Nasıl

Google Chrome tarayıcı hatalarını düzeltin ve uygulama çalışmayı ve yanıt vermeyi durdurdu

Google Chrome, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çeşitli elektronik cihazlarda en popüler ve en çok kullanılan tarayıcılardan biridir. Ayrıca, Android telefonların ve Chromebook’ların çoğu kullanıcısı, cihazları önceden yüklenmiş olarak geldiğinden bunu kullanır. Elbette sadece iyi bir tarayıcı değil, Bunun yerine, Gmail, Drive gibi diğer tüm Google uygulamalarıyla kendine özgü entegrasyonu nedeniyle hizmetler açısından neredeyse en iyisidir. ve diğerleri. Bu tarayıcının bu büyük önemi nedeniyle, İçindeki herhangi bir arıza, akıllı telefonun sahibine çok fazla sorun çıkaracaktır. Bu nedenle, bugün bu makalede, Google Chrome hatalarını düzeltmenin ve bunlardan kaçınmanın yollarından bahsedeceğiz.

Google Chrome hatalarına yol açan yaygın nedenler

google chrome hataları

Google Chrome hata düzeltmelerinin ortaya çıkmasına neden olan bilinen birkaç neden vardır; bunun en yaygın nedenleri, Google’ın Play Store aracılığıyla uygulama için yayınladığı güncellemeleri ihmal etmenizdir. Uygulamanın arka planda sürekli çalışması ve kötü niyetli üçüncü taraf uygulamaların kullanılması veya Android işletim sisteminin kendisindeki hatalar nedeniyle.

Android telefonu yeniden başlat

Açık görünebilir, Ama aslında aklınızdan geçmediyse faydalıdır. Telefonu yeniden başlatmak, başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan sorunu kolayca çözebilir. Tek yapmanız gereken telefonun yan tarafındaki güç düğmesini basılı tutmak. Sonra iki seçenek bulacaksınız: yeniden başlatmak için bir, Diğeri ise telefonunuzu kapatmak içindir. Yeniden başlatma seçeneğine tıklayın ve telefonun düzgün şekilde yeniden başlatılmasını bekleyin.

Yeniden başlatma tamamlandığında, Sorunun hala orada olup olmadığını kontrol etmek için Google Chrome tarayıcısını açın. Sorun çözülürse, Yeniden gezinmenin keyfini çıkarın. Sorun çözülmezse, Sonraki düzeltmeye gidin.

Tüm arka plan uygulamalarını kapatın

google chrome hataları

Google Chrome hatalarının nedeni, arka planda sürekli çalışan çok sayıda uygulamanın olması olabilir. Telefonunuzla aynı anda çoklu görev yapmak istediğinizi biliyoruz. Bu nedenle arka planda aynı anda açık olan birçok uygulama vardır. Ama soru şu: Onlarla işiniz bittiğinde uygulamalar gerçekten arka planda açık kalmak zorunda mı? Herhangi bir kullanımınız olmadığında uygulamanızı arka planda çalışır durumda tutmanıza gerek yoktur. Bu nedenle arka planda çalıştırdığınız tüm uygulamaları RAM tükettikleri ve RAM miktarını azalttıkları için kapatın, Bu, Chrome tarayıcısının performansını etkiler. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmayı bitirdikten sonra, Tarayıcının tekrar düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ayrıca okuyun: Bir cep telefonundan veya bilgisayardan Kindle’ınıza e-kitap eklemenin en kolay yolu

Açık depolama veya uygulamayı yeniden yükleyin

Önceki çözümler Google Chrome hatalarını düzeltmede işe yaramadıysa, doğrudan Google Chrome’u hedefleyen çözümleri yapmanızın zamanı gelmiş olabilir. İlk olarak, Google Chrome tarayıcı uygulamasının önbelleğini silebilir veya tüm depolama alanını temizleyebilirsiniz.

Önbelleği temizle

 • Cihaz ayarlarınızı açın.
 • “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğine tıklayın, ardından Tüm Uygulamaları Görüntüle’ye tıklamaya devam edin.
 • Uygulamalar listesinden Google Chrome uygulamasına tıklayın.
 • “Depolama” seçeneğine tıklayın, Ardından “Önbelleği temizle” seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözüldüğünden emin olmak için Chrome tarayıcıyı deneyin.

Tam depolama alanını sil

 • Google Chrome uygulamasına erişmek için önceki adımların aynısını izleyin.
 • “Depolama” seçeneğine tıklayın, Ardından “Depolamayı Temizle” seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözüldüğünden emin olmak için Chrome tarayıcıyı deneyin.

Uygulamayı yeniden yükleyin

 • Kaldırılacak Google Chrome uygulamasına erişmek için önceki adımları izleyin.
 • Oradan, “Kaldır” seçeneğine tıklayın.
 • Tarayıcıyı şuradan yeniden yükleyin: Oyun mağazası.
 • Şimdi sorunun çözüldüğünden emin olmak için Chrome tarayıcıyı deneyin.

Uygulamaları güncelleme zamanı

google chrome hataları

Birçok kişi, uygulamaların dikkatsizce güncellenmesi nedeniyle Chrome’un Android telefonlarda çalışmaması sorunuyla karşı karşıyadır. Bir Android cihazının bir güncelleme bildirimi göstereceği çoğu zaman vardır, Ancak çoğu insan bu uyarıyı görmezden gelir, Daha sonraya ertelerler.

Güncellemeye her zaman evet deyin ve asla hayır demeyin. Güncelleme, eski sürümlerde oluşabilecek birçok sorunu çözüyor. Chrome uygulamasını güncellemek için uygulamaya gitmeniz yeterlidir Google Oyun Android uygulamaları için Mağaza’da Chrome’u arayın ve Güncelle’ye basın. Ayrıca tüm uygulamaları güncellemenizi öneririz. Bazen bazıları tüm cihaz düzeyinde hatalara neden olabilir, Çözüm, yalnızca güncellemektir.

Ayrıca okuyun: Android akıllı telefonlar için en iyi 10 klavye uygulaması

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى