Uygulamalar

2021’de iPhone için en iyi podcast uygulamaları

Podcast dinlemeye ilgi duyanlardansanız veya bu eşsiz dünyaya iPhone’unuz üzerinden girmek istiyorsanız ve telefonunuza indirip kullanabileceğiniz en iyi podcast uygulamalarını arıyorsanız, mesele basit ve hiç de fena değil. karmaşık adımlar gerektirir, Tek ihtiyacınız olan çeşitli podcast’leri indirmek ve dinlemek için kullanışlı bir uygulama.

Bu yazıda size iPhone için en iyi iOS podcast uygulamalarının bir listesini sunacağız. Her uygulamanın özellik ve avantajlarından ve kullanıcılara sunduğu farklı araçlardan bahsetmek Her uygulamanın kendi güçlü yönleri vardır ve kimse mükemmel değildir, bu nedenle sizin için doğru olanı seçmek size kalmıştır.

iPhone için podcast nedir?

Podcast teriminin ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Podcast, iki İngilizce terimin kısaltması olan “Ipod”; Apple’dan müzik dinleme konusunda uzmanlaşmış, tanınmış eski bir iPod’dur. İkinci terim ise yayın anlamına gelen “yayın”dır.

Terim, çevrimiçi olarak indirebileceğiniz veya doğrudan dinleyebileceğiniz her türlü video ve ses klibini ifade eder. Hepimizin bildiği geleneksel radyoya benzer, ancak podcast’lerde ses dosyalarını indirebilir ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Akıllı telefon cihazlarındaki diğerleri gibi iPhone’daki podcast, dünyadaki farklı podcast kanallarını indirme, izleme veya dinleme konusunda uzmanlaşmış bir uygulamayı ifade eder.

2021’de iPhone için en iyi podcast uygulamaları

Bir sonraki altın listemizde iPhone cihazlarının iOS sisteminde çalışan en iyi podcast uygulamalarını topladık. Daha önce de belirtildiği gibi, tüm kullanıcılar için mükemmel bir uygulama yoktur. Kendi zevkinize ve sizin için doğru olanı düşündüğünüze bağlıdır. Ancak listemizde bahsedeceğimiz uygulamalar, her tür podcast uygulaması arasında en popüler ve en iyi özelliklere sahip.

Castro uygulaması

iPhone için en iyi podcast uygulamaları

Öne çıkan listemizdeki ilk uygulama, Bu uygulama, dünyadaki diğer kullanıcıların podcast kanallarını beğenmenizi sağlar, Abone olduğunuz kanallarda yeni podcast’lerin otomatik olarak indirilmesini programlamaya ek olarak. Bu özellik, günlük ses veya video bölümleri yayınlayan bir podcast kanalına aboneyseniz kullanışlıdır. Uygulama, bölümün yayınlanması konusunda sizi uyarır ve daha sonra dinlemek için bölümü indirmenize izin verir.

Uygulamanın sağladığı bir diğer özellik de mp3 formatındaki ses dosyalarını iyileştirme özelliğidir. I CloudDrive’a yükleyerek.

Uygulama genellikle ücretsizdir. Ancak, uygulama içindeki tüm özelliklerin ve araçların kilidini açmak için 18,99 ABD doları tutarındaki ücretli sürüme abone olmanız gerekir, Alacağınız araçlar arasında:

  • Ses kliplerinin sesiz kısımlarını kesmek için bir araç (örneğin, sunum yapan kişi konuşmadığında ses dosyasında sesizlik anları vardır, daha sonra uygulama bu kısımları otomatik olarak keser ve kaldırır) zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Ses geliştirici ve arka plan gürültüsü filtreleme aracı, Araba sesleri veya ses dosyasının arka planında bulunan diğer istenmeyen gürültü türleri gibi.
  • Gece modu özelliği ve özel uygulama simgeleri özelliği, Uygulama simgelerinin şeklini istediğiniz gibi seçmenizi sağlayan, Ve ücretli sürüme abone olmaya değer diğer birçok özellik.

Uygulamayı App Store üzerinden indirmek için bu bağlantı .

Ayrıca okuyun: 2021’de Android için en iyi 3 çağrı engelleyici uygulaması

Apple Podcast’ler uygulaması

Tüm iOS cihazlarıyla birlikte gelen temel uygulamadır ve iPhone için en iyi podcast uygulamalarından biridir. Temel özellikleri ve basit kullanım yöntemi nedeniyle birçok kişinin favori uygulamasıdır. Ayrıca iPhone cihazlarıyla birlikte ücretsiz olarak gelir ve ayrı bir uygulama indirmeye veya ücretli sürümlere abone olmaya hiç gerek yoktur.

Uygulama, takip edebileceğiniz 30 milyondan fazla ses ve video klibi ile dünya çapında takip edebileceğiniz bir milyondan fazla kanal içerir. Ayrıca uygulama, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dinlemek için ses kliplerini indirmenize izin verir, Birçokları için vazgeçilmez bir özelliktir.

Uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden biri de iPhone cihazlarında akıllı asistan Siri uygulaması ile senkronize edilebilmesi. Siri’den Apple Podcasts uygulaması aracılığıyla dinlemek için en iyi kanallar hakkında önerilerde bulunmasını isteyebilirsiniz. Kanallara kolayca göz atma özelliği ve istediğiniz kategoriye uygun kanalları bulmak için akıllı arama araçları ile.

Uygulama, bahsettiğimiz gibi, çoğunlukla iPhone cihazlarında bulunur, bu nedenle başka bir kaynaktan indirmeye veya yüklemeye gerek yoktur.

Spotify uygulaması

iPhone için en iyi podcast uygulamaları

Kalp için bir başka güçlü aday da iPhone için en iyi podcast uygulamalarıdır. iOS sistemi üzerinde çalışan podcast uygulamaları için ikinci en büyük pazar payına sahiptir. Spotify genel olarak bir müzik uygulamasıdır, ancak podcasting’e büyük yatırım yapmıştır. Bu yüzden kullanıcıların çoğu, en sevdikleri podcast’leri dinlemek için kullanır.

Uygulamanın podcasting için sağladığı özellikler ve araçlar mütevazı olmasına ve önceki iki rakip uygulamanın sunduğu büyük avantajlara ulaşmamasına rağmen, Ancak ses ve video materyallerinin devasa ve yoğun içeriği bu eksikliği gidermeye yetiyor. Şirket, podcast içeriğini sürekli olarak desteklemek için büyük miktarda para harcıyor.

Uygulama tamamen ücretsizdir ancak bazıları için can sıkıcı olabilecek bazı reklamlar içerir, Ve bu reklamlardan kurtulmak istiyorsanız, uygulamanın ücretli sürümüne abone olmanız gerekiyor ve aboneliğin değeri aylık 10 dolardır.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için bu bağlantı .

Ayrıca okuyun: Android için yayınlamak en iyisi: Hak edilen en iyi 3 unvan adayı uygulama listesi

Bu, en iyi ve en popüler iPhone podcast uygulamalarından 3’ünü içeren öne çıkan listemizdi. Ve düzinelerce başka iyi uygulama varken, Ancak birçok uygulamanın ara sokaklarında kaybolmamanız için elit uygulamaları seçtik ve en iyilerini ellerinize sunduk, Sizin için doğru uygulamayı seçmek elbette size kalmış.

Nawar Wassouf

كاتب متخصص بأخبار التكنولوجيا والجوالات في مجلة فري موبايل زون وفوني ريفيو وعدد من المواقع التقنية الاخرى

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى