Nasıl

Android telefonunuzdaki dokunmatik ekran yanıt vermiyor … endişelenmeyin, düzeltmenize yardımcı olacağız

Dokunmatik ekran yanıt vermediğinde, çoğu insan hemen panik atak geçirir; Ve bu anlaşılabilir. Dokunmatik ekran, Android telefonlarla etkileşim kurmanın birincil ve tek yoludur. Ve başarısızlığı, telefonun tamamen çalışmayı durdurmasına neden olur. İster akıllı telefon ister tablet cihaz kullanıyor olun; Dokunmatik ekran çalışmayı durdurursa can sıkıcıdır. Ama umutsuzluk sana sızmadan ve dünya senin gözlerinde kararmadan önce, Telefon ekranınızı kolayca düzeltmek için uygulayabileceğiniz bazı çözümler aşağıda verilmiştir.

Dokunmatik ekran yanıt vermiyor … basit adımlarla başlayın

Basit adımlar

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, Telefonunuzun dokunmatik ekranı çalışmayı durdurduğunda atmanız kolay olan bazı basit adımlar vardır. Senin içinde bulunduğu durumdan kurtarıcı olabileceği yer. Bu adımlar şunları içerir:

Telefonu yeniden başlatın : Kulağa çok basit gelebilir. Ancak telefondaki dokunmatik ekranın çökmesi sorununun çözümü, onu yeniden başlatmak olabilir. Bu nedenle, başka bir sorun giderme prosedürüne geçmeden önce, Ekran kararıncaya kadar güç düğmesini basılı tutarak telefonu veya tableti yeniden başlatın. Ardından cihazı tekrar açmak için güç düğmesine tekrar basın, Bu, otomatik olarak açılmazsa gerçekleşir.

Kir temizleme: Bir miktar toz ve kir birikmesi, dokunmatik ekranın tıklamalara yanıt vermeyi durdurmasının nedeni olabilir. Bu yüzden önce nemli bir bezle kirden silinmesi tavsiye edilir, Sonra kuru bir tane ile takip edin. Parmakların kendisine yapışabilecek kirlerden temizlenmesine ve ekran ile cilt arasında temas olmamasına da dikkat edilmelidir; Bu nedenle dokunmatik ekran tamamen tepkisizdir.

Dokunmatik ekran yanıt vermiyor

Ekran koruyucuyu çıkarın : Bazen ekran koruyucu iyi değildir veya ticari türde değildir, Veya dokunmayı bırakan bir hasara uğramış olabilir. Çıkarın veya tamamen yenisiyle değiştirin.

Dokunmatik ekran hala yanıt vermiyor … bu nedenle gelişmiş adımları izleyin

Yukarıdaki basit adımlar yardımcı olmadıysa, Belki de daha uzman reformlar yapmamızın zamanı gelmiştir. Telefonun düşmesi veya dokunmatik ekranın ıslanması durumunda kullanışlıdır. İşte bu gelişmiş adımlar:

Cihazı kurulayın: Dokunmatik ekran çalışmayı durdurabilir, Veya ıslakken aralıklı olarak çalışır. Bu durumda, telefonun tamamen boşaltılması sorunu çözebilir. Telefonu birkaç saat çiğ pirince batırmayı deneyebileceğiniz yer. Nemi dışarı çekmek için.

Cihaz aksesuarlarını çıkarın : SIM kartlar, hafıza kartları ve USB cihazları gibi çevre birimleriyle ilgili sorunlar sorunlara neden olabilir. Bazen dokunmatik ekran sorunları ortaya çıkar. Öyleyse kaldır onu Ardından cihazı yeniden başlatın, Dokunmatik ekranı deneyimleyin.

Güvenli modu etkinleştir : bazı durumlarda, Dokunmatik ekranın yanıt vermemesine neden olan bir sorun, yüklediğiniz bir uygulama veya programdan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, güvenli moda girmek çözümdür. İçinde Güvenli mod Cihaza yüklenen tüm uygulamalar devre dışı bırakılacaktır. Böylelikle dokunmatik ekranın yanıt vermemesinin bir uygulama olup olmadığı öğrenilebilir. Güvenli Mod’a girmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Android telefonu kapatın.
 • Güç düğmesini basılı tutun ve cihazı yeniden başlatın.
 • Şirket logosunu gördüğünüzde, güç düğmesini bırakın ve doğrudan Sesi Kıs düğmesini basılı tutun.
 • Cihaz tamamen açıldığında Sesi Kısma düğmesini bırakın.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod göreceksiniz.
Dokunmatik ekran yanıt vermiyor

Ve bu uygulamaların neden olduğu sorunu çözmek için aşağıdaki iki yöntemden birini takip edebilirsiniz:

 1. Önbelleği temizle
 2. Cihaz ayarlarınızı açın.
 3. “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğine tıklayın, ardından Tüm Uygulamaları Görüntüle’ye tıklamaya devam edin.
 4. Hasar görmüş veya telefonunuzun Güvenli Mod’a girmesine neden olan uygulamaya dokunun.
 5. “Depolama” seçeneğine tıklayın, Ve sonra “Önbelleği temizle” seçeneğine tıklayın.
 6. Uygulamayı kaldırın
 7. Hedef uygulamaya ulaşmak için aynı önceki adımları izleyin ve onu kaldırmak istiyorsunuz.
 8. Oradan, “Kaldır” seçeneğine tıklayın.
 9. Şimdi Güvenli Moddan çıkmak için telefonu yeniden başlatmayı deneyin.

Belki bir servis merkezini ziyaret etme zamanı gelmiştir

Bakım merkezi

Önceki tüm adımlar, Android telefonunuzda veya tabletinizde yanıt vermeyen dokunmatik ekran sorununu çözmede yardımcı olmadıysa. Üreticiye başvurmak dışında önünüzde bir çözüm kalmadı, Veya yetkili bir servis merkezine.

Ayrıca oku: Akıllı telefonlarda yavaş şarjın en önemli nedenleri ve bunlardan nasıl kaçınılacağı

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button