harici uygulamalar için olmasaydı, Android akıllı telefon kameralı bir Nokia 3310 telefonu olarak kalırdı, ne eksik ne fazla.

Ancak Android uygulamaları için resmi bir mağaza olmamasına rağmen, Google Oyun, Bununla birlikte, birçok güvenilir alternatif mağaza da var. Bu mağazaların en önemlileri arasında:

Bu mağazalar ve diğerleri hakkında daha fazla bilgi içeren Google Play Store için daha fazla alternatif ve güvenli mağaza bilmek istiyorsanız, hakkında konuştuğumuz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Android Uygulamaları için En İyi 7 Güvenli Mağaza .

YouTube alternatifi Youtube

Huawei telefonlarda Google uygulamaları

Bütün gün video izleyen bir YouTube bağımlısı olabileceğinizi biliyoruz. Bir Huawei telefonunuz varsa sizi kesinlikle kurtaracağız. Google’ın resmi YouTube uygulaması telefonunuza yüklenemese de, Ancak, bir uygulama ile değiştirebilirsiniz. YouTube Vanded Orijinal uygulama ile tamamen aynı.

Aslında YouTube Vanced, Google’ın ücretsiz YouTube uygulamasında bulamayacağınız özelliklere sahiptir. reklamsız video izleyebileceğiniz, Ve arka planda oynatılan video ile uygulamayı kapatın.

google asistan alternatifi Google Asistan

Evrim hayranı iseniz, Google Asistan, en iyi arkadaşlarınızdan biri olmalıdır. Nasıl olmasın ve size bir soru cevaplamasını, hatta bir fıkra anlatmasını istediğinizde başvurduğunuz sestir. Maalesef bu arkadaş Huawei telefonlarda yasaklı Google uygulamaları listesinde yer alıyor ama merak etmeyin sizi onun yerine başka bir arkadaşla tanıştıracağız. Ve aynı kalitede.

Bu kabul edilir Amazon Alexa Yardımcısı en popüler yardım, en gelişmiş, Google Asistan ile rekabet halinde. Sesinizi uyarlamasına ve ezberlemesine yardımcı olan bir yapay zekaya sahiptir. Böylece sizin emirlerinize göre doğrudan ona göre hareket eder. Ayrıca müzik çalabilir, uygulamaları aç, ve sorularınızı yanıtlayın, Tıpkı Google Asistan gibi. Alexa Echo ev cihazı ile entegrasyonuna ek olarak.

Gmail alternatifi Gmail

Huawei telefonlarda Google uygulamaları

Hiçbir Android telefon bir Gmail e-posta hesabı olmadan çalışamaz. Ancak mesajlaşma için kullanmadan bir e-posta hesabına sahip olmak can sıkıcı, Özellikle Gmail, Huawei telefon ve cihazlarında Google uygulamalarının yasaklı listelerinden biri olduğu için. Ancak endişelenmeyin, Huawei, telefonlarına, cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelen temel bir e-posta uygulaması sağlayarak bu sorunu çözmeye özen gösterdi. Bu uygulama bundan daha fazlasını yapacak.

Google takvim alternatifi Google Takvim

Huawei telefonlarda Google uygulamaları

Google Takvim, Google uygulamalarının Huawei telefon ve cihazlarındaki en belirgin yasaklarından biridir. Randevuların ayarlanması, toplantı ve etkinliklerin hatırlatıcılarla düzenlenmesi konusunda çalışır, Özellikle birçok işletme sahibi için. Ancak Huawei telefonlarda bulunmasa da, Bunun dışında uygulama İş Takvimi 2 , aynı görevleri herhangi bir fark olmaksızın gerçekleştirebilir. Randevuları Google Takvim ile senkronize etmek için Google hesabınızla bile bağlantı kurabilir ve ekibiniz Google Takvim kullanıyorsa, İş Takvimi 2 onunla mükemmel bir şekilde entegre olduğu için bununla ilgili bir sorun olmayacaktır.

Yine de Google uygulamalarını Huawei telefonlarda sorunsuz kullanmak istiyor musunuz?

Google uygulamalarını Huawei telefonlara yükleyemeseniz de (burada burada döner kavşaklar var, ancak Google bunları her zaman kapatıyor), Ancak yine de Google Apps’ı yüklemeden kullanmanın bir yolu var. Her bir hizmetin web sitelerini tarayıcı üzerinden açabileceğiniz yerler, Ve her biri için uygulama cihazınıza yüklenmiş gibi hizmetlerinden yararlanın. Doğrudan erişimi kolaylaştırmak için sık kullandığınız sitelerin her biri için ana ekranda bir kısayol da oluşturabilirsiniz.

Diğer uygulamalar Google hizmetlerine ihtiyaç duymadan çalışır

Diğer uygulamalar sorunsuz çalışıyor

Bazıları, Huawei telefonlarında Google servislerinin olmamasının çoğu uygulamanın çalışmasını engelleyeceğini düşünebilir. Ama bu doğru değil. Google Play Store’a alternatif uygulama mağazalarının bulunması ile sorunsuz bir şekilde telefonunuza istediğiniz kadar uygulama yükleyebilirsiniz. Huawei telefonlarda sorunsuz çalışması için üzerinde durulması gereken en önemli uygulamalardan bahsedelim:

  • WhatsApp WhatsApp’ı.
  • Telgraf Telgraf.
  • SkypeSkype.
  • Facebook Facebook’u.
  • Twitter Twitter’ı.
  • Instagram Instagram’ı.
  • Spotify.

Ve bununla birlikte harika Huawei telefonlarında Google uygulamalarına en önemli alternatifleri sunduğumuz yazımızın sonucuna gelmiş olduk. Bunlardan bir tanesini satın almak için telefonu tüm özellikleriyle hiçbir eksilmeden kullanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca okuyun: Harika Huawei Mate 20 Pro telefona sahip olan herkesin sahip olması gereken en iyi 5 benzersiz uygulama

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button