Nasıl

Eski Android telefonunuzdan kurtulmayın, yine de birçok harika şey için kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonları içeren devasa teknolojik devrim, Telefon şirketlerinin sürekli olarak yeni cihazlarına eklemek istedikleri yüksek özellik ve teknoloji seviyelerine geçmek için kullanıcıları en son cep telefonlarını edinme konusunda doyumsuz bir arzuya sevk etti.

Şirketler, en yeni akıllı telefonlara sahip olduklarında kullanıcılara harika bir deneyim yaşatmak istiyor. Ancak bununla ilgili sorun, vazgeçtikleri eski telefonların birikmesi sorununda yatıyor. Bu nedenle yazımızda size hiçbir faydası olmadan satılması, atılması, hatta çekmecede unutulması bile gerekmeyen harika eski Android telefon kullanımlarından bir grup sunacağız.

1. Eski Android telefonların kullanımları Bilgisayarınız için kablosuz izleme dörtgeni ve denetleyicisi olarak

Eski Android telefonunuzda uygun uygulamayı kullanarak, Bazı ayarları düzenlemeye ek olarak, Eski Android cihazınızı Windows, Mac veya Linux bilgisayarınız için konsol olarak kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek:

wifi bağlantısını kontrol et, Veya eski Android telefonunuzda bir Bluetooth bağlantısı. Ardından bir uygulama indirin Birleşik Uzaktan Kumanda Fareniz ve klavyeniz üzerinde temel kontrol sağlayan ücretsiz, Medya çalışması ve güçle ilgili komutlar için uzaktan kumanda.

Eski Android telefonların kullanımları

bunun ücretli versiyonu da var Birleşik Uzaktan Kumanda 5 $ ve fare, klavye, medya oynatıcılar, sunumlar, ekran aynaları, güç kontrolü ve dosya yöneticisi dahil 90’dan fazla programı destekler. Bilgisayarı sesli komutlarla kontrol etme avantajı da sağlar, Ve yüzen uzaktan kumandaların özelliği, ve özel uzaktan kumandalara sahiptir, Ve çok daha fazlası.

2. Eski Android telefonların kullanımları gözetleme kamerası olarak

Eski Android telefonların kullanımları

Eski Android akıllı telefonların kullanımlarından biri, bir uygulama yüklemektir. IP Web kamerası eski Android telefonunuzda, İster evde ister iş yerinde kullanabileceğiniz bir güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Webm, MOV formatında video kaydetme, MPEG4 (Yalnızca Android OS 1.4 veya sonraki sürümlere sahip cihazlarda kullanılabilir). İngilizce ve Arapça dahil olmak üzere birçok dili destekler. Kaydedilen videoları daha sonra geri dönmek üzere kaydetme özelliğine ek olarak.

3. Eski Android telefonunuzu özel bir e-okuyucu olarak kullanın

Eski Android telefonların kullanımları

Okumayı seviyorsanız, Eski Android telefonunuzu özel bir e-okuyucuya dönüştürebilirsiniz, Boş zamanlarınızda, seyahat ederken veya bekleme salonlarında otururken başvurmak için. Tek yapmanız gereken kitap okumak istediğiniz kitap uygulamalarını aşağıdaki gibi indirmek. Google Play Kitaplar , Amazon Kindle’ı , Kuytu Veya diğer favori e-kitap mağazanız.

Ayrıca okuyun: Aylık güvenlik güncellemeleri nelerdir? Android telefonların avantajları nelerdir?

4. Eski Android telefonunuzu özel bir masaüstü takvimi olarak kullanın

Eski Android telefonların kullanımları

Eski Android telefonları kullanmanın şaheserlerinden biri, eski Android telefonunuzu bir uygulama indirerek özel bir masa takvimine dönüştürmektir. Takvim uygulaması Google Takvim’de etkinliklerin yanı sıra görevler oluşturma, yönetme ve görüntüleme gibi birçok özelliğin keyfini çıkarmak için. Takvime uçak rezervasyonları, oteller, partiler, restoranlar ve daha pek çok şey ekleyebilme özelliğinin yanı sıra. veya bir uygulama indirin Dijital Takvim Gündemi Bu, size birçok ek özelliğe sahip ücretsiz bir sürümün ve 5 $ karşılığında ücretli bir sürümün bulunduğu özelleştirilebilir bir resmi arayüz sunar.

5. Arabanız için bir komuta merkezi olarak eski Android telefonunuzu kullanın

Eski Android telefonların kullanımları

Eski Android telefonunuzu arabanızda bir komuta merkezine dönüştürebilirsiniz. Bir park yeri bulmanıza yardımcı olur, veya arabada kendi müziğinizi çalın, Veya sürüşe başlamadan önce size yol tarifleri için sürüş talimatları verin. Bu, araç sürmeyi kolaylaştıran eski Android telefonların kullanımlarından biridir.

Telefonunuzu kablolu veya kablosuz hoparlörlerle araç stereonuza bağlamak için arabanızın elektrik prizine takılı olduğundan emin olun. sonra indir Android Oto Google Asistan’ı kullanarak basitleştirilmiş bir arayüzün, büyük düğmelerin ve sürüş sırasında sizi yol arkadaşı olarak yönlendirme yeteneğinin keyfini çıkarın. Ayrıca, sürüş sırasında telefon uygulamalarınızı kolayca kullanmanıza yardımcı olur. Ve diğer birçok ayırt edici özellik, hakkında makalemizi okuyarak onlar hakkında bilgi edinin. Google’ın Android Auto platformuyla güvenli bir şekilde araba sürerken telefonunuzu nasıl kontrol edebilirsiniz? .

6. Eski Android telefonunuzu kalıcı bir görüntülü arama platformu olarak kullanma

Uygulamalar olarak bilinen sohbet uygulamalarından birini kullanarak eski Android telefonunuzu görüntülü iletişim platformu olarak kurabilirsiniz. Skype Ve Hangouts Meet Ve Google Duo veya diğer popüler uygulamalar. Ardından telefonunuzu masanızın veya masanızın üzerine koyun, Böylece görüntülü aramalar kullanarak sanal bağlantılar kurmak için kalıcı bir etkin nokta oluşturdunuz. Ayrıca evin etrafına dağılmış bir grup eski Android telefonu da kullanabilirsiniz. Video konferans sistemi oluşturmak için, Her cihaza kendi hesabıyla giriş yapın, kullanıcı adı olarak oda adıyla, Ve binadaki herkesle kolayca konuşabilirsiniz.

Kullanılan eski Android telefonların miktarına şaşırabilirsiniz, Ancak bahsettiğimiz geniş kullanım alanlarından sadece birkaçını oluşturmaktadır. Bu, makalede belirtilen kullanımlara yönelik ürünleri satın alırken zamandan, emekten ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca okuyun: Samsung duyurusu: Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3’ün pazarlama görselleri internette yayınlandı

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button