Nasıl

Böylece çok uzun süre beklemeniz gerekmez… İşte iPhone’unuzu şarj etmeyi hızlandırmanıza yardımcı olacak 8 adım

Bazıları iPhone’u şarj etmek için harcanan zamanın boşa harcandığını düşünüyor. Çünkü görevlerini yerine getirmeyi ve bağlantılarını kurmayı bırakıyorlar. Sorunları daha da kötüleştiren, yavaş şarj işlemidir. Bu, birçok kullanıcının iPhone’u şarj etmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak yollar aramasına neden oldu. Bu nedenle, bugünün makalesinde, iPhone’u en kısa sürede hızlı bir şekilde şarj etmenize yardımcı olacak en önemli yolları size sunacağız.

iPhone’u hızlı bir şekilde şarj etmeye yardımcı olacak en iyi adımlar

Neyse ki, aşağıdakiler de dahil olmak üzere basit adımları izleyerek iPhone’u hızlı bir şekilde şarj etmek mümkün oldu:

1. iPhone’u kapatın

Bu adımın basitliğine ve kolaylığına rağmen, Ancak rahatsız edici olabilir. Çünkü e-postalar, metinler, notlar, aramalar, hatırlatıcılar vb. çalışmayı durdurur. Ancak iPhone’u hızlı bir şekilde şarj etmede etkili bir adımdır. ama endişelenmene gerek yok, Telefonunuzu kapatıp şarja bağlayabileceğiniz ve şarj işlemi gerçekleşirken bilgisayarınızda işinizi halledebileceğiniz yer.

2. iPhone’unuzda Uçak Modunu Etkinleştirin

hızlı şarj iphone

İlk adıma içerik olarak benzer bir adımdır. iPhone’un hücresel bağlantısı, en büyük enerji tüketicilerinden biridir. Wi-Fi kullanmadığınızda, Cep telefonlarımız sürekli olarak en yakın baz istasyonunu arıyor. Cihazınız daha sonra konumunu belirlemek için radyo dalgaları yayar. Ayrıca, en iyi bağlantıyı elde etmek için kulenin ne kadar yakın olduğunu ölçmek için sinyal gücünü sürekli olarak analiz eder.

Enerji tüketimini artırır, uzak takımyıldızlar, Bu, daha güçlü sinyaller göndermeyi gerektirir. Ardından çözüm, pilin bitmesini durdurmak için şarj olurken uçuş modunu etkinleştirmektir. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz telsizleri devre dışı bırakır. Testler, bu özelliğin tam şarj sürelerini birkaç dakika azaltabileceğini de göstermiştir. Çok olmasa da, Aksi takdirde yardımcı olabilir.

3. iPhone’unuzda Düşük Güç Modunu açın

hızlı şarj iphone

Düşük Güç Modu, telefonun iş yükünü azaltarak iPhone’un daha hızlı şarj olmasına katkıda bulunur. Güç tasarrufu modu açıkken, Çoğu gereksiz arka plan görevi azaltılır veya duraklatılır, E-postanın otomatik olarak kapatılmasına ek olarak, bazı görsel efektler, ve iCloud, otomatik kilit, Ayrıca arka planda uygulama yenilemeyi de durdurur. Düşük Güç Moduna girmek için şu adımları izleyin:

  • iPhone’unuzdaki ayarlara gidin.
  • Pili seçin.
  • Cliquez sur le commutateur Mode faible consommation en haut de l’écran.

4. Gardez votre iPhone au frais

Les batteries lithium-ion sont très sensibles aux températures élevées. Par conséquent, il est recommandé d’éviter une chaleur extérieure excesive. Ainsi que la chaleur générée par l’iPhone lui-même. Cela signifie garder votre appareil à l’abri de la lumière directe du soleil et éviter de le placer sur des surfaces chaudes. Tels que les surfaces d’appareils ou d’autres appareils électroniques. Aşırı ısınmaya neden olabilecek uygulamaların kullanımını durdurmanın yanı sıra, Kaynak ağırlıklı mobil oyunlar gibi.

Ayrıca okuyun: İPhone’da WhatsApp hesabı kalıcı olarak nasıl silinir .

5. Kablosuz şarj cihazlarından uzak durun

hızlı şarj iphone

Kablosuz şarj cihazlarını onaylı bir kablo ve duvar şarj cihazıyla değiştirin. Kablosuz şarj cihazlarının kullanımı kolay olsa da, Bununla birlikte, çalışmalarının performansında yüksek verimlilikten yoksundur. Geleneksel kablolu şarj kadar hızlı şarj olmaz. Bu nedenle kablolu şarj kullanmak iPhone’unuzu kesinlikle daha hızlı şarj edecektir.

6. 18W (veya daha fazla) hızlı şarj cihazı kullanın.

hızlı şarj iphone

Apple, uyumlu iPhone modellerini şarj edebileceğinizi iddia ediyor. Yaklaşık 30 dakikada yüzde 50 pil hızına ulaşır. Bunu 18W’lık bir şarj cihazı kullanarak başarabilirsiniz. 29 watt, 30 watt, 61 watt, 87 watt, Apple için 96 watt. veya diğer üçüncü taraf hızlı şarj cihazları.

Hızlı şarj cihazının iPhone’unuza zarar vermeyeceğini bilmek. Ne kadar güç tükettiğini kontrol eden şarj adaptörü değil iPhone’dur. Böylece yeni iPad veya MacBook’unuzla birlikte verilen yüksek kapasiteli şarj cihazını rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzda Samsung gibi saygın Android telefonlar için hızlı şarj cihazını kullanabilirsiniz.

Apple şarj cihazınızın watt kontrol bilgilerini adaptörün altında veya yanında bulacaksınız. Çoğunlukla bir dikdörtgen içinde sayı ve W harfi ile yazılır.

hızlı şarj iphone

7. Mobil verileri devre dışı bırakın ve Wifi Ve Bluetooth ve site hizmetleri

Wi-Fi ve Bluetooth ağları çok fazla güç tüketir. Cihaz kilitliyken ve uyku modundayken bile çalışır. Pil ömrünü uzatmanın bir yolu, şarj olurken devre dışı bırakmaktır. Ayrıca, Konum Servisleri ve Arka Plan Uygulaması Yenileme, pili en çok tüketir. Yani, iPhone’un hızlı bir şekilde şarj olması için, aşağıdaki adımları izleyerek cihazınız şarj olurken kapatmak en iyisidir:

hızlı şarj iphone

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın.
  • Gizlilik’e tıklayın.
  • Web Sitesi Hizmetleri’ne tıklayın.
  • Konum Servisleri’nin yanındaki anahtarı kapatın.

8. Şarj olurken telefonu kullanmaktan kaçının

iPhone’unuzu şarj ederken kullanmak pil gücünü tüketir. Bu, şarj işleminin yavaşlamasına neden olur. Böylece telefonunuzu şarj olurken bırakabilirsiniz. Bu, iPhone’u hızlı bir şekilde şarj etmeye yardımcı olur.

Makalemizde bahsedilen adımların iPhone’unuzu hızlı bir şekilde şarj etmenize yardımcı olacağını umuyoruz. İşinize ve iletişiminize en kısa sürede dönmek, optimum pil ömrünü korurken.

Ayrıca okuyun: Davetsiz misafirler seni rahatsız mı ediyor? İşte Android’deki uygulamaları ve dosyaları gizlemek için en iyi 4 program

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button