Nasıl

Gmail senkronizasyon sorununu çözmenin en iyi 6 yolu

Uygulamalarınızda, kişilerinizde ve genel olarak akıllı telefon verilerinizde Google senkronizasyon sorunu varsa, Bu yazıda, gmail senkronizasyon sorununu basit adımlarla ve herhangi bir ek komplikasyon veya program olmadan çözmenin en belirgin ve en iyi yolları için kapsamlı bir kılavuz sunacağız. Özellikle bir mesaj görürseniz Senkronizasyon şu anda size kısa süre içinde geri döndürülecek sorunlar yaşıyor. Gmail’deki senkronizasyon sorununun çözümü burada.

Google Sync ne anlama geliyor?

Gmail eşitleme sorununu çözme

“Google Sync” veya “gmail sync” demezsek, ne demek istediğimizi anlıyoruz? Amaç, uygulamanızın ve telefon verilerinizin bir kopyasını kaydetmektir, Fotoğraflardan videolara, google’ın bulut depolama belleğindeki belgelere ve diğer verilere e-postaları aracılığıyla kullanıcıları için.

Google’da kendi E-postanızı oluşturduğunuzda, şirket size 15 GB’dan başlayan bulut depolama alanı sağlar. Bulut depolama ile çeşitli dosya türlerini yükleyebilirsiniz, böylece bu dosyalar kaybolmaktan saklanır, İstediğiniz zaman ve istediğiniz cihazdan erişebilirsiniz, İnternet bağlantısı olduğu sürece.

Google Sync, telefon verilerinizin Android işletim sistemi tarafından telefonunuzdaki e-postanızın bulut depolama alanına otomatik olarak yüklendiğini gösterir. Eşitleme sorunsuz değildir, Birçok yüz sorunları otomatik olarak telefonlarındaki verileri senkronize, Burada akıllı telefonunuzdaki gmail senkronizasyon sorununu çözmenin en iyi ve en kolay yollarından bahsedeceğiz.

Ayrıca okuyun: Senkronize etmeden Android cihazınıza Google hesabı eklemenin en iyi yolları

Telefonu yeniden başlatma

Birçok soruna radikal bir çözüm olabilecek ilk açık yol telefonunuzu yeniden başlatmaktır, Çeşitli uygulamalarda google hesap heceleri sorununu çözmenin basit bir yolu, Sorunu çözmenin ilk yolu bu olsun.

Android’i güncelleyin

Android telefon kullanıcılarının karşılaştığı sorunların çoğu, android’i cihazlarında bulunan en son sürüme güncellememesinden kaynaklanır. Denemeye değer. Bu nedenle, Google senkronizasyon sorununu çözmek için ikinci stratejinizin telefon sisteminizi güncellemek olmasına izin verin.

Telefonunuzun ayarlarına, ardından “Telefon Hakkında” veya “İşletim Sistemi Hakkında” a giderek ve Sistem Güncellemesi seçeneğinin onaylı olduğundan emin olarak telefonunuzun işletim sistemi için kullanılabilir güncellemeler olup olmadığını görebilirsiniz, Güncellemeler varsa, bunları indirmeniz, yüklemeniz ve ardından telefonu yeniden başlatmanız gerekir.

Uygulamaları güncelleştirme

Google’ı senkronize etmekte sık sık sorun olan uygulamaları güncellemek sorunu çözmektir, Bu nedenle, telefonunuzdaki gmail senkronizasyonunu son iki şekilde çözmediyseniz, bunu yapmalısınız. Google hesabınızla ilişkili bir telefondaki tüm uygulamalar gerçekleşti.

Google Store’a erişerek uygulamaları doğrudan ve otomatik olarak güncelleyebilir, ardından Uygulamalar ve Oyunlar seçeneğime gidip Tümünüzü Güncelle seçeneğine tıklayabilir veya tüm uygulamalarınızı güncellemek istemiyorsanız her iki sorunu da olan uygulamaları güncelleyebilirsiniz.

İyi bir internet bağlantısı olduğundan emin olun

Çoğu durumda, Google senkronizasyon hatasında İnternet bağlantısı sorundur, Bu nedenle ilk adım olarak internet bağlantınızın verimli bir şekilde çalıştığından emin olun. İnternet hızınızı Speedtest.net

veya TestMy.net

ve Test hızı seçeneğine basın.

Ayrıca okuyun: Android ve iPhone cihazlarda mobil veya uzun ekran görüntüsü yakalamak için en iyi 6 uygulama

Saati ve tarihi ayarladığınızdan emin olun

Gmail eşitleme sorununu çözme

Gmail senkronizasyonu sorununun çözümü sadece saati ve tarihi değiştirmek olabilir, Çünkü telefonunuzdaki saati otomatik olarak ayarlamadınız. Telefonunuzun geçmişi ile zamanı ve gerçek geçmişi arasında büyük bir fark olması, telefonunuzun uygulamalarında ve verilerinde Google senkronizasyon sorunlarına neden olabilir, Bu yüzden tarih ve saat saat ayarlarına gitmeli ve saatin ve tarihin doğru olduğundan emin olmalısınız, Bu sorunu önlemek için otomatik tarih ve saat otomatik saat değişikliği seçeneğini yapmak her zaman tercih edilir.

El ile eşitleme

Gmail eşitleme sorununu çözme

Önceki stratejilerden hiçbiri gmail senkronizasyon sorununuzu çözmezse, Size kalan tek çözüm, senkronizasyonu manuel olarak etkinleştirmek, Her ne kadar bu senin için biraz çaba anlamına gelse de, Ama bu soruna radikal bir çözüm olur.

Manuel senkronizasyon çok basittir, Tek yapmanız gereken cihaz ayarlarınıza gitmek ve ardından Senkronizasyon seçeneğini bulmak ve ardından cihazınızda senkronizasyon gerektiren tüm hesapları ve uygulamaları görmektir. Listenin en altında şimdi eşitlemeyi göreceksiniz, Internet’e bağlandığınızdan emin olun, ardından bu seçeneğe dokunun ve eşitleme tamamlanana kadar bekleyin.

Telefonunuzdaki gmail senkronizasyon sorununu çözmek için basit yollar ve strateji sağladık, Çözümü çoğu zaman tek bir şekilde bulacaksınız. Sync, uygulamanızı ve telefon verilerinizi genel olarak kaydetmek için çok önemlidir, bu nedenle bu işlemin devam ettiğinden ve arada bir geçerli olduğundan emin olun.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button