Nasıl

Android telefonunuzu ve uygulamalarını nasıl güncel tutabilirsiniz?

Android telefonların yaygın olarak bilindiği bir sır değil, tüm rakipler arasında en yüksek pazar payı; Aksine, rakibi iOS’tan daha üstün, dünya çapında en yaygın ve kullanılanıdır. Yayılmanın en önemli nedenlerinden biri, şirketlerin güçlü donanıma ve entegre bir sisteme sahip cihazlarla her zaman en iyisini sunarak müşterilerinin memnuniyetine olan ilgisidir. İşletim sistemi, telefon üreticileri tarafından yayınlanan sürekli güncellemeler yoluyla müşteri memnuniyetini kazanmak için kullanılan önemli bir şeydir. Bu nedenle bugün, her zaman en önemli özelliklere sahip olmanızı sağlamak için telefonunuzdaki Android sistemini güncellemenin en önemli yollarını öğreneceğiz.

Ancak telefonunuzun mevcut en son güncellemeye sahip olması neden önemlidir?

Aslında, uzmanların üzerinde çalıştığı güncellemelerin çoğu, Bunlar çok önemli güvenlik güncellemeleridir. Ve sadece iyileştirmeler ve yeni hizmetler sağlamak için değil. Bilgisayar korsanlarının hasas bilgilere erişebileceği ve hatta tüm Android telefonu hackleyebileceği güvenlik açıklarını doldurmak için güncellemeler yayınlanır. Bu nedenle güncellemeleri takip etmemek ve çıktıkları gibi yüklememek; Mühürlenmemiş güvenlik açıkları nedeniyle telefonunuzu saldırılara karşı savunmasız bırakabilir. Bu nedenle, sistemden daha az önemli olmayan uygulamaları güncellemenin yanı sıra her zaman Android sistemini güncellemeniz önerilir, Telefonu her zaman korumak ve ayrıca en yeni ve en yeni özellikleri almak için herhangi bir yeni sürüm çıkar çıkmaz.

Android sistemi nasıl güncellenir

Yeni bir Android güncellemesi yayınlandığında, Bunu ilk alan Google’dan Pixel telefonlar, bundan sonra, Güncellemeler, üreticiye göre değişen cihazın geri kalanı için farklı zamanlarda dağıtılır. Genellikle telefon şirketleri, telefonlarının ne zaman yeni güncellemeler alacağını gösteren programlar yayınlar. Genel olarak, Cihazınız ne kadar yeniyse, Güncellemeyi daha hızlı alacaksınız. Çok eski bir telefonunuz varsa, Hiç güncelleme alamayabilirsiniz.

İşletim sisteminin tam yeni sürümlerine ek olarak, Google – Android güncellemelerinden sorumlu şirket – ayrıca, işletim sistemine, genellikle önceki güncellemelerdeki aksaklık sonucu oluşabilecek hatalar için düzeltmeler içeren periyodik küçük güncellemeler sunar. Veya geciktirilemeyecek kritik güvenlik açıklarını doldurmak için tasarlanmış güvenlik güncellemeleri içerebilir. Bu da bu güncellemeleri çok önemli kılıyor.

Telefonunuzda bir Android güncellemesi ile ilgili haberler gördüyseniz veya telefon sisteminizden cihazınız için yeni bir sürüm olduğunu bildiren bir bildirim aldıysanız, Güncellemek kolay ve basittir. Güncellemek için şu adımları izleyin:

  • Telefonunuzun pilinin dolu olduğundan emin olun.
  • Cihazınızı bir WiFi ağına bağlayın.
  • Telefon ayarlarına gidin.
  • Telefon Hakkında’yı seçin.
  • “Sistem Güncellemesi” üzerine tıklayın.
  • Halihazırda bir güncelleme görünüyorsa, Android sistemini güncellemek için “Yükle”ye tıklayın.
  • aynı sayfada, Ayrıca, telefonunuzun güncellemeleri kullanılabilir olduğunda Wi-Fi üzerinden otomatik olarak indirmesine izin verecek bir açma düğmesi de görebilirsiniz. Gelecekteki güncellemeleri otomatik olarak almak için bu seçeneği etkin durumda bırakmanızı öneririz.
Android sistem güncellemesi

Ayrıca okuyun: Google Chrome tarayıcı hatalarını düzeltin ve uygulama çalışmayı ve yanıt vermeyi durdurdu

Android’de uygulamalar nasıl güncellenir

Uygulama güncellemeleri, Android sistemini güncellemek kadar önemlidir. Ayrıca güvenlik açıklarını doldurarak ve özellikler ve iyileştirmeler sunarak tamamen aynı özellikleri sunar. Android telefon uygulamalarını güncellemek için, Ana Android App Store’u kullanmaktan daha iyi ve daha güvenli bir yol yoktur; bir dükkan http://play.google.com Oyna. Google, üzerindeki tüm uygulamaları sürekli olarak incelemesinden dolayı, pazarında kötü amaçlı veya istismar edici uygulamaların olmamasını sağlar. Bu nedenle, telefon bilgilerinizi çalmak için tasarlanmış birçok kötü amaçlı virüs ve kötü amaçlı uygulama taşıyabilecek herhangi bir harici kaynak kullanmakla karşılaştırdığınızda, Play Store’dan güncelleme yapmak güvenlik açısından en iyi yoldur.

Play Store üzerinden uygulamaları güncellemek için öncelikle giriş yapmalısınız, ve sağ üst köşedeki adınız simgesine tıklayın, “Uygulamalarım ve oyunlarım” seçeneğini bulacaksınız, üzerine tıklayın ve güncellenmesi gereken uygulamaları bulacaksınız, Sadece “Tümünü Güncelle”yi tıklayın.

Android sistem güncellemesi

Ayrıca sağ üst köşedeki isim ikonuna basarak otomatik güncelleme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz, ve “Ayarlar”ı seçin, Ardından “Uygulamaları otomatik olarak güncelle”ye tıklayın. Ardından, uygulamaların yalnızca Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncellenmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Veya telefon verileri aracılığıyla da.

Android sistem güncellemesi

Ayrıca Okuyun: Android Akıllı Telefonlar için En İyi 10 Klavye Uygulaması

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button