Nasıl

Android telefonlarda çevrimdışı hatayı düzeltme

Ani bir internet kesintisi gün içinde insanların başına gelebilecek bir sıkıntıdır. Bazı önemli işleri yapmak veya en ünlüsü Zoom olan sosyal medya sitelerinde toplantılar yapmak için zaten internet bağlantısını kullanıyorsanız daha da kötüleşir. Bu nedenle, hiçbir şeyi kaçırmamanız veya bazı önemli işlerinizin aksamaması için telefonunuzdan internet kesintilerinin tüm sorunlarını düzeltmek ve çözmek için çalışmalısınız. Ve birçok insanın Android çalıştıran telefonları var, Birçoğu Android telefonunuzda İnternet’e bağlanamama sorunuyla karşı karşıya. Bu nedenle, bu makale aracılığıyla Android’de interneti düzeltmenin yollarını gözden geçireceğiz.

1. Telefonu yeniden başlatın

Bu sorunu çözmek için bir şey yapmadan önce, Telefonunuzu yeniden başlatmalısınız. Bu basit çözüm genellikle akıllı cihazlarımızla karşılaştığımız sorunların çoğu için en uygun olanıdır. Güç listesi görünene kadar güç düğmesini basılı tutun ve ardından yeniden başlatma seçeneğini tıklatın. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Sorunun çözülüp çözülmediğini denetleyin.

Internet erişimi bağlanamadı

2. Telefonda uçuş modunu durdurun

İnternete bağlanmama sorunu, kullanıcı telefonundaki Wi-Fi ağını etkinleştirmediği veya ağı etkinleştirmeyi unuttuğu için telefondan oluşabilir, Kullanıcı ayrıca telefondaki uçuş modunu etkinleştirmiş ve telefondaki uçuş özelliğini etkinleştirmek telefonun tüm dış iletişimlerinin bozulmasına ve askıya alınmasına neden olduğu için iptal etmemiş olabilir, bu nedenle telefon verileri, Wi-Fi bağlantısı ve hatta sinyal olsun, kullanıcının uçuş modunu durdurması gerekir.

3. Wi-Fi ve hücresel veriler arasında geçiş yapma

Wi-Fi’ye bağlanırken internete erişemiyorsanız, Hücresel ağa geçin. Ve zaten cep telefonunuzun verilerini kullanıyorsanız, Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin. Bu şekilde, kesintiye kimin neden olduğunu bileceksiniz. Ve bu anahtarlama prosedürünü gerçekleştirmek için, Hızlı erişim listesini bildirim panelinden aşağı sürükleyin, mobil verileri açın, Wi-Fi’yi kapatın veya tam tersi.

Internet erişimi bağlanamadı

Ayrıca okuyun: Tekrar çalışmadan iOS’ta Wi-Fi’yi bir kez ve herkes için kapatma

4. DHCP modunu değiştirme

DHCP, ayarları cihazınızın wi-fi’ye bağlanmasına izin vermek için otomatik olarak yapılandırır. Otomatik yapılandırma düzgün çalışmazsa, Aşağıdaki adımları izleyerek bunları el ile düzeltebilirsiniz:

  1. Cihaz ayarlarınıza gidin.
  2. Şimdi kablosuz ve ağ seçeneğini girin.
  3. Wi-Fi sekmesine tıklayın.
  4. Bir açılır liste görene kadar bağlandığınız Wi-Fi ağının adını basılı tutun.
  5. Şimdi ağ ayarlama seçeneğine tıklayın.
  6. Gelişmiş seçeneği göstermeyi seçtikten sonra, İki sekme bulacaksın. Biri proxy kurulumu, diğeri IP ayarları için.
  7. IP Ayarları seçeneğine tıklayın ve statik statik olarak ayarlayın.
  8. Şimdi DNS ayarlarını değiştirme seçeneğini göreceksiniz. DNS Sütun 1’in altına “8.8.8.8” ve DNS 2 sütununa “8.8.4.4” girin.
  9. Bunu bir kez yaptığınızda, Kaydet düğmesine basarak değişiklikleri kaydedin.
  10. Şimdi wi-fi’ye bağlanmayı deneyin ve telefonunuzdaki internet bağlantısı sorununun çözülüp çözülmediğini görün.

5. Telefonunuzun işletim sistemini güncelleyin

Bazen internet kesintisinin nedeni olabilir. Telefonunuzdaki işletim sistemini güncellemeyin. Bu nedenle, mevcut olduğunda telefon sistemi sürümünüzü sürekli güncellemelisiniz, Çünkü her yeni güncellemede şirket, bu tür sorunların oluşmasını önlemek için var olan birçok düzeltme ve hata düzeltmesi yayınlar. Yani, Telefonunuzun işletim sistemini en son sürüme güncellemenizi öneririz.

6. Wi-fi’yi unutun ve onunla yeniden bağlantı kurun

Bazen Wi-Fi’ye bağlı olsanız bile İnternet’e bağlanamayabilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, belirli bir Wi-Fi ağını unutmaktır (bu, kaydedilmiş bir şifre gibi ağ bilgilerini silmek anlamına gelir). Ancak wi-fi’yı unutmadan önce giriş bilgilerinizin olduğundan emin olun. Ardından parolanızla yeniden girin ve bağlantı seçeneğine tıklayın.

Bunu yaparken, bu makale aracılığıyla Android’de İnternet’e bağlanamayan bir hata düzeltmesini inceledik.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda Google Drive’ı senkronize etmeme sorununa en belirgin çözümler

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button