Uygulamalar

2021’de Android için en iyi 3 çağrı engelleyici uygulaması

Günlük yaşam durumlarımızın çoğunda, bilinen veya bilinmeyen numaralardan istenmeyen aramalar alıyoruz. Bu, birçokları için endişe verici veya rahatsız edici bir saplantıdır. Ama çözüm basit. Bu yazıda, Android için en iyi çağrı engelleme uygulamalarının bir listesini inceleyeceğiz.

Birçok modern Android telefonun işletim sistemlerinde istenmeyen aramaları engelleme özelliğini içerdiğini belirtmekte fayda var. Bu özellik işlevsellikle sınırlıdır. Yani belirli numaralardan veya belirli ülkelerden gelen aramaları engellemeniz veya engellemeniz gereken tüm durumlar için kapsamlı bir uygulama istiyorsanız, bu makale sizin için kapsamlı bir rehber olacaktır.

2021’de Android için en iyi 3 çağrı engelleyici uygulamasının listesi

Tüm kullanıcılar için mükemmel bir örnek uygulama yoktur, Bu yüzden doğru uygulamayı seçmek kendi kararınızdır. Aşağıdaki listemizde, her uygulamanın özelliklerini ve özelliklerini ve istenmeyen aramaları engelleme konusunda bize sunduğu benzersiz araçları açıklayacağız.

Truecaller uygulaması: Kimlik ve spam bloğu

android için en iyi çağrı engelleyici uygulamaları

Listemizde 1 numara olan harika ve fark yaratan bir uygulama, Google Play’de 15 milyondan fazla indirme ile, Bu uygulama, farklı olası durumlara ve olasılıklara uyan benzersiz özellikleri ve araçları nedeniyle arama engelleme uygulamaları listesinin başında gelir.

Uygulama tarafından sağlanan avantajlar şunları içerir:

 • Şüpheli olarak sınıflandırılan garip numaraları engelleme imkanı, Bot pazarlamacıların numaralarını engelleme özelliğinin yanı sıra; İlgilenmeyebileceğiniz belirli bir ürün veya hizmeti pazarlamak için çeşitli numaraları arayan rastgele pazarlama programlarıdır.
 • Uygulama, akıllı bir SMS analiz aracı içerir, Görevi, şüpheli bağlantılar içerebilecek garip numaralardan gelen mesajları engellemektir.
 • İstenmeyen numaraları manuel olarak ekleyebilir ve bu numaralardan, kısa mesajlardan veya her ikisinden gelen aramaları engellemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Uygulama tamamen ücretsizdir. Ancak içinde uygulamanın ücretli sürümüne abone olarak kaldırabileceğiniz bazı reklamlar bulunmaktadır, Ayrıca ücretli sürümde hızlı teknik destek özelliği bulunmaktadır, Uygulamayı kullanırken karşılaştığınız herhangi bir sorun hakkında bilgi almak isterseniz, Şirketin destek ekibinin bir üyesi size cevap verecektir.

Uygulamayı Google Play Store’dan indirin bu bağlantı .

Ayrıca okuyun: En İyi Android Video Oynatıcı: Şimdiye Kadarki En İyi 5 Uygulamanın Listesi

Hiya- Arayan Kimliği ve Engelleme Uygulaması

Android’de istenmeyen aramaları engellemek için başka bir harika uygulama. Bu uygulama, uygulamanın sahip olduğu geniş veritabanında benzer bir numarayı arayarak ve ardından aranan numaranın adını görüntüleyerek arayan kişinin numarasını tanımlama özelliği sağlar.

Numara istenmeyen olarak tanımlandığında, telefonunuzu aradığınızda uygulama numarayı tanır ve daha sonra kullanıcı telefonunun çalmasını bozmadan önce numarayı durdurmak ve engellemek için çalışır, Bu, istenmeyen numaraların siz farkına bile varmadan engelleneceği anlamına gelir.

Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu diğer özellikler arasında:

 • Adını bildiğiniz ancak numarasını bilmediğiniz bir şirket veya kişinin numarasını arama özelliği.
 • Şüpheli numaraları ve mesajları sahte veya şüpheli bot aramaları olarak tanıyın ve ardından bu numaranın şüpheli olduğunu size bildirin.
 • Şüpheli numaraları otomatik veya manuel olarak engelleme imkanı, Blok listesine ekleyerek.
 • Kullanıcı arayüzü çok basit ve kolaydır ve karmaşık araçlar içermez.

Uygulama genellikle ücretsizdir. Çağrı engelleme programının sunduğu araç ve özelliklerin birçoğunu kullanabilir ve bunlardan yararlanabilirsiniz, Ancak, uygulamanın yalnızca ücretli sürümünün abonelerine sunulan bir dizi özellik vardır, Yani uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak istiyorsanız ücretli sürüme abone olabilirsiniz.

Uygulamayı Google Store üzerinden indirmek için bu bağlantı .

Bay Uygulama sayı

Listemizdeki üçüncü ve son uygulama, Bot aramalarını ve şüpheli aramaların telefonunuza ulaşmasını engellemeye odaklandığı için önceki rakiplerine benzer. Uygulama, telefonunuza bağlıysa garip, kayıtsız bir numarayı otomatik olarak arayan Otomatik Arayan Arama özelliğini içerir ve bu numara, uygulamanın veritabanındaki şüpheli numaralarla eşleşirse uygulama sizi doğrudan bilgilendirir.

Ayrıca, uygulama bir dizi özellik sunar, Olan:

 • Doğrudan uygulama tarafından engellenecek istenmeyen numaraları telefonunuzun kişi listesinden veya uygulama içinden manuel olarak ekleyebilirsiniz.
 • Belirli bir ülkeden veya belirli bir bitiş veya numara serisinden gelen aramaları engelleyebilirsiniz.
 • Telefonunuzun rehberinde listelenmeyen veya kaydedilmeyen tüm numaraları engelleme yeteneği.
 • Tüm bot pazarlama aramalarını engelleme imkanı, Veya yalnızca belirli bir bölge veya ülke için arama yapar.
 • Uygulama, bir kullanıcı tarafından şüpheli bir kişi alındığında tüm kullanıcılara bildirim gönderir, Başka bir deyişle, başka bir kullanıcı şüpheli veya istenmeyen bir numaraya maruz kalırsa uygulama sizi bilgilendirecek ve bu şüpheli numarayı engellemek isteyip istemediğinizi soracaktır.
 • Uygulama ücretsizdir ve herkes özelliklerinden yararlanabilir

Uygulamayı Google Play’den adresinden indirebilirsiniz. bu bağlantı .

Ayrıca okuyun: Yiyeceklerdeki kalorileri saymak için en önemli programlar

Bu, Android için en iyi ve en belirgin çağrı engelleme uygulamalarının kısa listemizdi. Pek çok başka uygulama var, ancak makalemizde incelediğimiz üç uygulama, dünyadaki kullanıcılar tarafından en belirgin ve en çok kullanılan uygulamalardır. Hangi uygulamayı seçerseniz seçin, hepsi işi çok verimli bir şekilde yapacaktır.

Nawar Wassouf

Tekneik Eng

Related Articles

Back to top button