Nasıl

iPhone ve iPad’de Çevrimdışı Çeviri nasıl kullanılır?

iPhone ve iPad’e yapılan ilginç son eklemelerden biri, Çeviri uygulaması – Çeviri Apple’ın, Bu, konuşma ve metni doğrudan iOS ve iPadOS’tan çevirmeye izin verir. Bu Apple uygulaması dil çevirileri için Google, Microsoft ve üçüncü taraf geliştiricilerin beğenisine rakip olan gerçek zamanlı. varsayılan olarak, Çeviri İnternet kullanımını gerektirir, Ancak dilleri indirerek çevirileri çevrimdışı kullanabilirsiniz, Hangi burada nasıl yapılacağını ele alacağız.

Çeviri uygulamasını yabancı dil konuşan, seyahat eden veya başka bir şekilde konuşan kişilerle iletişim kurmak için çok kullanıyorsanız, Muhtemelen Apple Çeviri uygulamasının düzgün çalışması için internet bağlantınızın gerekli olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak her zaman internete bağlı kalmayı bekleyemezsiniz. Özellikle hareket halindeyken. Ya bir uçuşun ortasındayken ya da internetin olmadığı herhangi bir yerde çeviriye ihtiyacınız olursa? Bu, uygulamanın çevrimdışı çeviri özelliğinin kullanışlı olduğu yerdir. Ancak buna yalnızca ilgili dilleri manuel olarak indirirseniz erişebilirsiniz. Böyle, İPhone veya iPad’de çevrimdışı nasıl çevirebileceğinizi görelim.

iPhone ve iPad’de çevrimdışı nasıl çevrilir

İPhone’da çevrimdışı çeviri için dilleri indirmek manuel ancak çok basit bir işlemdir. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

    1. iPhone veya iPad’inizde Çeviri uygulamasını açın. Uygulamayı ana ekran yerine uygulama kitaplığındaysa bulmak için Spotlight aramasını kullanın.
    2. Mevcut 11 dilin tümünü gördüğünüz dil seçim menüsüne girmek için soldaki dil seçeneğine dokunun.iPhone ve iPad'de Çevrimdışı Çeviri için Diller Nasıl İndirilir
    3. Burada, Listenin Çevrimdışı Diller bölmesine ilerleyin. hemen şimdi, İndirmek istediğiniz dilin yanındaki indirme simgesine dokunun.iPhone ve iPad'de Çevrimdışı Çeviri için Diller Nasıl İndirilir
    4. hemen şimdi, Aynı şeyi derlenmiş dil için de yapabilirsiniz. Çevrimdışı çevirmek için, Seçtiğiniz her iki dil de cihazınıza indirilmelidir. İşiniz bittiğinde, Cihazınızı Uçak moduna alarak test edebilirsiniz. “Metni girin” alanına yazın veya çeviri için ses kaydetmek için mikrofon simgesine dokunun.iPhone ve iPad'de Çevrimdışı Çeviri için Diller Nasıl İndirilir
    5. İnternet bağlantısı olmaması ile ilgili hatasız çeviri sonucu alacaksınız.iPhone ve iPad'de Çevrimdışı Çeviri için Diller Nasıl İndirilir

Lütfen dili indirmenin birkaç dakika sürebileceğini unutmayın. İnternet bağlantınızın hızına bağlı olarak. Böyle, iPhone’da çevrimdışı kullanım için bir sonraki çevirinizde hazır olduğunuzdan emin olmak için uygulamanızı açık ve arka planda çalışır durumda tutun.

daha önce de belirttiğimiz gibi, Çeviri için seçtiğiniz dillerden biri indirilmemişse, Çeviriyi gerçekleştiremeyeceksiniz. Onun yerine, İnternete bağlanmanız istenecektir. Daha fazla güvenlik ve herhangi bir dil için iPhone çevrimdışı çevirisi için tüm dilleri indirmek daha iyidir.

Apple Çeviri uygulaması sayesinde, Bir dahaki sefere farklı bir dil konuşan bir yabancıyla iletişim kurmakta sorun yaşadığınızda, Telefonunuzu cebinizden çıkarabilir ve söylediklerini saniyeler içinde çevirebilirsiniz. Kesinlikle, Çeviri uygulaması, Google Çeviri’ye kıyasla zayıf görünebilir, Ancak konuşulan dili otomatik olarak algılayan ve çeviren konuşma modu özelliği, Apple Çeviri uygulamasında harika.

Apple’ın yeni Çeviri uygulamasını iPhone ve iPad’de tam potansiyeliyle kullanabileceğinizi umuyoruz. Çevrimdışı çeviri yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin için nasıl çalıştığını yorumlarda bize bildirin.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button