Uygulamalar

Her alanda başarıya giden yolunuz harika Flora uygulamasıyla başlar

“Zaman altındır” zamanın önemini özetleyen bir sözdür. Güveninizi kaybetmek, başarı şansınızın kaybını ve olmasını istemediğiniz zayıf üretkenliğinizi temsil eder. Zaman kaybına neden olan faktörler arasında, Vücudumuza, zihnimize ve duygularımıza zarar veren cep telefonu bağımlılığı. Cep telefonu bağımlılığından kurtulmak için acil müdahale gerektiren bir durum. Bu yazıda, üretkenliğinizi artırmanıza ve işlerinizi zamanında halletmek için zamanınızı yönetmenize yardımcı olacak benzersiz Flora uygulamasından bahsedeceğiz.

Pomodoro tekniği nedir? “Pomodoro” ?

Flora. uygulama

Flora’nın artan üretkenlik uygulaması, 1980’lerin sonlarında Francesco Cirillo tarafından geliştirilen ve yayınlanan Pomodoro tekniğine dayanmaktadır. Bu teknik, bir zaman yönetimi stratejisine dayanır. 25 dakikada belirli bir görevi gerçekleştirmeye odaklanarak, Ardından, görev için atanan süre sona erdikten sonra size 5 dakikalık bir ara verilir. Kullanıcılar 25 dakikalık bir odak oturumunu ‘Pomodoro’ olarak adlandırıyor.

Ayrıca çoklu oturumlara “Pomodoros” diyorlar. Daha ileri düzey kullanıcıların art arda dört Pomodoro topladığı yerde, Daha sonra 20 veya 30 dakikalık daha uzun bir ara verirler. Tüm bu işlem yaklaşık 2 saat 30 dakika sürer. Her Pomodoro oturumunun başında, kullanıcıyı motive etmek için uygulamaya sanal bir ağaç dikilir. Biz seans sonuna gelene kadar seans süresinin geçmesiyle ağaç büyümeye devam eder ve ağaç tamamen büyür. Ve ağaç dikerek bu motivasyon yöntemi, istenen sonuçlara ulaşana kadar işin gelişimi ve ilginin verimliliğini ve takibini belirtmek için kullanıldı.

Uygulama nedir? bitki örtüsü Verimliliği artırmak için mi?

Flora. uygulama

Ücretsiz Flora uygulaması harika ve kullanımı kolay bir üretkenlik artırıcı uygulamadır. İşinizi yapmaya odaklanmanıza yardımcı olur. ve verimliliği artırmak, Pomodoros zamanlayıcılarını ve dinlenme sürelerini ayarlayarak. Bu uygulama, pomodoro seansları sırasında telefonunuzdaki diğer uygulamaları kullanmamanız için sizi motive etmek için olumlu pekiştirme ve ceza kullanır. Facebook, Instagram ve Twitter gibi hatta oyunlar, Sanal ağaç dikme ilkesine dayalı eğlenceli bir yöntem kullanmak. Flora uygulaması Android ve iOS telefonlarda mevcuttur ve Chrome tarayıcıya eklenebilir.

İndirilebilir: Android | iOS | Krom (Övgü olarak verilen, Satın alınabilir ürünler var.)

Uygulama Özellikleri bitki örtüsü verimliliği artırmak

  • Odaklanma seansının süresini ve dinlenme süresini yapmak istediğiniz işe göre kontrol edebilme.
  • Kendi yapılacaklar listenizi oluşturun ve üretkenlik saatlerini ücretsiz olarak ayarlayın.
  • Arkadaşlarla üretkenliği artırmak için Flora uygulamasını kullanma yeteneği, ve odak seanslarınız sırasında birlikte sanal ağaçlar dikin.
  • Önemli bir çağrı almak için çalışma oturumu sırasında mola verme imkanı, Görüşmeniz bittikten sonra oturumunuz devam edecektir.
  • Seans boyunca devam etmeniz için sizi motive eden mesajları gösterme özelliği.
  • Yapılacaklar listesi öğelerini tamamlamak için hatırlatıcı gönderme özelliği.

Ayrıca okuyun: Android Telefonlar için En İyi 5 Widget

Bir uygulamaya nasıl başlanır? bitki örtüsü verimliliği artırmak

Verimliliği artırmak için Flora uygulamasını sırasıyla sizlere anlatacağımız basit adımları takip ederek kullanmaya başlayabilirsiniz:

  • Flora uygulamasına giriş yapın ve kendi ağacınızı dikin, Ardından istediğiniz odak süresini seçin. Telefonunuzu kullanmadığınız sürece belirlediğiniz odak süresi boyunca ağaç büyümeye başlar, Diğer uygulamalara, oyunlara veya sosyal ağ sitelerine erişerek. Telefonunuzu bu süre içinde kullanırsanız, Diktiğiniz ağaç, sonunda ölene kadar telefonu her kullandığınızda yavaş yavaş kurur. Daha önce belirttiğiniz odak oturumunu tamamladıysanız, Önceden belirlenmiş bir dinlenme süresine sahip olabilirsiniz.

Flora. uygulama

  • Flora’nın üretkenlik uygulaması, bir grup arkadaşınızla birlikte ağaç dikmek için bir Pomodoro seansı yapmanızı sağlar. Ve Facebook üzerinden arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Odaklanma oturumu sırasında herhangi biri uygulamadan ayrılırsa, herkes için ağaçlar ölür.
  • Her pomodorodan sonra bir “hikayeniz” olacak. Deneyiminizin özü budur.Eğer bir pomodoroyu tamamlamazsanız, “Bir ağaç öldürdüm” diyeceksiniz.
  • Saati duraklatamazsınız, ancak oturumu duraklatabilirsiniz. Ancak saat devam edecek ve ekranınız yeşilden griye dönecek.

Flora Bakımı Nedir? “Flora Bakımı” ?

Flora. uygulama

Flora Care, Flora uygulamasının en önemli ve harika özelliğidir, Bu, uygulamadaki sanal ağaçlarla eşleşen gerçek ağaçları belirli bir miktar para karşılığında dikmenizi sağlar. Uygulama, “düzenli odaklanma eylemlerinizin ortak kırsal alanlara sürekli parasal destek sağlayacağını” iddia ediyor. Flora Care özelliğini kullanarak, 24 saate kadar bakımla gerçek bir ağaç bağışlamak için uygulamada 9,99 $ harcayabilirsiniz. 1,99$’lık plan ayrıca her 120 saatte bir gerçek bir ağaç dikmenizi sağlar.

Sonuç olarak, yalnızca Flora uygulamasının üreticilerine teşekkür edebilirsiniz, Bilimsel ve pratik seviyenizi yükseltmeye gerçek katkısından dolayı, ve sizi cep telefonlarına ve uygulamalarına olan bağımlılıktan uzaklaştırarak doğru yola geri döndürmek, Zamandan tasarruf etmek ve verimliliği artırmak için.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda pilin durumu ve sağlığı nasıl öğrenilir?

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button