Nasıl

5 basit adımda wifi sorunu otomatik olarak nasıl düzeltilir

Wi-Fi’yi otomatik olarak çalıştırma sorunu birçok kişi için yakıcı bir sorundur, bu nedenle telefon bakım mağazalarına gitmek ve ekstra maliyetler ödemek zorunda kalmadan kendiniz önlemek için wifi’yi otomatik olarak nasıl düzelteceğinizi öğrenmek çok yararlı olacaktır.

WiFI kullanımı günlük hayatımızın bir gereği ve çeşitli yaşam aktivitelerimizin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. WIFI bağlantısının olduğu herhangi bir yerdeyken, telefon kapalı olsa bile cep telefonumuz sinyal kaynağını otomatik olarak yakalar, Bu durumda telefon İnternet’e bağlı kalır ve telefon pilini sürekli olarak boşa tüketir, Bu işe yaramaz mekanizmanın devamı sürekli pil ömrü tüketimine yol açar.

Bu yazıda, herhangi bir kullanıcının yapabileceği basit, kolay adımlarla wifi sorununun otomatik olarak nasıl düzeltileceğini açıklayacağız.

Android’de Wi-Fi otomasyonu

Çoğu Android mobil cihazda, wifi bir ağ bağlantısı olduğunda otomatik olarak etkinleştirilir, İster evde ister nerede çalıştığın olsun. Bazıları, akıllı telefonlarının internete bağlandığı ve güçlü olduğu bir yerden bir yere taşındıklarında bu özelliğin kendileri için iyi ve rahat olduğuna inanıyor, böylece wifi’yi ayarlama ve gerekli ağı arama çabası sağlıyor.

Ancak Google’ın bu akıllı özelliğiBu da telefonunuzun her zaman wifi’yi otomatik olarak açarak İnternet’e bağlanmasını sağlar, telefon kapalı olsa bile, telefonunuzu Google yazılımına sürekli bağlamak ve yazılım güncellemelerini tamamlamak için yenilik yaparsınız, bu da elbette telefonunuzun pilinin büyük bir kısmını tüketir. Burada, açık İnternet ağlarına kalıcı erişimin gizliliğinizi tehlikeye atabileceğini ve bu güvenli olmayan açık ağlar aracılığıyla cihazınıza siz hisetmeden aktarabilecek kötü amaçlı yazılımları da tehlikeye atabileceğini belirtmek gerekir.

Yukarıdakiler, gizliliğiniz için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için wifi sorununu otomatik olarak çözme adımlarını öğrenmenin önemini göstermektedir, Cihazınız için daha uzun pil ömrü sağlamanın yanı sıra.

Ayrıca okuyun: Senkronize etmeden Android cihazınıza Google hesabı eklemenin en iyi yolları

Amaç, Wifi’yi otomatik olarak açmaktır

Merak edebilirsiniz: Kullanmasak bile (ekran kilidi modunda) wifi’nin sürekli kendi ellerimizde çalışmasını sağlamanın ne anlamı var? Cevap sezgiseldir ve Google’ın wifi’nin İnternet’inden çok daha pahalı olan 4G veya 5G İnternet paketinde veri tüketimini durdurmak için çözümlerinden ve yeniliklerinden biridir.

Wifi sorununu otomatik olarak çözme adımları

  • Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar seçeneğini belirleyin, Ana arayüzdeki simgeler aracılığıyla veya tepegöz bildirim penceresini indirerek ve diş benzeri simgeye basarak erişebilirsiniz.

Wifi sorunu otomatik olarak nasıl düzeltilir

  • Adım 2: Ağ ve internet ayarları veya iletişim ayarları seçeneğini arıyoruz, Kullandığınız cihaz ve işletim sisteminin türüyle ilgilidir ve ardından WIFI ayarlarını arıyoruz.

  • Adım 3: WIFI ayarları sayfasını açtıktan sonra, sağ üst köşede birbirinin üstünde üç nokta görebilirsiniz ve konumu telefondan telefona değişebilir, Şimdi bu üç noktaya tıklıyoruz.
  • Adım 4: Üç noktaya tıkladıktan sonra, Gelişmiş veya Gelişmiş ayarlar da dahil olmak üzere birden fazla seçeneğin bir listesinin göründüğünü fark ediyoruz ve üzerine tıklıyoruz.

Wifi sorunu otomatik olarak nasıl düzeltilir

  • Adım 5: Gelişmiş Ayarlar bölümünde ilgimizi çeken birçok seçenek fark ediyoruz, En önemlisi, wifi’yi otomatik olarak açma veya wi-fi’yi otomatik olarak açma seçeneğidir, Bu ayarın yanındaki simgeye veya düğmeye basarak durdurabilir veya devre dışı bırakabiliriz. Bazı cihazlarda başka bir ad altında “Wi-Fi’yi Otomatik Olarak Aç” seçeneğinin bulunduğunu unutmayın: “Kalıcı Tarama kullanılabilirliği” veya Tarama her zaman kullanılabilir, Wi-fi’yi otomatik olarak kapatmak istiyorsak, tek yapmamız gereken bu seçeneği devre dışı bırakmaktır.

Wifi sorununu otomatik olarak çözmek için önceki tüm adımları atmış olmamıza rağmen, WIFI’nin otomatik olarak çalışmaya devam edebileceği belirtilmelidir, O zaman ya işletim sisteminin arka planında hisetmeden çalışan bir kötü amaçlı yazılımdan, Veya sadece cihazınızın Wi-Fi ayarlarındaki bir yazılım hatası nedeniyle olabilir.

İlk sorunun çözümü uygun bir anti-virüs indirmektir, İkinci sorunun çözümü, fabrikayı cihazınıza göre ayarlamaktır, Ancak bu işlemden önce, telefonunuzda ilginizi çeken tüm verileri kaydettiğinizden ve yedeklediğinizden emin olun.

Ayrıca okuyun: Android telefonlarda Google Drive’ı senkronize etmeme sorununa en belirgin çözümler

Bu nedenle, akıllı telefonunuzdaki wifi’yi otomatik olarak nasıl düzeltecek hakkında basit adımları özetledik, Kolay ve karmaşık prosedürler gerektirmez. Bu özelliği etkinleştirmenin veya durdurmanın telefonunuzun pil ömrünü uzatmada ve kötü amaçlı yazılım veya casus yazılım içeren açık ağlardan kaçınmada önemli bir rol oynadığını unutmayın, Her zaman gerekmedikçe durdurmanızı öneririz.

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى