Son Haberler

Aşırı cep telefonu kullanımının 11 tehlikesi

Cep telefonlarının aşırı kullanımı, Radyasyon, uzayda parçacıklar veya dalgalar olarak dolaşan herhangi bir enerji şeklidir. Uzmanlar, özellikle bazı hastalıkların teşhis ve tedavisinde tıp bilimlerindeki çeşitli uygulamalarında, biraz radyasyonun insanlığa faydalı olduğuna inanmaktadır. Bununla birlikte, radyasyona uzun süreli maruz kalma, insanlar için ciddi bir endişe kaynağı olabilir.

Cep telefonlarının aşırı kullanımından kaynaklanan sağlık sorunları

(Cep) telefonların aşırı kullanımı kısa ve uzun vadede birçok sağlık sorununa yol açabilmektedir. Aşağıdaki gibi:

Artan stres seviyesi:

Cep telefonu tarafından üretilen yüksek frekans seviyeleri, sürekli döngüler ve mesaj uyarılarının yanı sıra hatırlatıcılarla kullanıcısını tetikte tutabilir.

Yüksek tansiyon seviyesi:

Kapsamlı araştırmalar ve araştırmalar, günde 30’dan fazla arama yapan kişilerin önemli ölçüde daha yüksek kan basıncı seviyelerine eğilimli olduğunu göstermektedir. Yani , Aşırı cep telefonu kullanımı, yüksek tansiyon seviyelerine yol açar.

Zayıflamış bağışıklık

Gün boyunca cep telefonuna dokunmak gibi durdurulamaz bir alışkanlık, birçok mikrop barındırabilir. Böylece bireyin doğal bağışıklık gücünü zayıflatır.

Ayrıca okuyun: Telekomünikasyon dünyasında beşinci nesil teknolojinin 4 avantajı

Kronik ağrı riski:

Bir cep telefonundan mesaj yazarken, arama yaparken veya posta gönderirken ellerin ve parmakların sürekli kullanımı, vücutta kronik ağrıya yol açan artrite yol açar.

Aşırı cep telefonu kullanımının ciddi sağlık riskleri

Biraz Ciddi sağlık riskleri İle Cep telefonlarının aşırı kullanımı uzun bir süre boyunca. Bunlardan bazıları şu şekilde özetlenebilir:

kanser:

Ulusal programda önerilen bilim adamlarının bulguları toksikoloji için (NTP), cep telefonlarından ömür boyu radyo frekansına maruz kalmanın insan vücudunda bazı nadir kanser türlerinin oluşumuyla bağlantılı olabileceğini bildirdi.

uyku bozukluğu:

Bir yanda cep telefonları, Birinin aşırı uyanık olması muhtemeldir, Ve bu nedenle , Huzursuz bir uyku döneminin bozulması muhtemeldir. Geceleri büyük, yüksek kaliteli akıllı telefonların yaydığı parlak ışık, vücudun doğal ritmine müdahale ederek uykunun ciddi şekilde bozulmasına neden olur.

Kalp sorunları:

Her ne kadar elektrik alanları ve manyetizma Cep telefonları tarafından üretilen ölçülebilir, normal kalp fonksiyonunu etkilemiyor gibi görünüyor, Ancak kalp pili, defibrilatör veya diğer cihazları olanlar potansiyel risk altındadır.

Erkek kısırlığı sorunları:

Araştırmacılar, cep telefonlarını testislerine yakın tutan erkeklerin muhtemelen düşük sperm kalitesinden muzdarip olduğu sonucuna vardılar. Böylece , Erkeklerin cep telefonlarını pantolon ceplerinden uzak tutmaları tavsiye edilir.

İşitme bozukluğu:

kaynaklanan en ciddi sağlık riskleri Cep telefonlarının aşırı kullanımı Kişilerde zamanla ortaya çıkan ilerleyici bir işitme kaybıdır.

Göz problemleri:

Aşırı kullanım nedeniyle cep telefonlarından aşırı radyo frekansı emisyonu insan gözünü etkiler, Özellikle retina ve korneanın yanı sıra göz sistemi.

Ayrıca okuyun: Akıllı telefonlar sağlığa ve göze zararlı

Cilt problemleri:

Cep telefonu radyasyonu insan derisi üzerinde zararlı etkilere neden olarak dermatit, karga yapımı, döküntüler, vb.

Bu teknoloji odaklı dünyada, Cep telefonlarından uzak durmak resmen imkansız. ve bununla , Cep telefonu kullanımını bir alışkanlıktan ziyade zorunlulukla sınırlamak insan sağlığı için gerçekten harikalar yaratabilir.

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى