Son Haberler

Google Drive’da Samsung Cloud ve Huawei Service Cloud Storage’ı karşılaştırın

Google Drive, şimdiye kadar Android akıllı telefonlar için standart bulut hizmetiydi. Ama ne kadar süreyle? Google Drive çevrimiçi depolama cihazı, birçok cep telefonuna önceden yüklenmiştir veya Google Play Store’dan bir uygulama olarak kolayca indirilebilir. Ancak HUAWEI ve Samsung, İkisi, akıllı telefon üreticileri arasında endüstri devleri, Artık çevrimiçi depolama ve dosya paylaşımı için kendi bulut hizmetlerini sunuyorlar. Yeni bulut sağlayıcılarının hizmetleri şu anda Google Drive’ın hizmetlerine çok benziyor. Ancak bu iki yeni depolama hizmetiyle, İnovasyon sadece bir zaman meselesidir.

Şu anda hangi bulut hizmeti karşılaştırmalı olarak en iyisini sunuyor? Aynı anda birden fazla bulut depolama veya çevrimiçi depolama kullanmaya değer mi? Sağlayıcıya genel bir bakışımız var ve size gösteriyoruz.

Samsung Cloud – Her Türlü Özelliğe Erişimli Dosyalar için 15 GB Depolama

Yeni sağlayıcı Samsung, bulutta akıllı telefon veya tablet satın alan yeni müşterilerine 15 GB başlangıç sermayesi sağlıyor. Samsung Cloud, dijital çalışma alanınızdaki randevuları ve görevleri senkronize etmek için kullanılabilir, ve adresler, fotoğraflar ve videolar gibi dosyaları yönetin, notlar ve sesli notlar ekleyin, Ve tabii ki S-Note girişleri yapmak.

Samsung Cloud ayrıca web yer imlerinizi, kayıtlı sayfalarınızı ve açık sekmelerinizi de hatırlar – yalnızca bulut sağlayıcısı Samsung’un bulut hizmeti aracılığıyla kullanıcılarına sunduğu kullanışlı bir özellik. Microsoft Windows Mağazası ayrıca Galeri, Kullanıcılarına Samsung Cloud’daki fotoğraf ve videolara özel erişim sağlayan bir Samsung uygulamasıdır.

Samsung Bulut Sürücüsü ile, Kullanıcı ayrıca dosyaları depolamak için 15 GB depolama alanı kullanabilir, Çevrimiçi olarak diğer sabit disklerden bilindiği gibi. Günde 2 GB’a kadar veri, çevrimiçi hizmet aracılığıyla diğer kullanıcılarla hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılabilir. Bunu yapmak için, Kullanıcı, bir alıcıya veya birden fazla kullanıcıya güvenli ve verimli bir şekilde kısa vadeli bağlantılar gönderir.

Veri kurtarma sırasında dosyaların ve acil durumların güvenli bir şekilde saklanması için, Samsung Cloud bulut hizmeti ayarlarında veri yedeklemeyi etkinleştirebilirsiniz. Samsung bulut, uygulama verilerini, cihaz verilerini, mesajları, belgeleri, müziği, ayrıca kişileri ve takvimleri çok güvenli bir şekilde saklar. Bu, kullanıcıya esnek erişim sağlar. Eğer gerekliyse , Bu veriler, yepyeni Galaxy Note 20 gibi yeni bir mobil cihazda bile kolayca geri yüklenebilir. Samsung Cloud’da saklanan fotoğraflara ve dosyalara, cep telefonu elinizde olmadığında bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilir. Yedeklemeler tarayıcı üzerinden de yönetilebilir.

Samsung Bulut Hizmeti – Bulut Depolama Maliyeti ve Faydalarının Hedeflenen Karşılaştırması

Samsung Cloud’da ücretsiz 15 GB birleşik depolama. Bu depolama sizin için çok nadir ise, Bir ücret karşılığında genişletmeniz gerekecek. 50 GB’lık yeni depolamanın maliyeti aylık 0,99 avro, Ve 200 GB, servis sağlayıcı Samsung ile ayda 2,99 Euro’dur.

Samsung Bulut

Huawei Cloud – AB Sunucu Konumu ile 5 GB Ücretsiz Depolama

Kıyasla, HUAWEI sağlayıcısı, yeni akıllı telefon müşterilerine yalnızca 5 GB ücretsiz yönetilebilir çevrimiçi depolama alanı bağışlıyor, HONOR alt markası dahil Bunun için ön koşul, HUAWEI sürüm 5.1’den yüklü Android EMUI işletim sistemine sahip bir model satın almaktır.

Çevrimiçi Depolama HUAWEI Cloud’un oldukça şaşırtıcı bir özelliği, erişilen sunucunun konumudur. Bu bulut sunucusu – Avrupa süper bulutu Gaia-X gibi – Avrupa Birliği’nde bulunuyor. Kurumsal çevrimiçi hizmet müşterileri için, Bu, HUAWEI Cloud’un GDPR uyumlu kullanımı için önemli bir ön koşuldur.

HUAWEI bulut depolama, klasik çevrimiçi cihazlar olarak kullanılabilir. Fotoğraflar ve videolar için sürücü, Ancak diğer dosyalar da HUAWEI sağlayıcısının bulutunda güvenli bir yer bulur. HUAWEI Bulut Depolama, cihaz yedeklemelerini otomatik olarak depolamak ve oluşturmak, kişileri ve randevuları senkronize etmek ve verilere erişmek için de popülerdir.

Bulut depolamaya erişim sadece cep telefonu ve tablet ile mümkün değil, Dünya çapında depolanan verilere bile bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilir. ne yazık ki , Erişim burada yalnızca sınırlı ölçüde çalışır. Bir bilgisayardan akıllı telefona veri aktarmak veya kaydetmek çok zordur.

HUAWEI Cloud – Depolama Maliyetleri ve Avantajları Karşılaştırmamız

Cihaz yedekleri de HUAWEI’deyken bulutta depolanıyorsa, 5 GB ücretsiz bulut depolama alanı hızla kullanılabilir. Bulut yükseltmesi gerekli. HUAWEI Cloud’da 50 GB bulut depolama alanına geçiş, ilk ayda nominal bir kuruşa mal oluyor, Bundan sonra fiyat aylık 0,99 Euro’dur.

huwaei bulut

Google Drive – Kapsamlı Web Tabanlı Araç Seti ile Ücretsiz 15 GB Bulut Depolama

Google’ın birincil depolama sağlayıcısı, rakiplerine kıyasla cömerttir. Grup da bunu karşılayabilir. 15 GB depolama, Google Drive bulut depolama sisteminden itibaren ücretsiz olarak kullanılabilir. Ve burada akıllı telefonun hangi üreticiden geldiği önemli değil. Google Drive depolama hizmetini kullanmak için tek gereksinim, onunla ilişkili uygulamadır. Hangi Google Play aracılığıyla herhangi bir zamanda kurulabilir.

ve bununla , Verilerinizi kaydederken ve yedeklerken dikkatli olmanız önemlidir. Burada Google Drive işlevi, cep telefonları veya Google modelleriyle sınırlıdır. Bu cihazlar Nexus ve Pixel markaları altında çalışır. Google, yeni Pixel 4 telefonunu Ekim ortasında piyasaya sürecek. Bulutta yedeklenen ve geri yüklenen veriler sadece bu iki markanın Android akıllı telefonlarında saklanabiliyor.

Google Drive’ın özel bulut özelliği, sağlayıcının kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu kapsamlı web tabanlı uygulamalardır. Buna, kullanıcıların dosyalarını herhangi bir biçimde kolayca işleyebilecekleri eksiksiz Google Dokümanlar, Google Takvim, Google Kişiler, Görüntü İşleme ve Google Fotoğraflar Yönetimi dahildir.

PC’nizdeki veya Mac’inizdeki hemen hemen her klasör, Yedekleme ve Senkronizasyon sağlayıcı yazılımı aracılığıyla Google Drive bulut depolama alanıyla senkronize edilebilir. Dosyalara her yerden ve her cihazdan erişebilir, Uygulamalar aracılığıyla ve hatta bir web tarayıcısı aracılığıyla. Dosyaları paylaşmak da basittir. Google Drive depolama ile şunları göz önünde bulundurmalısınız, Sağlayıcı, Gmail’de depolanan e-postaları da hesaba katar. Kullanım davranışına göre, Bu, bulut depolama alanını büyük ölçüde azaltır.

Google Drive – Çevrimiçi Depolamanın Maliyetleri ve Faydaları

Google ayrıca sağlayıcının depolama alanını genişletecek, doğal olarak. 15 GB standart depolama alanından 100 GB’a yükseltme, aylık 200 GB ve 1,99 Euro’ya kıyasla ayda 2,99 Euro’ya mal oluyor. 20 TB’a kadar XL paketleri de mevcuttur. Bunun için , Google hizmetinin aylık 199,99 Euro olduğu tahmin ediliyor. Bu ilk başta çok gibi görünebilir, Ancak, küçük veya orta ölçekli bir işletme tarafından oluşturulan dosyaların Google Drive çevrimiçi depolama alanı aracılığıyla kolay ve rahat bir şekilde yönetilmesine olanak tanır.Google Drive Bulutu

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button